Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
Ligue 1 •
15.03.2026 — 15:00
FC Tshikas
Elo: 1470λ (Beklenen Gol): 0.64
1 - 1
Tamamlandı
Saint Eloi Lupopo
Elo: 1571λ (Beklenen Gol): 0.62
Model Güven Derecesi:
%65
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
FC Tshikas - Saint Eloi Lupopo mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.64, Dep: 0.62 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Tshikas %29.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %13.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %22.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %42.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %76.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC Tshikas xG
1.16
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Saint Eloi Lupopo xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.16 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.64 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%29.2
X (Beraberlik)
%42.5
2 (Deplasman)
%28.3
Çifte Şans 1X: %71.7
Çifte Şans X2: %70.8
Çifte Şans 12: %57.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %70.8
0.5 Alt: %29.2
1.5 Üst: %36.7
1.5 Alt: %63.3
2.5 Üst: %13.4
2.5 Alt: %86.7
3.5 Üst: %3.9
3.5 Alt: %96.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%22.7
KG Yok
%77.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%29.2
1-0
%17.2
0-1
%16.8
1-1
%12.1
2-0
%5.8
0-2
%5.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %19.2
İY X: %62.1
İY 2: %18.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %42.9
İY 0.5 Alt: %57.1
İY 1.5 Üst: %11.4
İY 1.5 Alt: %88.6
İY 2.5 Üst: %2.0
İY 2.5 Alt: %98.0
İY 3.5 Üst: %0.3
İY 3.5 Alt: %99.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.36
+
Dep
3.06
=
Toplam
6.42
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %19.9
8.5 Alt: %80.1
9.5 Üst: %11.6
9.5 Alt: %88.4
10.5 Üst: %6.2
10.5 Alt: %93.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 2.95 Korner (Ev: 1.55, Dep: 1.41)
İY 4.5 Üst: %17.7
İY 4.5 Alt: %82.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %46.7 |
Eşit: %16.0 |
Dep: %37.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
14.9
Ev: 7.9 • Dep: 7
İsabetli Şut
5.2
Ev: 2.8 • Dep: 2.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %5.0
21.5 Alt: %95.0
23.5 Şut Üst: %1.8
23.5 Alt: %98.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %15.6
7.5 Alt: %84.4
8.5 İsabetli Üst: %8.3
8.5 Alt: %91.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFC Tshikas
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Saint Eloi Lupopo
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
FC Tshikas (0.0)
@1.97
%50.8 İhtimal
İade (Push): %42.5
Saint Eloi Lupopo (+0.00)
@2.03
%49.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@2.73
%36.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@1.58
%63.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @12.28 | %8.2 | %0.0 | @1.09 | %91.9 |
| -1.25 | @10.98 | %9.1 | %0.0 | @1.10 | %90.9 |
| -1.00 | @9.69 | %10.3 | %21.1 | @1.12 | %89.7 |
| -0.75 | @4.79 | %20.9 | %0.0 | @1.26 | %79.1 |
| -0.50 | @3.42 | %29.2 | %0.0 | @1.41 | %70.8 |
| -0.25 | @2.70 | %37.1 | %0.0 | @1.59 | %62.9 |
| 0.0 Ana Hat | @1.97 | %50.8 | %42.5 | @2.03 | %49.2 |
| +0.25 | @1.56 | %64.1 | %0.0 | @2.78 | %35.9 |
| +0.50 | @1.39 | %71.7 | %0.0 | @3.54 | %28.3 |
| +0.75 | @1.25 | %79.9 | %0.0 | @4.98 | %20.1 |
| +1.00 | @1.11 | %90.3 | %20.6 | @10.28 | %9.7 |
| +1.25 | @1.09 | %91.4 | %0.0 | @11.61 | %8.6 |
| +1.50 | @1.08 | %92.3 | %0.0 | @12.95 | %7.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @3.53 | %28.3 | %0.0 | @1.40 | %71.7 |
| +2.00 | @5.74 | %17.4 | %23.4 | @1.21 | %82.6 |
| +2.25 | @6.62 | %15.1 | %0.0 | @1.18 | %84.9 |
| +2.50 | @7.49 | %13.4 | %0.0 | @1.15 | %86.7 |
| +2.75 | @11.05 | %9.1 | %0.0 | @1.10 | %91.0 |
| +3.00 | @23.21 | %4.3 | %9.4 | @1.05 | %95.7 |
| +3.25 | @24.42 | %4.1 | %0.0 | @1.04 | %95.9 |
| +3.50 | @25.63 | %3.9 | %0.0 | @1.04 | %96.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 29.2% | 16.8% | 5.5% | 1.1% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 17.2% | 12.1% | 3.5% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 5.8% | 3.6% | 1.1% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 3 Gol | 1.2% | 0.8% | 0.2% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
FC Tshikas — Son 5 Maç
G
vs Panda B5 (E)
1 - 0
G
vs Simba (E)
1 - 0
M
vs Saint-Luc (D)
1 - 0
M
vs Tshinkunku (E)
0 - 1
B
vs CS Manika (D)
0 - 0
Saint Eloi Lupopo — Son 5 Maç
G
vs Lubumbashi Sport (E)
1 - 0
G
vs TP Mazembe (E)
2 - 1
B
vs TP Mazembe (E)
1 - 1
G
vs TP Mazembe (D)
0 - 1
B
vs TP Mazembe (D)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.