Maç Listesine Dön
Fransa National 3 - Group F • 21.02.2026 — 20:00

Chalon-sur-Saône

Elo: 1513
λ (Beklenen Gol): 1.08
2 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 1

Racing Besançon

Elo: 1522
λ (Beklenen Gol): 0.88
Model Güven Derecesi:
%56
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç).
Chalon-sur-Saône - Racing Besançon mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.08, Dep: 0.88 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Chalon-sur-Saône %38.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %31.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %39.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %33.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %71.2
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4% Elo: 32.4% Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Chalon-sur-Saône xG 1.55
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Racing Besançon xG 1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.55 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.08 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi) %38.8
X (Beraberlik) %33.0
2 (Deplasman) %28.3

Çifte Şans 1X: %71.7
Çifte Şans X2: %61.2
Çifte Şans 12: %67.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %85.0 0.5 Alt: %15.0
1.5 Üst: %59.5 1.5 Alt: %40.5
2.5 Üst: %31.4 2.5 Alt: %68.6
3.5 Üst: %13.7 3.5 Alt: %86.3

KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var %39.8
KG Yok %60.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor
0-0
%15.0
1-1
%14.4
1-0
%14.2
0-1
%11.4
2-0
%8.2
2-1
%7.3

İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %27.7 İY X: %50.9 İY 2: %21.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %58.1 İY 0.5 Alt: %41.9
İY 1.5 Üst: %22.8 İY 1.5 Alt: %77.2
İY 2.5 Üst: %6.0 İY 2.5 Alt: %94.0
İY 3.5 Üst: %1.3 İY 3.5 Alt: %98.8
Korner Analizi (İY & MS)
Poisson
Toplam Beklenen Korner (λ)
Ev 4.26
+
Dep 3.62
=
Toplam 7.88
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %39.1 8.5 Alt: %61.0
9.5 Üst: %26.8 9.5 Alt: %73.2
10.5 Üst: %17.2 10.5 Alt: %82.8

İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.62 Korner (Ev: 1.96, Dep: 1.66)
İY 4.5 Üst: %29.8 İY 4.5 Alt: %70.2
Korner Galibiyeti (1-X-2) Ev: %51.9 | Eşit: %14.1 | Dep: %34.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / Faul
Beklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev ~2.24
+
Dep ~2.65
=
Toplam ~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9 3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0 4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4 5.5 Kart Alt: %63.6

KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali: %19.6
Ev KK: %8.8 Orta Risk Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum Hacmi
Beklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut 19.2
Ev: 10.7 • Dep: 8.6
İsabetli Şut 6.7
Ev: 3.8 • Dep: 2.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %29.1 21.5 Alt: %70.9
23.5 Şut Üst: %16.3 23.5 Alt: %83.7

İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %36.0 7.5 Alt: %64.0
8.5 İsabetli Üst: %23.5 8.5 Alt: %76.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model Düzeltmesi
Chalon-sur-Saône
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Racing Besançon
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi Dengeli Sendika Hattı
Chalon-sur-Saône (-0.25)
@2.16
%46.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Racing Besançon (+0.25)
@1.87
%53.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@1.89
%52.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@2.12
%47.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
Handikap Çizgisi Ev Adil Oran Ev Şans (%) İade (Push) Dep Adil Oran Dep Şans (%)
-1.50 @6.23 %16.1 %0.0 @1.19 %84.0
-1.25 @5.52 %18.1 %0.0 @1.22 %81.9
-1.00 @4.82 %20.8 %22.7 @1.26 %79.2
-0.75 @3.24 %30.9 %0.0 @1.45 %69.1
-0.50 @2.58 %38.7 %0.0 @1.63 %61.3
-0.25 Ana Hat @2.16 %46.4 %0.0 @1.87 %53.6
0.0 @1.73 %57.8 %33.0 @2.37 %42.2
+0.25 @1.51 %66.2 %0.0 @2.95 %33.8
+0.50 @1.39 %71.7 %0.0 @3.54 %28.3
+0.75 @1.27 %79.0 %0.0 @4.76 %21.0
+1.00 @1.14 %87.8 %18.3 @8.21 %12.2
+1.25 @1.12 %89.1 %0.0 @9.14 %11.0
+1.50 @1.11 %90.1 %0.0 @10.06 %9.9
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
Gol Çizgisi Üst Oran Üst (%) İade Alt Oran Alt (%)
+1.75 Ana Hat @1.89 %52.8 %0.0 @2.12 %47.2
+2.00 @2.30 %43.6 %28.1 @1.77 %56.4
+2.25 @2.74 %36.5 %0.0 @1.57 %63.6
+2.50 @3.19 %31.3 %0.0 @1.46 %68.7
+2.75 @4.06 %24.6 %0.0 @1.33 %75.4
+3.00 @6.06 %16.5 %17.8 @1.20 %83.5
+3.25 @6.71 %14.9 %0.0 @1.18 %85.1
+3.50 @7.37 %13.6 %0.0 @1.16 %86.4
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)
Ev \ Dep 0 Gol 1 Gol 2 Gol 3 Gol 4 Gol 5 Gol
0 Gol 15.0% 11.4% 5.5% 1.6% 0.4% 0.1%
1 Gol 14.2% 14.4% 5.9% 1.7% 0.4% 0.1%
2 Gol 8.2% 7.3% 3.2% 0.9% 0.2% 0.0%
3 Gol 3.0% 2.6% 1.2% 0.3% 0.1% 0.0%
4 Gol 0.8% 0.7% 0.3% 0.1% 0.0% 0.0%
5 Gol 0.2% 0.2% 0.1% 0.0% 0.0% 0.0%
Chalon-sur-Saône — Son 5 Maç
M vs Besançon (D)
2 - 0
G vs Strasbourg II (D)
0 - 3
B vs Racing Besançon (D)
1 - 1
Racing Besançon — Son 5 Maç
B vs Belfort (E)
1 - 1
B vs Chalon-sur-Saône (E)
1 - 1
B vs Belfort (D)
0 - 0
B vs Belfort (E)
1 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç
Tarih Lig Ev Sahibi Skor Deplasman
04.10.2025 National 3 - Group F Racing Besançon 1 - 1 Chalon-sur-Saône