Maç Listesine Dön
Fransa Ligue 1 • 01.03.2026 — 14:00

FC Tshikas

Elo: 1470
λ (Beklenen Gol): 0.94
1 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0

Simba

Elo: 1450
λ (Beklenen Gol): 0.75
Model Güven Derecesi:
%61
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
FC Tshikas - Simba mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.94, Dep: 0.75 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Tshikas %37.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %24.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %33.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %35.8 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %63.2
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4% Elo: 32.4% Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC Tshikas xG 1.24
Dengeli
Simba xG 1.16
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi) %37.5
X (Beraberlik) %35.8
2 (Deplasman) %26.7

Çifte Şans 1X: %73.3
Çifte Şans X2: %62.6
Çifte Şans 12: %64.2
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %80.6 0.5 Alt: %19.4
1.5 Üst: %51.5 1.5 Alt: %48.5
2.5 Üst: %24.1 2.5 Alt: %75.9
3.5 Üst: %9.2 3.5 Alt: %90.8

KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var %33.2
KG Yok %66.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor
0-0
%19.4
1-0
%16.4
1-1
%14.0
0-1
%12.8
2-0
%8.2
2-1
%6.1

İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %25.8 İY X: %54.6 İY 2: %19.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %52.8 İY 0.5 Alt: %47.2
İY 1.5 Üst: %18.3 İY 1.5 Alt: %81.7
İY 2.5 Üst: %4.2 İY 2.5 Alt: %95.8
İY 3.5 Üst: %0.8 İY 3.5 Alt: %99.2
Korner Analizi (İY & MS)
Poisson
Toplam Beklenen Korner (λ)
Ev 3.98
+
Dep 3.33
=
Toplam 7.31
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %31.3 8.5 Alt: %68.8
9.5 Üst: %20.3 9.5 Alt: %79.7
10.5 Üst: %12.2 10.5 Alt: %87.8

İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.36 Korner (Ev: 1.83, Dep: 1.53)
İY 4.5 Üst: %24.9 İY 4.5 Alt: %75.1
Korner Galibiyeti (1-X-2) Ev: %51.9 | Eşit: %14.6 | Dep: %33.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / Faul
Beklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev ~1.95
+
Dep ~2.3
=
Toplam ~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4 3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0 4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5 5.5 Kart Alt: %74.5

KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali: %17.3
Ev KK: %7.7 Orta Risk Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum Hacmi
Beklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut 17.5
Ev: 9.8 • Dep: 7.7
İsabetli Şut 6.1
Ev: 3.5 • Dep: 2.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %17.1 21.5 Alt: %82.9
23.5 Şut Üst: %8.3 23.5 Alt: %91.7

İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %27.6 7.5 Alt: %72.4
8.5 İsabetli Üst: %16.8 8.5 Alt: %83.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model Düzeltmesi
FC Tshikas
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Simba
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi Dengeli Sendika Hattı
FC Tshikas (-0.25)
@2.19
%45.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Simba (+0.25)
@1.84
%54.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@1.94
%51.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@2.06
%48.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
Handikap Çizgisi Ev Adil Oran Ev Şans (%) İade (Push) Dep Adil Oran Dep Şans (%)
-1.50 @7.07 %14.2 %0.0 @1.16 %85.9
-1.25 @6.25 %16.0 %0.0 @1.19 %84.0
-1.00 @5.42 %18.4 %23.3 @1.23 %81.6
-0.75 @3.43 %29.2 %0.0 @1.41 %70.8
-0.50 @2.67 %37.4 %0.0 @1.60 %62.6
-0.25 Ana Hat @2.19 %45.6 %0.0 @1.84 %54.4
0.0 @1.71 %58.3 %35.9 @2.40 %41.7
+0.25 @1.48 %67.4 %0.0 @3.07 %32.6
+0.50 @1.36 %73.3 %0.0 @3.74 %26.7
+0.75 @1.24 %80.7 %0.0 @5.18 %19.3
+1.00 @1.11 %89.7 %18.3 @9.74 %10.3
+1.25 @1.10 %90.8 %0.0 @10.84 %9.2
+1.50 @1.09 %91.6 %0.0 @11.93 %8.4
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
Gol Çizgisi Üst Oran Üst (%) İade Alt Oran Alt (%)
+1.75 @2.29 %43.7 %0.0 @1.78 %56.3
+2.00 @3.02 %33.2 %27.4 @1.50 %66.9
+2.25 @3.59 %27.9 %0.0 @1.39 %72.1
+2.50 @4.15 %24.1 %0.0 @1.32 %75.9
+2.75 @5.57 %18.0 %0.0 @1.22 %82.0
+3.00 @9.27 %10.8 %14.9 @1.12 %89.2
+3.25 @10.08 %9.9 %0.0 @1.11 %90.1
+3.50 @10.90 %9.2 %0.0 @1.10 %90.8
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)
Ev \ Dep 0 Gol 1 Gol 2 Gol 3 Gol 4 Gol 5 Gol
0 Gol 19.4% 12.8% 5.2% 1.3% 0.2% 0.0%
1 Gol 16.4% 14.0% 4.9% 1.2% 0.2% 0.0%
2 Gol 8.2% 6.1% 2.3% 0.6% 0.1% 0.0%
3 Gol 2.6% 1.9% 0.7% 0.2% 0.0% 0.0%
4 Gol 0.6% 0.5% 0.2% 0.0% 0.0% 0.0%
5 Gol 0.1% 0.1% 0.0% 0.0% 0.0% 0.0%
FC Tshikas — Son 5 Maç
M vs Saint-Luc (D)
1 - 0
M vs Tshinkunku (E)
0 - 1
B vs CS Manika (D)
0 - 0
Simba — Son 5 Maç
B vs Groupe Bazano (D)
1 - 1
M vs TP Mazembe (D)
3 - 0
M vs Don Bosco (E)
1 - 2
B vs TP Mazembe (E)
1 - 1
M vs TP Mazembe (D)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.