Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
National 3 - Group F •
21.03.2026 — 20:00
Thonon Evian
Elo: 1550λ (Beklenen Gol): 2.50
3 - 1
Tamamlandı
Chalon-sur-Saône
Elo: 1492λ (Beklenen Gol): 0.82
Model Güven Derecesi:
%64
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç). | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Thonon Evian - Chalon-sur-Saône mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.50, Dep: 0.82 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Thonon Evian %73.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %64.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %52.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %17.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %90.6
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%62.4
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Thonon Evian xG
2.71
Dengeli
Chalon-sur-Saône xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%73.3
X (Beraberlik)
%17.0
2 (Deplasman)
%9.7
Çifte Şans 1X: %90.3
Çifte Şans X2: %26.7
Çifte Şans 12: %83.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.6
0.5 Alt: %4.4
1.5 Üst: %84.9
1.5 Alt: %15.1
2.5 Üst: %64.4
2.5 Alt: %35.6
3.5 Üst: %42.3
3.5 Alt: %57.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%52.0
KG Yok
%48.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-0
%11.3
3-0
%9.4
2-1
%9.3
1-0
%8.5
1-1
%8.0
3-1
%7.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %54.0
İY X: %34.4
İY 2: %11.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %76.7
İY 0.5 Alt: %23.3
İY 1.5 Üst: %44.4
İY 1.5 Alt: %55.6
İY 2.5 Üst: %18.5
İY 2.5 Alt: %81.5
İY 3.5 Üst: %5.9
İY 3.5 Alt: %94.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
7.1
+
Dep
3.49
=
Toplam
10.59
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %73.0
8.5 Alt: %27.0
9.5 Üst: %61.4
9.5 Alt: %38.6
10.5 Üst: %49.1
10.5 Alt: %50.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.87 Korner (Ev: 3.27, Dep: 1.61)
İY 4.5 Üst: %53.7
İY 4.5 Alt: %46.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %83.3 |
Eşit: %6.8 |
Dep: %9.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
27.5
Ev: 19.3 • Dep: 8.2
İsabetli Şut
9.7
Ev: 6.9 • Dep: 2.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %87.5
21.5 Alt: %12.5
23.5 Şut Üst: %77.1
23.5 Alt: %22.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %74.8
7.5 Alt: %25.3
8.5 İsabetli Üst: %62.8
8.5 Alt: %37.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiThonon Evian
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Chalon-sur-Saône
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Thonon Evian (-1.50)
@2.01
%49.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
Chalon-sur-Saône (+1.50)
@1.99
%50.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.00 Gol Üst
@1.93
%51.8 İhtimal
İade (Push): %23.0
+3.00 Gol Alt
@2.07
%48.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 Ana Hat | @2.01 | %49.7 | %0.0 | @1.99 | %50.3 |
| -1.25 | @1.79 | %56.0 | %0.0 | @2.27 | %44.0 |
| -1.00 | @1.56 | %64.1 | %22.5 | @2.79 | %35.9 |
| -0.75 | @1.46 | %68.6 | %0.0 | @3.19 | %31.4 |
| -0.50 | @1.39 | %72.2 | %0.0 | @3.59 | %27.8 |
| -0.25 | @1.26 | %79.2 | %0.0 | @4.80 | %20.8 |
| 0.0 | @1.14 | %87.7 | %17.7 | @8.14 | %12.3 |
| +0.25 | @1.12 | %88.9 | %0.0 | @9.01 | %11.1 |
| +0.50 | @1.11 | %89.9 | %0.0 | @9.89 | %10.1 |
| +0.75 | @1.07 | %93.2 | %0.0 | @14.61 | %6.8 |
| +1.00 | @1.03 | %96.7 | %7.0 | @30.06 | %3.3 |
| +1.25 | @1.03 | %96.8 | %0.0 | @31.20 | %3.2 |
| +1.50 | @1.03 | %96.9 | %0.0 | @32.33 | %3.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.21 | %82.4 | %0.0 | @5.68 | %17.6 |
| +2.00 | @1.25 | %80.0 | %21.4 | @5.00 | %20.0 |
| +2.25 | @1.42 | %70.4 | %0.0 | @3.38 | %29.6 |
| +2.50 | @1.59 | %62.9 | %0.0 | @2.69 | %37.1 |
| +2.75 | @1.72 | %58.1 | %0.0 | @2.38 | %42.0 |
| +3.00 Ana Hat | @1.93 | %51.8 | %23.0 | @2.07 | %48.2 |
| +3.25 | @2.22 | %45.1 | %0.0 | @1.82 | %55.0 |
| +3.50 | @2.51 | %39.9 | %0.0 | @1.66 | %60.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.4% | 2.5% | 1.3% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 8.8% | 8.3% | 3.2% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 11.8% | 9.7% | 4.0% | 1.1% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 9.8% | 8.1% | 3.3% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 6.1% | 5.0% | 2.1% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 3.0% | 2.5% | 1.0% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
Thonon Evian — Son 5 Maç
G
vs Ivry (D)
0 - 1
G
vs Besançon (E)
5 - 0
B
vs Mulhouse (D)
2 - 2
Chalon-sur-Saône — Son 5 Maç
G
vs Strasbourg II (E)
2 - 0
G
vs Jura Dolois (D)
1 - 2
B
vs Racing Besançon (E)
2 - 2
M
vs Besançon (D)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.