Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Portekiz
Campeonato de Portugal Prio - Group A •
08.03.2026 — 18:00
Ribeira Brava
Elo: 1411λ (Beklenen Gol): 1.09
0 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Chaves II
Elo: 1512λ (Beklenen Gol): 1.02
Model Güven Derecesi:
%52
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Ribeira Brava - Chaves II mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.09, Dep: 1.02 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Ribeira Brava %35.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %35.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %43.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %31.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %86.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Ribeira Brava xG
1.55
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Chaves II xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.55 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.09 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%35.8
X (Beraberlik)
%31.9
2 (Deplasman)
%32.3
Çifte Şans 1X: %67.7
Çifte Şans X2: %64.2
Çifte Şans 12: %68.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %86.8
0.5 Alt: %13.2
1.5 Üst: %63.2
1.5 Alt: %36.9
2.5 Üst: %35.2
2.5 Alt: %64.9
3.5 Üst: %16.2
3.5 Alt: %83.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%43.3
KG Yok
%56.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.5
0-0
%13.2
1-0
%12.2
0-1
%11.4
2-1
%7.3
2-0
%7.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %26.4
İY X: %49.3
İY 2: %24.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %60.5
İY 0.5 Alt: %39.5
İY 1.5 Üst: %25.1
İY 1.5 Alt: %74.9
İY 2.5 Üst: %7.1
İY 2.5 Alt: %93.0
İY 3.5 Üst: %1.6
İY 3.5 Alt: %98.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.27
+
Dep
3.91
=
Toplam
8.17
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %43.2
8.5 Alt: %56.8
9.5 Üst: %30.5
9.5 Alt: %69.5
10.5 Üst: %20.2
10.5 Alt: %79.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.76 Korner (Ev: 1.96, Dep: 1.8)
İY 4.5 Üst: %32.5
İY 4.5 Alt: %67.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %47.9 |
Eşit: %14.1 |
Dep: %38.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
20.1
Ev: 10.7 • Dep: 9.4
İsabetli Şut
7
Ev: 3.8 • Dep: 3.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %36.1
21.5 Alt: %63.9
23.5 Şut Üst: %21.6
23.5 Alt: %78.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %40.3
7.5 Alt: %59.7
8.5 İsabetli Üst: %27.3
8.5 Alt: %72.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiRibeira Brava
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Chaves II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Ribeira Brava (0.0)
@1.90
%52.6 İhtimal
İade (Push): %32.0
Chaves II (+0.00)
@2.11
%47.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@2.05
%48.7 İhtimal
İade (Push): %28.1
+2.00 Gol Alt
@1.95
%51.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.81 | %14.7 | %0.0 | @1.17 | %85.3 |
| -1.25 | @6.09 | %16.4 | %0.0 | @1.20 | %83.6 |
| -1.00 | @5.38 | %18.6 | %21.1 | @1.23 | %81.4 |
| -0.75 | @3.55 | %28.2 | %0.0 | @1.39 | %71.8 |
| -0.50 | @2.80 | %35.8 | %0.0 | @1.56 | %64.3 |
| -0.25 | @2.35 | %42.6 | %0.0 | @1.74 | %57.5 |
| 0.0 Ana Hat | @1.90 | %52.6 | %32.0 | @2.11 | %47.5 |
| +0.25 | @1.62 | %61.6 | %0.0 | @2.60 | %38.4 |
| +0.50 | @1.48 | %67.7 | %0.0 | @3.10 | %32.3 |
| +0.75 | @1.33 | %75.1 | %0.0 | @4.02 | %24.9 |
| +1.00 | @1.19 | %84.3 | %19.7 | @6.38 | %15.7 |
| +1.25 | @1.16 | %86.0 | %0.0 | @7.16 | %14.0 |
| +1.50 | @1.14 | %87.4 | %0.0 | @7.94 | %12.6 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.75 | %57.1 | %0.0 | @2.33 | %42.9 |
| +2.00 Ana Hat | @2.05 | %48.7 | %28.1 | @1.95 | %51.3 |
| +2.25 | @2.45 | %40.8 | %0.0 | @1.69 | %59.2 |
| +2.50 | @2.85 | %35.0 | %0.0 | @1.54 | %65.0 |
| +2.75 | @3.54 | %28.2 | %0.0 | @1.39 | %71.8 |
| +3.00 | @5.04 | %19.8 | %19.0 | @1.25 | %80.2 |
| +3.25 | @5.63 | %17.8 | %0.0 | @1.22 | %82.2 |
| +3.50 | @6.22 | %16.1 | %0.0 | @1.19 | %83.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 13.2% | 11.4% | 6.3% | 2.1% | 0.5% | 0.1% |
| 1 Gol | 12.3% | 14.5% | 6.9% | 2.3% | 0.6% | 0.1% |
| 2 Gol | 7.2% | 7.3% | 3.7% | 1.3% | 0.3% | 0.1% |
| 3 Gol | 2.6% | 2.7% | 1.4% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.7% | 0.7% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Ribeira Brava — Son 5 Maç
B
vs Monção (E)
1 - 1
G
vs Mirandela (D)
0 - 1
M
vs AR São Martinho (E)
0 - 1
Chaves II — Son 5 Maç
B
vs Vilaverdense (D)
1 - 1
M
vs Mirandela (D)
2 - 1
G
vs Mirandela (E)
4 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.