Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Mexico
Liga Premier Serie B •
08.02.2026 — 03:00
Deportivo Ayense
Elo: 1512λ (Beklenen Gol): 1.53
4 - 1
Tamamlandı
İY: 2 - 0
Poza Rica
Elo: 1531λ (Beklenen Gol): 2.11
Model Güven Derecesi:
%61
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Deportivo Ayense - Poza Rica mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.53, Dep: 2.11 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Poza Rica %50.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %70.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %69.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %56.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Deportivo Ayense xG
1.91
Dengeli
Poza Rica xG
2.31
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%27.3
X (Beraberlik)
%22.3
2 (Deplasman)
%50.4
Çifte Şans 1X: %49.6
Çifte Şans X2: %72.7
Çifte Şans 12: %77.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.6
0.5 Alt: %3.4
1.5 Üst: %88.4
1.5 Alt: %11.6
2.5 Üst: %70.4
2.5 Alt: %29.6
3.5 Üst: %49.3
3.5 Alt: %50.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%69.4
KG Yok
%30.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%9.1
1-2
%9.0
2-2
%6.8
2-1
%6.5
1-3
%6.3
0-2
%5.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %24.5
İY X: %36.4
İY 2: %39.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %79.5
İY 0.5 Alt: %20.5
İY 1.5 Üst: %49.5
İY 1.5 Alt: %50.6
İY 2.5 Üst: %22.3
İY 2.5 Alt: %77.7
İY 3.5 Üst: %8.1
İY 3.5 Alt: %91.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.16
+
Dep
6.25
=
Toplam
11.41
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %80.2
8.5 Alt: %19.8
9.5 Üst: %70.2
9.5 Alt: %29.8
10.5 Üst: %58.8
10.5 Alt: %41.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.25 Korner (Ev: 2.37, Dep: 2.88)
İY 4.5 Üst: %60.2
İY 4.5 Alt: %39.8
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %31.7 |
Eşit: %11.4 |
Dep: %56.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
29.4
Ev: 13.4 • Dep: 16.1
İsabetli Şut
10.3
Ev: 4.8 • Dep: 5.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %93.4
21.5 Alt: %6.6
23.5 Şut Üst: %86.5
23.5 Alt: %13.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %80.2
7.5 Alt: %19.8
8.5 İsabetli Üst: %69.6
8.5 Alt: %30.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiDeportivo Ayense
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Poza Rica
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Deportivo Ayense (+0.50)
@1.99
%50.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Poza Rica (-0.50)
@2.01
%49.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@2.09
%47.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@1.92
%52.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @7.86 | %12.7 | %0.0 | @1.15 | %87.3 |
| -1.25 | @7.28 | %13.7 | %0.0 | @1.16 | %86.3 |
| -1.00 | @6.70 | %14.9 | %14.8 | @1.18 | %85.1 |
| -0.75 | @4.60 | %21.7 | %0.0 | @1.28 | %78.3 |
| -0.50 | @3.63 | %27.5 | %0.0 | @1.38 | %72.5 |
| -0.25 | @3.22 | %31.1 | %0.0 | @1.45 | %68.9 |
| 0.0 | @2.80 | %35.7 | %22.8 | @1.55 | %64.3 |
| +0.25 | @2.28 | %44.0 | %0.0 | @1.78 | %56.0 |
| +0.50 Ana Hat | @1.99 | %50.4 | %0.0 | @2.01 | %49.7 |
| +0.75 | @1.78 | %56.2 | %0.0 | @2.28 | %43.8 |
| +1.00 | @1.58 | %63.5 | %20.7 | @2.74 | %36.5 |
| +1.25 | @1.48 | %67.7 | %0.0 | @3.10 | %32.3 |
| +1.50 | @1.41 | %71.1 | %0.0 | @3.45 | %29.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.15 | %86.9 | %0.0 | @7.64 | %13.1 |
| +2.00 | @1.17 | %85.4 | %18.5 | @6.86 | %14.6 |
| +2.25 | @1.30 | %76.7 | %0.0 | @4.29 | %23.3 |
| +2.50 | @1.44 | %69.6 | %0.0 | @3.29 | %30.4 |
| +2.75 | @1.52 | %65.9 | %0.0 | @2.93 | %34.1 |
| +3.00 | @1.63 | %61.2 | %21.7 | @2.58 | %38.8 |
| +3.25 | @1.86 | %53.8 | %0.0 | @2.16 | %46.3 |
| +3.50 Ana Hat | @2.09 | %47.9 | %0.0 | @1.92 | %52.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.4% | 5.0% | 6.0% | 4.2% | 2.2% | 0.9% |
| 1 Gol | 3.5% | 9.4% | 9.2% | 6.5% | 3.4% | 1.4% |
| 2 Gol | 3.2% | 6.7% | 7.0% | 4.9% | 2.6% | 1.1% |
| 3 Gol | 1.6% | 3.4% | 3.6% | 2.5% | 1.3% | 0.6% |
| 4 Gol | 0.6% | 1.3% | 1.4% | 1.0% | 0.5% | 0.2% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.4% | 0.4% | 0.3% | 0.2% | 0.1% |
Deportivo Ayense — Son 5 Maç
M
vs Aguacateros CDU (E)
2 - 3
G
vs Caja Oblatos CFD (D)
0 - 4
M
vs FC Racing (D)
1 - 0
Poza Rica — Son 5 Maç
G
vs Artesanos Metepec (E)
1 - 0
G
vs Caja Oblatos CFD (D)
0 - 2
M
vs Huracanes Izcalli (D)
3 - 2
G
vs Dragones de Oaxaca (E)
1 - 0
G
vs Huracanes Izcalli (E)
4 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.