Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Portekiz
Campeonato de Portugal Prio - Group C •
22.02.2026 — 18:00
Eléctrico
Elo: 1453λ (Beklenen Gol): 1.66
2 - 4
Tamamlandı
İY: 1 - 1
UD da Serra
Elo: 1582λ (Beklenen Gol): 2.06
Model Güven Derecesi:
%60
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (2 maç).
Eléctrico - UD da Serra mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.66, Dep: 2.06 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre UD da Serra %46.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %71.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %71.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %84.8
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Eléctrico xG
1.95
Dengeli
UD da Serra xG
2.04
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%30.8
X (Beraberlik)
%22.4
2 (Deplasman)
%46.8
Çifte Şans 1X: %53.2
Çifte Şans X2: %69.2
Çifte Şans 12: %77.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.9
0.5 Alt: %3.1
1.5 Üst: %89.2
1.5 Alt: %10.8
2.5 Üst: %71.8
2.5 Alt: %28.2
3.5 Üst: %51.0
3.5 Alt: %49.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%71.3
KG Yok
%28.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%8.9
1-2
%8.6
2-2
%7.1
2-1
%6.9
1-3
%5.9
0-2
%5.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %26.8
İY X: %36.2
İY 2: %36.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %80.2
İY 0.5 Alt: %19.8
İY 1.5 Üst: %50.7
İY 1.5 Alt: %49.4
İY 2.5 Üst: %23.3
İY 2.5 Alt: %76.7
İY 3.5 Üst: %8.6
İY 3.5 Alt: %91.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.42
+
Dep
6.15
=
Toplam
11.57
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %81.5
8.5 Alt: %18.5
9.5 Üst: %71.8
9.5 Alt: %28.2
10.5 Üst: %60.6
10.5 Alt: %39.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.32 Korner (Ev: 2.49, Dep: 2.83)
İY 4.5 Üst: %61.4
İY 4.5 Alt: %38.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %35.7 |
Eşit: %11.6 |
Dep: %52.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
29.9
Ev: 14.2 • Dep: 15.8
İsabetli Şut
10.4
Ev: 5 • Dep: 5.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %94.4
21.5 Alt: %5.6
23.5 Şut Üst: %88.3
23.5 Alt: %11.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %81.7
7.5 Alt: %18.3
8.5 İsabetli Üst: %71.5
8.5 Alt: %28.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiEléctrico
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
UD da Serra
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Eléctrico (+0.25)
@2.09
%47.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
UD da Serra (-0.25)
@1.92
%52.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@2.01
%49.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@1.99
%50.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.67 | %15.0 | %0.0 | @1.18 | %85.0 |
| -1.25 | @6.14 | %16.3 | %0.0 | @1.19 | %83.7 |
| -1.00 | @5.61 | %17.8 | %15.9 | @1.22 | %82.2 |
| -0.75 | @4.01 | %24.9 | %0.0 | @1.33 | %75.1 |
| -0.50 | @3.24 | %30.9 | %0.0 | @1.45 | %69.1 |
| -0.25 | @2.87 | %34.9 | %0.0 | @1.54 | %65.1 |
| 0.0 | @2.49 | %40.1 | %23.0 | @1.67 | %59.9 |
| +0.25 Ana Hat | @2.09 | %47.9 | %0.0 | @1.92 | %52.1 |
| +0.50 | @1.86 | %53.9 | %0.0 | @2.17 | %46.1 |
| +0.75 | @1.67 | %59.8 | %0.0 | @2.49 | %40.2 |
| +1.00 | @1.49 | %67.3 | %19.9 | @3.05 | %32.7 |
| +1.25 | @1.41 | %70.9 | %0.0 | @3.44 | %29.1 |
| +1.50 | @1.36 | %73.8 | %0.0 | @3.82 | %26.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.14 | %87.8 | %0.0 | @8.20 | %12.2 |
| +2.00 | @1.16 | %86.5 | %17.9 | @7.40 | %13.5 |
| +2.25 | @1.28 | %78.0 | %0.0 | @4.55 | %22.0 |
| +2.50 | @1.41 | %71.0 | %0.0 | @3.45 | %29.0 |
| +2.75 | @1.48 | %67.6 | %0.0 | @3.08 | %32.4 |
| +3.00 | @1.58 | %63.2 | %21.4 | @2.72 | %36.8 |
| +3.25 | @1.80 | %55.6 | %0.0 | @2.25 | %44.4 |
| +3.50 Ana Hat | @2.01 | %49.7 | %0.0 | @1.99 | %50.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.1% | 4.5% | 5.3% | 3.6% | 1.9% | 0.8% |
| 1 Gol | 3.5% | 9.1% | 8.8% | 6.0% | 3.1% | 1.3% |
| 2 Gol | 3.4% | 7.1% | 7.3% | 5.0% | 2.6% | 1.1% |
| 3 Gol | 1.9% | 3.9% | 4.0% | 2.8% | 1.4% | 0.6% |
| 4 Gol | 0.8% | 1.6% | 1.7% | 1.1% | 0.6% | 0.2% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.5% | 0.6% | 0.4% | 0.2% | 0.1% |
Eléctrico — Son 5 Maç
M
vs Benfica Castelo Branco (D)
6 - 1
M
vs Lajense (D)
4 - 1
G
vs Samora Correir (E)
2 - 1
M
vs Oliveira Hospital (E)
1 - 3
B
vs Marinhense (D)
0 - 0
UD da Serra — Son 5 Maç
B
vs Eléctrico (E)
2 - 2
G
vs Os Marialvas (E)
4 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 05.10.2025 | Campeonato de Portugal Prio - Group C | UD da Serra | 2 - 2 | Eléctrico |