Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
Ligue 1 •
22.03.2026 — 16:00
Sanga Balende
Elo: 1479λ (Beklenen Gol): 1.16
0 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 2
Simba
Elo: 1458λ (Beklenen Gol): 0.59
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Sanga Balende - Simba mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.16, Dep: 0.59 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Sanga Balende %49.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %25.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %31.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %33.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %80.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Sanga Balende xG
1.55
Dengeli
Simba xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%49.1
X (Beraberlik)
%33.2
2 (Deplasman)
%17.7
Çifte Şans 1X: %82.3
Çifte Şans X2: %50.9
Çifte Şans 12: %66.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %81.7
0.5 Alt: %18.3
1.5 Üst: %53.1
1.5 Alt: %46.9
2.5 Üst: %25.6
2.5 Alt: %74.4
3.5 Üst: %10.1
3.5 Alt: %89.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%31.4
KG Yok
%68.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%19.3
0-0
%18.3
1-1
%12.8
2-0
%11.8
0-1
%9.3
2-1
%6.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %32.8
İY X: %53.0
İY 2: %14.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %54.0
İY 0.5 Alt: %46.0
İY 1.5 Üst: %19.1
İY 1.5 Alt: %80.9
İY 2.5 Üst: %4.5
İY 2.5 Alt: %95.5
İY 3.5 Üst: %0.8
İY 3.5 Alt: %99.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.42
+
Dep
2.98
=
Toplam
7.4
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %32.5
8.5 Alt: %67.6
9.5 Üst: %21.2
9.5 Alt: %78.8
10.5 Üst: %12.9
10.5 Alt: %87.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.4 Korner (Ev: 2.03, Dep: 1.37)
İY 4.5 Üst: %25.7
İY 4.5 Alt: %74.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %63.4 |
Eşit: %13.1 |
Dep: %23.5
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
17.9
Ev: 11.1 • Dep: 6.7
İsabetli Şut
6.3
Ev: 4 • Dep: 2.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %19.3
21.5 Alt: %80.7
23.5 Şut Üst: %9.6
23.5 Alt: %90.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %29.4
7.5 Alt: %70.6
8.5 İsabetli Üst: %18.2
8.5 Alt: %81.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSanga Balende
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Simba
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Sanga Balende (-0.50)
@2.04
%49.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Simba (+0.50)
@1.96
%51.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@1.89
%53.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@2.13
%47.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.56 | %21.9 | %0.0 | @1.28 | %78.1 |
| -1.25 | @3.95 | %25.3 | %0.0 | @1.34 | %74.7 |
| -1.00 | @3.33 | %30.1 | %27.1 | @1.43 | %70.0 |
| -0.75 | @2.44 | %41.0 | %0.0 | @1.70 | %59.0 |
| -0.50 Ana Hat | @2.04 | %49.0 | %0.0 | @1.96 | %51.0 |
| -0.25 | @1.70 | %58.8 | %0.0 | @2.43 | %41.2 |
| 0.0 | @1.36 | %73.4 | %33.3 | @3.76 | %26.6 |
| +0.25 | @1.27 | %78.7 | %0.0 | @4.70 | %21.3 |
| +0.50 | @1.22 | %82.3 | %0.0 | @5.64 | %17.7 |
| +0.75 | @1.14 | %88.1 | %0.0 | @8.39 | %11.9 |
| +1.00 | @1.06 | %94.8 | %13.2 | @19.17 | %5.2 |
| +1.25 | @1.05 | %95.2 | %0.0 | @20.62 | %4.9 |
| +1.50 | @1.05 | %95.5 | %0.0 | @22.08 | %4.5 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @2.20 | %45.5 | %0.0 | @1.84 | %54.5 |
| +2.00 | @2.84 | %35.2 | %27.5 | @1.54 | %64.8 |
| +2.25 | @3.38 | %29.6 | %0.0 | @1.42 | %70.5 |
| +2.50 | @3.92 | %25.5 | %0.0 | @1.34 | %74.5 |
| +2.75 | @5.21 | %19.2 | %0.0 | @1.24 | %80.8 |
| +3.00 | @8.49 | %11.8 | %15.5 | @1.13 | %88.2 |
| +3.25 | @9.27 | %10.8 | %0.0 | @1.12 | %89.2 |
| +3.50 | @10.05 | %10.0 | %0.0 | @1.11 | %90.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 18.3% | 9.3% | 3.0% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 19.4% | 12.8% | 3.5% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 11.8% | 6.9% | 2.0% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 4.6% | 2.7% | 0.8% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.3% | 0.8% | 0.2% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Sanga Balende — Son 5 Maç
G
vs AS New Soger (D)
0 - 1
G
vs Panda B5 (E)
2 - 0
M
vs Lubumbashi Sport (D)
2 - 1
M
vs Groupe Bazano (E)
0 - 1
G
vs Tanganyika (E)
1 - 0
Simba — Son 5 Maç
B
vs Blessing (E)
0 - 0
M
vs Lubumbashi Sport (E)
1 - 2
B
vs Tshinkunku (D)
1 - 1
B
vs Groupe Bazano (D)
1 - 1
M
vs TP Mazembe (D)
3 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.