Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Norveç
Nasjonal U19 Champions League •
07.02.2026 — 19:00
Moss U19
Elo: 1450λ (Beklenen Gol): 2.55
5 - 1
Tamamlandı
İY: 2 - 0
Sogndal U19
Elo: 1428λ (Beklenen Gol): 2.15
Model Güven Derecesi:
%46
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (1 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (2 maç). | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Moss U19 - Sogndal U19 mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.55, Dep: 2.15 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Moss U19 %47.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %84.7, Karşılıklı Gol Var olasılığı %81.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %19.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %77.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Moss U19 xG
2.75
Dengeli
Sogndal U19 xG
2.31
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%47.4
X (Beraberlik)
%19.5
2 (Deplasman)
%33.1
Çifte Şans 1X: %66.9
Çifte Şans X2: %52.6
Çifte Şans 12: %80.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %98.6
0.5 Alt: %1.4
1.5 Üst: %95.2
1.5 Alt: %4.8
2.5 Üst: %84.7
2.5 Alt: %15.3
3.5 Üst: %69.0
3.5 Alt: %31.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%81.8
KG Yok
%18.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-2
%6.9
2-1
%6.4
3-2
%5.8
3-1
%5.4
1-1
%5.4
1-2
%5.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %38.5
İY X: %32.0
İY 2: %29.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %86.8
İY 0.5 Alt: %13.2
İY 1.5 Üst: %63.1
İY 1.5 Alt: %37.0
İY 2.5 Üst: %34.8
İY 2.5 Alt: %65.2
İY 3.5 Üst: %15.6
İY 3.5 Alt: %84.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
7.21
+
Dep
6.34
=
Toplam
13.55
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %92.3
8.5 Alt: %7.7
9.5 Üst: %86.8
9.5 Alt: %13.2
10.5 Üst: %79.3
10.5 Alt: %20.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 6.23 Korner (Ev: 3.32, Dep: 2.92)
İY 4.5 Üst: %74.5
İY 4.5 Alt: %25.5
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %53.9 |
Eşit: %10.7 |
Dep: %35.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
35.9
Ev: 19.6 • Dep: 16.3
İsabetli Şut
12.6
Ev: 7 • Dep: 5.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %99.5
21.5 Alt: %0.5
23.5 Şut Üst: %98.5
23.5 Alt: %1.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %93.2
7.5 Alt: %6.8
8.5 İsabetli Üst: %87.8
8.5 Alt: %12.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiMoss U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Sogndal U19
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Moss U19 (-0.25)
@1.95
%51.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Sogndal U19 (+0.25)
@2.06
%48.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.71
%58.6 İhtimal
İade (Push): %19.8
+4.00 Gol Alt
@2.41
%41.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.66 | %27.3 | %0.0 | @1.38 | %72.7 |
| -1.25 | @3.32 | %30.1 | %0.0 | @1.43 | %69.9 |
| -1.00 | @2.98 | %33.6 | %18.8 | @1.51 | %66.4 |
| -0.75 | @2.47 | %40.5 | %0.0 | @1.68 | %59.5 |
| -0.50 | @2.17 | %46.1 | %0.0 | @1.85 | %54.0 |
| -0.25 Ana Hat | @1.95 | %51.4 | %0.0 | @2.06 | %48.6 |
| 0.0 | @1.72 | %58.1 | %20.8 | @2.39 | %41.9 |
| +0.25 | @1.59 | %63.0 | %0.0 | @2.70 | %37.0 |
| +0.50 | @1.50 | %66.8 | %0.0 | @3.01 | %33.2 |
| +0.75 | @1.38 | %72.5 | %0.0 | @3.64 | %27.5 |
| +1.00 | @1.26 | %79.3 | %15.7 | @4.83 | %20.7 |
| +1.25 | @1.23 | %81.1 | %0.0 | @5.28 | %18.9 |
| +1.50 | @1.21 | %82.6 | %0.0 | @5.74 | %17.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.06 | %94.5 | %0.0 | @18.28 | %5.5 |
| +2.00 | @1.06 | %94.2 | %11.2 | @17.20 | %5.8 |
| +2.25 | @1.13 | %88.6 | %0.0 | @8.78 | %11.4 |
| +2.50 | @1.20 | %83.7 | %0.0 | @6.12 | %16.3 |
| +2.75 | @1.22 | %82.2 | %0.0 | @5.60 | %17.9 |
| +3.00 | @1.24 | %80.3 | %16.9 | @5.09 | %19.7 |
| +3.25 | @1.37 | %72.9 | %0.0 | @3.69 | %27.1 |
| +3.50 | @1.50 | %66.8 | %0.0 | @3.01 | %33.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 1.4% | 1.7% | 2.3% | 1.6% | 0.9% | 0.4% |
| 1 Gol | 2.1% | 5.8% | 5.7% | 4.1% | 2.2% | 0.9% |
| 2 Gol | 3.2% | 6.8% | 7.3% | 5.2% | 2.8% | 1.2% |
| 3 Gol | 2.7% | 5.8% | 6.2% | 4.5% | 2.4% | 1.0% |
| 4 Gol | 1.7% | 3.7% | 4.0% | 2.8% | 1.5% | 0.7% |
| 5 Gol | 0.9% | 1.9% | 2.0% | 1.4% | 0.8% | 0.3% |
Moss U19 — Son 5 Maç
M
vs Kongsvinger IL U19 (D)
6 - 0
Sogndal U19 — Son 5 Maç
M
vs Odd U19 (E)
2 - 7
M
vs Viking U19 (E)
0 - 5
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.