Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Portekiz
Campeonato de Portugal Prio - Group C •
15.03.2026 — 18:00
Peniche
Elo: 1528λ (Beklenen Gol): 1.17
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Vitória de Sernache
Elo: 1515λ (Beklenen Gol): 0.68
Model Güven Derecesi:
%77
Peniche - Vitória de Sernache mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.17, Dep: 0.68 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Peniche %46.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %28.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %34.9, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %32.8 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %78.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Peniche xG
1.55
Dengeli
Vitória de Sernache xG
1.11
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%46.8
X (Beraberlik)
%32.8
2 (Deplasman)
%20.4
Çifte Şans 1X: %79.6
Çifte Şans X2: %53.2
Çifte Şans 12: %67.2
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %83.3
0.5 Alt: %16.7
1.5 Üst: %56.1
1.5 Alt: %43.9
2.5 Üst: %28.2
2.5 Alt: %71.8
3.5 Üst: %11.7
3.5 Alt: %88.3
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%34.9
KG Yok
%65.1
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%17.5
0-0
%16.7
1-1
%13.4
2-0
%10.8
0-1
%9.7
2-1
%7.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %31.9
İY X: %51.9
İY 2: %16.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %56.0
İY 0.5 Alt: %44.1
İY 1.5 Üst: %20.8
İY 1.5 Alt: %79.2
İY 2.5 Üst: %5.2
İY 2.5 Alt: %94.8
İY 3.5 Üst: %1.0
İY 3.5 Alt: %99.0
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.44
+
Dep
3.18
=
Toplam
7.61
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %35.4
8.5 Alt: %64.6
9.5 Üst: %23.7
9.5 Alt: %76.3
10.5 Üst: %14.8
10.5 Alt: %85.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.5 Korner (Ev: 2.04, Dep: 1.46)
İY 4.5 Üst: %27.5
İY 4.5 Alt: %72.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %60.8 |
Eşit: %13.3 |
Dep: %25.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
18.5
Ev: 11.2 • Dep: 7.3
İsabetli Şut
6.5
Ev: 4 • Dep: 2.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %23.6
21.5 Alt: %76.4
23.5 Şut Üst: %12.4
23.5 Alt: %87.6
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %32.5
7.5 Alt: %67.5
8.5 İsabetli Üst: %20.6
8.5 Alt: %79.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPeniche
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Vitória de Sernache
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Peniche (-0.50)
@2.14
%46.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
Vitória de Sernache (+0.50)
@1.88
%53.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@2.04
%48.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@1.96
%51.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.80 | %20.9 | %0.0 | @1.26 | %79.2 |
| -1.25 | @4.18 | %24.0 | %0.0 | @1.31 | %76.1 |
| -1.00 | @3.55 | %28.1 | %25.9 | @1.39 | %71.9 |
| -0.75 | @2.58 | %38.8 | %0.0 | @1.63 | %61.2 |
| -0.50 Ana Hat | @2.14 | %46.8 | %0.0 | @1.88 | %53.3 |
| -0.25 | @1.79 | %55.9 | %0.0 | @2.27 | %44.1 |
| 0.0 | @1.44 | %69.6 | %32.9 | @3.29 | %30.4 |
| +0.25 | @1.32 | %75.6 | %0.0 | @4.10 | %24.4 |
| +0.50 | @1.26 | %79.6 | %0.0 | @4.90 | %20.4 |
| +0.75 | @1.16 | %85.9 | %0.0 | @7.07 | %14.2 |
| +1.00 | @1.07 | %93.2 | %14.6 | @14.64 | %6.8 |
| +1.25 | @1.07 | %93.7 | %0.0 | @15.89 | %6.3 |
| +1.50 | @1.06 | %94.2 | %0.0 | @17.14 | %5.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 Ana Hat | @2.04 | %48.9 | %0.0 | @1.96 | %51.1 |
| +2.00 | @2.56 | %39.0 | %27.9 | @1.64 | %61.0 |
| +2.25 | @3.06 | %32.7 | %0.0 | @1.49 | %67.3 |
| +2.50 | @3.55 | %28.2 | %0.0 | @1.39 | %71.9 |
| +2.75 | @4.62 | %21.7 | %0.0 | @1.28 | %78.4 |
| +3.00 | @7.22 | %13.9 | %16.6 | @1.16 | %86.2 |
| +3.25 | @7.94 | %12.6 | %0.0 | @1.14 | %87.4 |
| +3.50 | @8.66 | %11.6 | %0.0 | @1.13 | %88.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 16.7% | 9.7% | 3.6% | 0.8% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 17.5% | 13.4% | 4.2% | 1.0% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 10.8% | 7.3% | 2.5% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 4.2% | 2.9% | 1.0% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.2% | 0.8% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Peniche — Son 5 Maç
G
vs Os Marialvas (D)
1 - 3
G
vs Naval 1893 (E)
2 - 0
M
vs Mortágua (D)
2 - 1
B
vs Fátima (E)
1 - 1
G
vs Vitória de Sernache (D)
0 - 1
Vitória de Sernache — Son 5 Maç
G
vs Samora Correir (D)
0 - 1
M
vs Peniche (E)
0 - 1
M
vs Peniche (D)
2 - 0
M
vs Peniche (E)
0 - 1
B
vs Peniche (E)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
5 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 09.11.2025 | Campeonato de Portugal Prio - Group C | Vitória de Sernache | 0 - 1 | Peniche |
| 17.03.2024 | Campeonato de Portugal Prio - Group C | Peniche | 2 - 0 | Vitória de Sernache |
| 03.12.2023 | Campeonato de Portugal Prio - Group C | Vitória de Sernache | 0 - 1 | Peniche |
| 06.03.2022 | Campeonato de Portugal Prio - Group D | Vitória de Sernache | 0 - 0 | Peniche |
| 12.12.2021 | Campeonato de Portugal Prio - Group D | Peniche | 2 - 2 | Vitória de Sernache |