Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
National 3 - Group C •
28.02.2026 — 20:00
Alencon
Elo: 1510λ (Beklenen Gol): 1.56
4 - 3
Tamamlandı
Rennes II
Elo: 1543λ (Beklenen Gol): 1.64
Model Güven Derecesi:
%63
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı.
Alencon - Rennes II mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.56, Dep: 1.64 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Rennes II %39.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %61.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %64.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %25.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %71.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Alencon xG
1.95
Dengeli
Rennes II xG
1.91
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%35.8
X (Beraberlik)
%25.0
2 (Deplasman)
%39.2
Çifte Şans 1X: %60.8
Çifte Şans X2: %64.2
Çifte Şans 12: %75.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.1
0.5 Alt: %4.9
1.5 Üst: %83.6
1.5 Alt: %16.4
2.5 Üst: %61.9
2.5 Alt: %38.1
3.5 Üst: %39.6
3.5 Alt: %60.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%64.4
KG Yok
%35.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%11.2
1-2
%8.6
2-1
%8.1
2-2
%6.7
0-1
%5.9
1-0
%5.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %29.2
İY X: %39.6
İY 2: %31.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %75.3
İY 0.5 Alt: %24.7
İY 1.5 Üst: %42.9
İY 1.5 Alt: %57.1
İY 2.5 Üst: %17.4
İY 2.5 Alt: %82.6
İY 3.5 Üst: %5.6
İY 3.5 Alt: %94.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.22
+
Dep
5.24
=
Toplam
10.46
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %71.6
8.5 Alt: %28.4
9.5 Üst: %59.8
9.5 Alt: %40.2
10.5 Üst: %47.4
10.5 Alt: %52.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.81 Korner (Ev: 2.4, Dep: 2.41)
İY 4.5 Üst: %52.6
İY 4.5 Alt: %47.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %43.5 |
Eşit: %12.5 |
Dep: %44.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
26.7
Ev: 13.5 • Dep: 13.2
İsabetli Şut
9.3
Ev: 4.8 • Dep: 4.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %84.5
21.5 Alt: %15.6
23.5 Şut Üst: %72.7
23.5 Alt: %27.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %71.4
7.5 Alt: %28.6
8.5 İsabetli Üst: %58.8
8.5 Alt: %41.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiAlencon
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Rennes II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Alencon (0.0)
@2.09
%47.8 İhtimal
İade (Push): %25.3
Rennes II (+0.00)
@1.92
%52.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.00 Gol Üst
@1.99
%50.2 İhtimal
İade (Push): %22.5
+3.00 Gol Alt
@2.01
%49.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.73 | %17.5 | %0.0 | @1.21 | %82.5 |
| -1.25 | @5.20 | %19.2 | %0.0 | @1.24 | %80.8 |
| -1.00 | @4.68 | %21.4 | %18.3 | @1.27 | %78.6 |
| -0.75 | @3.42 | %29.3 | %0.0 | @1.41 | %70.7 |
| -0.50 | @2.80 | %35.7 | %0.0 | @1.56 | %64.3 |
| -0.25 | @2.45 | %40.9 | %0.0 | @1.69 | %59.1 |
| 0.0 Ana Hat | @2.09 | %47.8 | %25.3 | @1.92 | %52.2 |
| +0.25 | @1.81 | %55.4 | %0.0 | @2.24 | %44.6 |
| +0.50 | @1.64 | %61.0 | %0.0 | @2.56 | %39.0 |
| +0.75 | @1.48 | %67.5 | %0.0 | @3.08 | %32.5 |
| +1.00 | @1.32 | %75.5 | %19.2 | @4.08 | %24.5 |
| +1.25 | @1.28 | %78.1 | %0.0 | @4.57 | %21.9 |
| +1.50 | @1.25 | %80.2 | %0.0 | @5.06 | %19.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.23 | %81.4 | %0.0 | @5.36 | %18.7 |
| +2.00 | @1.27 | %78.7 | %22.0 | @4.70 | %21.3 |
| +2.25 | @1.45 | %69.0 | %0.0 | @3.23 | %31.0 |
| +2.50 | @1.63 | %61.4 | %0.0 | @2.59 | %38.6 |
| +2.75 | @1.77 | %56.5 | %0.0 | @2.30 | %43.5 |
| +3.00 Ana Hat | @1.99 | %50.2 | %22.5 | @2.01 | %49.8 |
| +3.25 | @2.28 | %43.8 | %0.0 | @1.78 | %56.2 |
| +3.50 | @2.57 | %38.9 | %0.0 | @1.64 | %61.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.9% | 6.0% | 5.6% | 3.0% | 1.2% | 0.4% |
| 1 Gol | 5.7% | 11.4% | 8.7% | 4.7% | 1.9% | 0.6% |
| 2 Gol | 5.0% | 8.2% | 6.7% | 3.7% | 1.5% | 0.5% |
| 3 Gol | 2.6% | 4.3% | 3.5% | 1.9% | 0.8% | 0.3% |
| 4 Gol | 1.0% | 1.7% | 1.4% | 0.7% | 0.3% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.5% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
Alencon — Son 5 Maç
B
vs Guingamp II (E)
0 - 0
M
vs Ergué-Gaberic (E)
2 - 3
G
vs Rennes II (D)
3 - 4
Rennes II — Son 5 Maç
B
vs Saint-Pierre Milizac (D)
1 - 1
B
vs Cesson (E)
1 - 1
B
vs Ergué-Gaberic (E)
1 - 1
M
vs Alencon (E)
3 - 4
G
vs Ergué-Gaberic (D)
3 - 4
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 06.09.2025 | National 3 - Group C | Rennes II | 3 - 4 | Alencon |