Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Norveç
Nasjonal U19 Champions League •
07.03.2026 — 21:00
Vålerenga U19
Elo: 1469λ (Beklenen Gol): 3.18
2 - 2
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Strømsgodset U19
Elo: 1558λ (Beklenen Gol): 3.12
Model Güven Derecesi:
%80
Vålerenga U19 - Strømsgodset U19 mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 3.18, Dep: 3.12 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Vålerenga U19 %42.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %95.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %91.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %16.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %94
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Vålerenga U19 xG
3.15
Dengeli
Strømsgodset U19 xG
3.02
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%42.6
X (Beraberlik)
%16.7
2 (Deplasman)
%40.8
Çifte Şans 1X: %59.2
Çifte Şans X2: %57.5
Çifte Şans 12: %83.3
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %99.6
0.5 Alt: %0.4
1.5 Üst: %98.8
1.5 Alt: %1.2
2.5 Üst: %95.0
2.5 Alt: %5.0
3.5 Üst: %87.2
3.5 Alt: %12.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%91.7
KG Yok
%8.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor3-3
%5.0
3-2
%4.8
2-3
%4.8
2-2
%4.6
4-3
%4.0
3-4
%3.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %36.7
İY X: %27.7
İY 2: %35.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %93.0
İY 0.5 Alt: %7.0
İY 1.5 Üst: %77.7
İY 1.5 Alt: %22.3
İY 2.5 Üst: %52.5
İY 2.5 Alt: %47.5
İY 3.5 Üst: %29.5
İY 3.5 Alt: %70.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
8.48
+
Dep
8.43
=
Toplam
16.91
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %98.7
8.5 Alt: %1.3
9.5 Üst: %97.3
9.5 Alt: %2.7
10.5 Üst: %94.9
10.5 Alt: %5.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 7.78 Korner (Ev: 3.9, Dep: 3.88)
İY 4.5 Üst: %88.7
İY 4.5 Alt: %11.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %45.5 |
Eşit: %9.9 |
Dep: %44.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
43.4
Ev: 23.4 • Dep: 20
İsabetli Şut
16
Ev: 8.3 • Dep: 7.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %100.0
21.5 Alt: %0.0
23.5 Şut Üst: %100.0
23.5 Alt: %0.1
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %99.0
7.5 Alt: %1.0
8.5 İsabetli Üst: %97.8
8.5 Alt: %2.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiVålerenga U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Strømsgodset U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Vålerenga U19 (0.0)
@1.96
%50.9 İhtimal
İade (Push): %19.9
Strømsgodset U19 (+0.00)
@2.04
%49.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.22
%81.7 İhtimal
İade (Push): %14.9
+4.00 Gol Alt
@5.46
%18.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.27 | %23.5 | %0.0 | @1.31 | %76.6 |
| -1.25 | @3.90 | %25.7 | %0.0 | @1.35 | %74.3 |
| -1.00 | @3.53 | %28.4 | %17.4 | @1.40 | %71.6 |
| -0.75 | @2.84 | %35.2 | %0.0 | @1.54 | %64.8 |
| -0.50 | @2.45 | %40.8 | %0.0 | @1.69 | %59.2 |
| -0.25 | @2.21 | %45.3 | %0.0 | @1.83 | %54.7 |
| 0.0 Ana Hat | @1.96 | %50.9 | %19.9 | @2.04 | %49.1 |
| +0.25 | @1.78 | %56.3 | %0.0 | @2.29 | %43.7 |
| +0.50 | @1.65 | %60.7 | %0.0 | @2.54 | %39.3 |
| +0.75 | @1.51 | %66.3 | %0.0 | @2.97 | %33.7 |
| +1.00 | @1.37 | %73.1 | %17.0 | @3.72 | %26.9 |
| +1.25 | @1.32 | %75.6 | %0.0 | @4.10 | %24.4 |
| +1.50 | @1.29 | %77.7 | %0.0 | @4.48 | %22.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.02 | %98.5 | %0.0 | @65.69 | %1.5 |
| +2.00 | @1.02 | %98.4 | %4.7 | @64.12 | %1.6 |
| +2.25 | @1.04 | %96.1 | %0.0 | @25.56 | %3.9 |
| +2.50 | @1.07 | %93.8 | %0.0 | @16.25 | %6.2 |
| +2.75 | @1.07 | %93.5 | %0.0 | @15.48 | %6.5 |
| +3.00 | @1.07 | %93.2 | %9.5 | @14.71 | %6.8 |
| +3.25 | @1.13 | %88.6 | %0.0 | @8.76 | %11.4 |
| +3.50 | @1.18 | %84.4 | %0.0 | @6.41 | %15.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 0.4% | 0.5% | 1.1% | 1.1% | 0.9% | 0.6% |
| 1 Gol | 0.6% | 2.4% | 3.5% | 3.6% | 2.8% | 1.8% |
| 2 Gol | 1.1% | 3.6% | 5.6% | 5.8% | 4.5% | 2.8% |
| 3 Gol | 1.2% | 3.8% | 5.9% | 6.1% | 4.8% | 3.0% |
| 4 Gol | 1.0% | 3.0% | 4.7% | 4.9% | 3.8% | 2.4% |
| 5 Gol | 0.6% | 1.9% | 3.0% | 3.1% | 2.4% | 1.5% |
Vålerenga U19 — Son 5 Maç
G
vs Bodø / Glimt U19 (E)
2 - 0
G
vs Bryne U19 (D)
1 - 6
M
vs Brann U19 (E)
3 - 4
M
vs Lillestrøm U19 (E)
1 - 3
G
vs Strømsgodset U19 (E)
6 - 2
Strømsgodset U19 — Son 5 Maç
G
vs Kristiansund U19 (E)
8 - 1
B
vs Moss U19 (D)
3 - 3
M
vs Fredrikstad FK U19 (E)
0 - 2
G
vs Molde U19 (E)
4 - 2
M
vs Vålerenga U19 (D)
6 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 16.03.2025 | Nasjonal U19 Champions League | Vålerenga U19 | 6 - 2 | Strømsgodset U19 |
| 12.02.2025 | Nasjonal U19 Champions League | Strømsgodset U19 | 5 - 3 | Vålerenga U19 |
| 22.08.2024 | Nasjonal U19 Champions League | Strømsgodset U19 | 2 - 6 | Vålerenga U19 |
| 08.08.2024 | Nasjonal U19 Champions League | Vålerenga U19 | 2 - 4 | Strømsgodset U19 |
| 08.03.2023 | Nasjonal U19 Champions League | Strømsgodset U19 | 4 - 1 | Vålerenga U19 |
| 04.02.2023 | Nasjonal U19 Champions League | Vålerenga U19 | 3 - 2 | Strømsgodset U19 |
| 18.08.2022 | Nasjonal U19 Champions League | Strømsgodset U19 | 4 - 1 | Vålerenga U19 |
| 11.08.2022 | Nasjonal U19 Champions League | Vålerenga U19 | 1 - 4 | Strømsgodset U19 |