Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
Ligue 1 •
22.02.2026 — 14:00
Sanga Balende
Elo: 1473λ (Beklenen Gol): 1.64
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Groupe Bazano
Elo: 1492λ (Beklenen Gol): 0.68
Model Güven Derecesi:
%90
Sanga Balende - Groupe Bazano mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.64, Dep: 0.68 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Sanga Balende %59.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %41.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %40.6, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %25.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %95.2
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%52.4
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Sanga Balende xG
1.95
Dengeli
Groupe Bazano xG
1.11
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%59.8
X (Beraberlik)
%25.9
2 (Deplasman)
%14.4
Çifte Şans 1X: %85.7
Çifte Şans X2: %40.2
Çifte Şans 12: %74.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %89.3
0.5 Alt: %10.7
1.5 Üst: %68.2
1.5 Alt: %31.8
2.5 Üst: %41.0
2.5 Alt: %59.0
3.5 Üst: %20.5
3.5 Alt: %79.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%40.6
KG Yok
%59.4
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%15.3
2-0
%13.2
1-1
%11.8
0-0
%10.6
2-1
%9.0
3-0
%7.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %41.8
İY X: %44.8
İY 2: %13.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %64.2
İY 0.5 Alt: %35.8
İY 1.5 Üst: %28.6
İY 1.5 Alt: %71.4
İY 2.5 Üst: %8.8
İY 2.5 Alt: %91.2
İY 3.5 Üst: %2.1
İY 3.5 Alt: %97.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.39
+
Dep
3.18
=
Toplam
8.57
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %48.6
8.5 Alt: %51.4
9.5 Üst: %35.6
9.5 Alt: %64.4
10.5 Üst: %24.4
10.5 Alt: %75.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.94 Korner (Ev: 2.48, Dep: 1.46)
İY 4.5 Üst: %36.0
İY 4.5 Alt: %64.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %72.0 |
Eşit: %10.6 |
Dep: %17.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
21.4
Ev: 14.1 • Dep: 7.3
İsabetli Şut
7.5
Ev: 5 • Dep: 2.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %47.5
21.5 Alt: %52.5
23.5 Şut Üst: %31.3
23.5 Alt: %68.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %47.7
7.5 Alt: %52.3
8.5 İsabetli Üst: %33.9
8.5 Alt: %66.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSanga Balende
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Groupe Bazano
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Sanga Balende (-0.75)
@1.87
%53.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Groupe Bazano (+0.75)
@2.15
%46.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@2.13
%47.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@1.89
%53.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.01 | %33.2 | %0.0 | @1.50 | %66.8 |
| -1.25 | @2.61 | %38.3 | %0.0 | @1.62 | %61.7 |
| -1.00 | @2.22 | %45.1 | %26.3 | @1.82 | %54.9 |
| -0.75 Ana Hat | @1.87 | %53.4 | %0.0 | @2.15 | %46.6 |
| -0.50 | @1.68 | %59.5 | %0.0 | @2.47 | %40.5 |
| -0.25 | @1.46 | %68.4 | %0.0 | @3.17 | %31.6 |
| 0.0 | @1.24 | %80.5 | %26.0 | @5.12 | %19.5 |
| +0.25 | @1.20 | %83.4 | %0.0 | @6.02 | %16.6 |
| +0.50 | @1.17 | %85.6 | %0.0 | @6.92 | %14.5 |
| +0.75 | @1.11 | %90.2 | %0.0 | @10.25 | %9.8 |
| +1.00 | @1.05 | %95.5 | %10.4 | @22.10 | %4.5 |
| +1.25 | @1.04 | %95.7 | %0.0 | @23.38 | %4.3 |
| +1.50 | @1.04 | %95.9 | %0.0 | @24.66 | %4.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.59 | %63.0 | %0.0 | @2.70 | %37.0 |
| +2.00 | @1.79 | %56.0 | %27.5 | @2.27 | %44.1 |
| +2.25 Ana Hat | @2.13 | %47.1 | %0.0 | @1.89 | %53.0 |
| +2.50 | @2.46 | %40.6 | %0.0 | @1.68 | %59.4 |
| +2.75 | @2.96 | %33.8 | %0.0 | @1.51 | %66.2 |
| +3.00 | @3.97 | %25.2 | %20.6 | @1.34 | %74.8 |
| +3.25 | @4.49 | %22.3 | %0.0 | @1.29 | %77.7 |
| +3.50 | @5.00 | %20.0 | %0.0 | @1.25 | %80.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 10.7% | 5.9% | 2.3% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 15.4% | 11.8% | 3.7% | 0.8% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 13.3% | 9.1% | 3.1% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 7.3% | 5.0% | 1.7% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 3.0% | 2.0% | 0.7% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 1.0% | 0.7% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Sanga Balende — Son 5 Maç
B
vs Groupe Bazano (D)
1 - 1
G
vs Tanganyika (E)
1 - 0
M
vs Tanganyika (D)
3 - 0
M
vs Tanganyika (E)
0 - 1
M
vs Tanganyika (D)
3 - 0
Groupe Bazano — Son 5 Maç
M
vs CS Manika (E)
1 - 2
B
vs Sanga Balende (E)
1 - 1
M
vs Saint-Luc (E)
1 - 2
M
vs Sanga Balende (D)
3 - 0
G
vs Sanga Balende (E)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
6 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 06.12.2025 | Ligue 1 | Groupe Bazano | 1 - 1 | Sanga Balende |
| 15.02.2025 | Ligue 1 | Sanga Balende | 3 - 0 | Groupe Bazano |
| 10.10.2024 | Ligue 1 | Groupe Bazano | 1 - 0 | Sanga Balende |
| 14.05.2024 | Ligue 1 | Groupe Bazano | 3 - 2 | Sanga Balende |
| 24.09.2023 | Ligue 1 | Groupe Bazano | 1 - 0 | Sanga Balende |
| 17.06.2022 | Ligue 1 | Groupe Bazano | 0 - 0 | Sanga Balende |