Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Saudi-Arabia
Pro League •
28.02.2026 — 21:00
Point Fortin
Elo: 1418λ (Beklenen Gol): 0.75
2 - 4
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Athletic Club
Elo: 1572λ (Beklenen Gol): 2.33
Model Güven Derecesi:
%80
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Point Fortin - Athletic Club mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.75, Dep: 2.33 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Athletic Club %72.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %59.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %48.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %18.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %58.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Point Fortin xG
1.20
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Athletic Club xG
2.35
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.20 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.75 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%9.8
X (Beraberlik)
%18.2
2 (Deplasman)
%72.1
Çifte Şans 1X: %27.9
Çifte Şans X2: %90.2
Çifte Şans 12: %81.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %94.6
0.5 Alt: %5.4
1.5 Üst: %81.9
1.5 Alt: %18.1
2.5 Üst: %59.5
2.5 Alt: %40.5
3.5 Üst: %37.1
3.5 Alt: %62.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%48.4
KG Yok
%51.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-2
%12.4
0-1
%10.1
0-3
%9.7
1-2
%9.4
1-1
%8.7
1-3
%7.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %11.3
İY X: %36.2
İY 2: %52.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %74.2
İY 0.5 Alt: %25.8
İY 1.5 Üst: %40.8
İY 1.5 Alt: %59.2
İY 2.5 Üst: %16.0
İY 2.5 Alt: %84.0
İY 3.5 Üst: %4.8
İY 3.5 Alt: %95.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.6
+
Dep
6.73
=
Toplam
10.33
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %70.3
8.5 Alt: %29.7
9.5 Üst: %58.2
9.5 Alt: %41.8
10.5 Üst: %45.8
10.5 Alt: %54.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.75 Korner (Ev: 1.65, Dep: 3.09)
İY 4.5 Üst: %51.5
İY 4.5 Alt: %48.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %12.6 |
Eşit: %7.9 |
Dep: %79.5
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
26.1
Ev: 8.6 • Dep: 17.4
İsabetli Şut
9
Ev: 3.1 • Dep: 6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %81.3
21.5 Alt: %18.7
23.5 Şut Üst: %68.3
23.5 Alt: %31.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %68.1
7.5 Alt: %31.9
8.5 İsabetli Üst: %55.0
8.5 Alt: %45.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPoint Fortin
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Athletic Club
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Point Fortin (+1.50)
@1.92
%52.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
Athletic Club (-1.50)
@2.09
%47.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@1.90
%52.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@2.12
%47.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @34.08 | %2.9 | %0.0 | @1.03 | %97.1 |
| -1.25 | @32.87 | %3.0 | %0.0 | @1.03 | %97.0 |
| -1.00 | @31.65 | %3.2 | %7.1 | @1.03 | %96.8 |
| -0.75 | @14.83 | %6.7 | %0.0 | @1.07 | %93.3 |
| -0.50 | @9.93 | %10.1 | %0.0 | @1.11 | %89.9 |
| -0.25 | @9.00 | %11.1 | %0.0 | @1.13 | %88.9 |
| 0.0 | @8.07 | %12.4 | %18.7 | @1.14 | %87.6 |
| +0.25 | @4.66 | %21.5 | %0.0 | @1.27 | %78.6 |
| +0.50 | @3.47 | %28.8 | %0.0 | @1.40 | %71.2 |
| +0.75 | @3.07 | %32.6 | %0.0 | @1.48 | %67.4 |
| +1.00 | @2.66 | %37.6 | %23.4 | @1.60 | %62.4 |
| +1.25 | @2.18 | %45.8 | %0.0 | @1.85 | %54.2 |
| +1.50 Ana Hat | @1.92 | %52.2 | %0.0 | @2.09 | %47.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.27 | %78.9 | %0.0 | @4.73 | %21.1 |
| +2.00 | @1.32 | %75.7 | %23.1 | @4.11 | %24.3 |
| +2.25 | @1.52 | %65.8 | %0.0 | @2.92 | %34.2 |
| +2.50 | @1.72 | %58.2 | %0.0 | @2.39 | %41.8 |
| +2.75 Ana Hat | @1.90 | %52.7 | %0.0 | @2.12 | %47.3 |
| +3.00 | @2.19 | %45.6 | %23.1 | @1.84 | %54.4 |
| +3.25 | @2.52 | %39.7 | %0.0 | @1.66 | %60.3 |
| +3.50 | @2.85 | %35.1 | %0.0 | @1.54 | %64.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 5.4% | 10.4% | 12.8% | 10.0% | 5.8% | 2.7% |
| 1 Gol | 2.9% | 8.9% | 9.7% | 7.5% | 4.4% | 2.0% |
| 2 Gol | 1.3% | 3.1% | 3.6% | 2.8% | 1.6% | 0.8% |
| 3 Gol | 0.3% | 0.8% | 0.9% | 0.7% | 0.4% | 0.2% |
| 4 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.2% | 0.1% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Point Fortin — Son 5 Maç
M
vs Police (D)
3 - 0
M
vs Phoenix (E)
0 - 2
G
vs Morvant Caledonia United (D)
0 - 2
M
vs Club Sando (E)
0 - 1
G
vs Cunupia (E)
2 - 1
Athletic Club — Son 5 Maç
G
vs Phoenix (E)
3 - 2
M
vs Club Sando (E)
2 - 3
G
vs Prison Service (D)
0 - 3
G
vs La Horquetta Rangers (E)
4 - 0
G
vs Cunupia (E)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.