Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
World
Youth Viareggio Cup •
14.03.2026 — 16:30
Spezia U18
Elo: 1488λ (Beklenen Gol): 1.40
1 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Pistoiese U18
Elo: 1515λ (Beklenen Gol): 1.06
Model Güven Derecesi:
%54
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (2 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Spezia U18 - Pistoiese U18 mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.40, Dep: 1.06 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Spezia U18 %43.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %44.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %50.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %28.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %82.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Spezia U18 xG
1.64
Dengeli
Pistoiese U18 xG
1.24
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%43.8
X (Beraberlik)
%28.6
2 (Deplasman)
%27.6
Çifte Şans 1X: %72.4
Çifte Şans X2: %56.2
Çifte Şans 12: %71.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %90.5
0.5 Alt: %9.5
1.5 Üst: %71.6
1.5 Alt: %28.4
2.5 Üst: %44.8
2.5 Alt: %55.2
3.5 Üst: %23.6
3.5 Alt: %76.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%50.4
KG Yok
%49.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.6
1-0
%11.0
0-0
%9.4
2-1
%8.9
2-0
%8.4
0-1
%8.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %32.4
İY X: %45.2
İY 2: %22.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %66.3
İY 0.5 Alt: %33.7
İY 1.5 Üst: %31.2
İY 1.5 Alt: %68.8
İY 2.5 Üst: %10.1
İY 2.5 Alt: %89.9
İY 3.5 Üst: %2.6
İY 3.5 Alt: %97.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.91
+
Dep
4.01
=
Toplam
8.91
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %53.3
8.5 Alt: %46.7
9.5 Üst: %40.1
9.5 Alt: %59.9
10.5 Üst: %28.4
10.5 Alt: %71.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.1 Korner (Ev: 2.26, Dep: 1.84)
İY 4.5 Üst: %39.1
İY 4.5 Alt: %60.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %55.2 |
Eşit: %13.0 |
Dep: %31.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.3
Ev: 12.6 • Dep: 9.7
İsabetli Şut
7.8
Ev: 4.5 • Dep: 3.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %55.2
21.5 Alt: %44.8
23.5 Şut Üst: %38.5
23.5 Alt: %61.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %51.9
7.5 Alt: %48.2
8.5 İsabetli Üst: %37.9
8.5 Alt: %62.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSpezia U18
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Pistoiese U18
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Spezia U18 (-0.25)
@1.96
%51.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Pistoiese U18 (+0.25)
@2.04
%49.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.94
%51.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.06
%48.5 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.72 | %21.2 | %0.0 | @1.27 | %78.8 |
| -1.25 | @4.19 | %23.9 | %0.0 | @1.31 | %76.1 |
| -1.00 | @3.66 | %27.3 | %22.4 | @1.38 | %72.7 |
| -0.75 | @2.74 | %36.5 | %0.0 | @1.58 | %63.5 |
| -0.50 | @2.29 | %43.7 | %0.0 | @1.77 | %56.4 |
| -0.25 Ana Hat | @1.96 | %51.0 | %0.0 | @2.04 | %49.0 |
| 0.0 | @1.63 | %61.3 | %28.7 | @2.58 | %38.8 |
| +0.25 | @1.48 | %67.8 | %0.0 | @3.10 | %32.2 |
| +0.50 | @1.38 | %72.4 | %0.0 | @3.62 | %27.6 |
| +0.75 | @1.27 | %79.0 | %0.0 | @4.77 | %21.0 |
| +1.00 | @1.15 | %87.0 | %16.8 | @7.68 | %13.0 |
| +1.25 | @1.13 | %88.2 | %0.0 | @8.45 | %11.8 |
| +1.50 | @1.12 | %89.2 | %0.0 | @9.23 | %10.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.49 | %67.0 | %0.0 | @3.03 | %33.0 |
| +2.00 | @1.64 | %61.0 | %26.9 | @2.56 | %39.1 |
| +2.25 Ana Hat | @1.94 | %51.5 | %0.0 | @2.06 | %48.5 |
| +2.50 | @2.24 | %44.6 | %0.0 | @1.80 | %55.4 |
| +2.75 | @2.63 | %38.0 | %0.0 | @1.61 | %62.0 |
| +3.00 | @3.38 | %29.6 | %21.3 | @1.42 | %70.5 |
| +3.25 | @3.84 | %26.0 | %0.0 | @1.35 | %74.0 |
| +3.50 | @4.30 | %23.3 | %0.0 | @1.30 | %76.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 9.5% | 8.1% | 4.8% | 1.7% | 0.5% | 0.1% |
| 1 Gol | 11.0% | 13.7% | 6.8% | 2.4% | 0.6% | 0.1% |
| 2 Gol | 8.4% | 8.9% | 4.7% | 1.7% | 0.4% | 0.1% |
| 3 Gol | 3.9% | 4.2% | 2.2% | 0.8% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.4% | 1.5% | 0.8% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Spezia U18 — Son 5 Maç
B
vs Westchester United U18 (E)
1 - 1
G
vs Siena U18 (E)
2 - 0
Pistoiese U18 — Son 5 Maç
M
vs Siena U18 (D)
2 - 1
G
vs Westchester United U18 (D)
0 - 2
M
vs Internazionale U19 (D)
6 - 0
G
vs Jóvenes Promesas U18 (D)
1 - 2
M
vs Empoli U19 (D)
5 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.