Maç Listesine Dön
Fransa National 3 - Group F • 21.03.2026 — 20:00

Thonon Evian

Elo: 1543
λ (Beklenen Gol): 2.49
3 - 1
Tamamlandı

Chalon-sur-Saône

Elo: 1492
λ (Beklenen Gol): 0.82
Model Güven Derecesi:
%64
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç). | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Thonon Evian - Chalon-sur-Saône mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.49, Dep: 0.82 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Thonon Evian %73.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %64.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %52.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %17.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %89.4
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal %62.1
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4% Elo: 32.4% Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Thonon Evian xG 2.71
Dengeli
Chalon-sur-Saône xG 1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi) %73.2
X (Beraberlik) %17.1
2 (Deplasman) %9.8

Çifte Şans 1X: %90.2
Çifte Şans X2: %26.8
Çifte Şans 12: %83.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.6 0.5 Alt: %4.4
1.5 Üst: %84.9 1.5 Alt: %15.1
2.5 Üst: %64.3 2.5 Alt: %35.7
3.5 Üst: %42.3 3.5 Alt: %57.8

KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var %52.1
KG Yok %48.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor
2-0
%11.3
3-0
%9.4
2-1
%9.3
1-0
%8.5
1-1
%8.0
3-1
%7.7

İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %54.0 İY X: %34.5 İY 2: %11.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %76.7 İY 0.5 Alt: %23.3
İY 1.5 Üst: %44.3 İY 1.5 Alt: %55.7
İY 2.5 Üst: %18.4 İY 2.5 Alt: %81.6
İY 3.5 Üst: %5.9 İY 3.5 Alt: %94.1
Korner Analizi (İY & MS)
Poisson
Toplam Beklenen Korner (λ)
Ev 7.1
+
Dep 3.49
=
Toplam 10.59
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %72.9 8.5 Alt: %27.1
9.5 Üst: %61.3 9.5 Alt: %38.7
10.5 Üst: %49.0 10.5 Alt: %51.0

İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.87 Korner (Ev: 3.26, Dep: 1.61)
İY 4.5 Üst: %53.7 İY 4.5 Alt: %46.4
Korner Galibiyeti (1-X-2) Ev: %83.2 | Eşit: %6.8 | Dep: %10.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / Faul
Beklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev ~1.95
+
Dep ~2.3
=
Toplam ~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4 3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0 4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5 5.5 Kart Alt: %74.5

KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali: %17.3
Ev KK: %7.7 Orta Risk Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum Hacmi
Beklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut 27.4
Ev: 19.2 • Dep: 8.2
İsabetli Şut 9.7
Ev: 6.8 • Dep: 2.8
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %87.4 21.5 Alt: %12.6
23.5 Şut Üst: %77.0 23.5 Alt: %23.0

İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %74.7 7.5 Alt: %25.3
8.5 İsabetli Üst: %62.7 8.5 Alt: %37.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model Düzeltmesi
Thonon Evian
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Chalon-sur-Saône
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi Dengeli Sendika Hattı
Thonon Evian (-1.50)
@2.02
%49.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Chalon-sur-Saône (+1.50)
@1.98
%50.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi Dengeli Gol Hattı
+3.00 Gol Üst
@1.93
%51.7 İhtimal
İade (Push): %23.0
+3.00 Gol Alt
@2.07
%48.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
Handikap Çizgisi Ev Adil Oran Ev Şans (%) İade (Push) Dep Adil Oran Dep Şans (%)
-1.50 Ana Hat @2.02 %49.6 %0.0 @1.98 %50.4
-1.25 @1.79 %55.9 %0.0 @2.27 %44.1
-1.00 @1.56 %64.0 %22.5 @2.78 %36.0
-0.75 @1.46 %68.6 %0.0 @3.18 %31.5
-0.50 @1.39 %72.1 %0.0 @3.58 %27.9
-0.25 @1.26 %79.1 %0.0 @4.79 %20.9
0.0 @1.14 %87.7 %17.8 @8.10 %12.4
+0.25 @1.13 %88.9 %0.0 @8.97 %11.1
+0.50 @1.11 %89.9 %0.0 @9.85 %10.2
+0.75 @1.07 %93.1 %0.0 @14.55 %6.9
+1.00 @1.03 %96.7 %7.1 @29.90 %3.3
+1.25 @1.03 %96.8 %0.0 @31.03 %3.2
+1.50 @1.03 %96.9 %0.0 @32.16 %3.1
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
Gol Çizgisi Üst Oran Üst (%) İade Alt Oran Alt (%)
+1.75 @1.21 %82.4 %0.0 @5.66 %17.7
+2.00 @1.25 %79.9 %21.4 @4.99 %20.1
+2.25 @1.42 %70.4 %0.0 @3.37 %29.6
+2.50 @1.59 %62.8 %0.0 @2.69 %37.2
+2.75 @1.72 %58.0 %0.0 @2.38 %42.0
+3.00 Ana Hat @1.93 %51.7 %23.0 @2.07 %48.3
+3.25 @2.22 %45.0 %0.0 @1.82 %55.0
+3.50 @2.51 %39.8 %0.0 @1.66 %60.2
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)
Ev \ Dep 0 Gol 1 Gol 2 Gol 3 Gol 4 Gol 5 Gol
0 Gol 4.4% 2.5% 1.3% 0.4% 0.1% 0.0%
1 Gol 8.9% 8.4% 3.2% 0.9% 0.2% 0.0%
2 Gol 11.8% 9.7% 4.0% 1.1% 0.2% 0.0%
3 Gol 9.8% 8.1% 3.3% 0.9% 0.2% 0.0%
4 Gol 6.1% 5.0% 2.1% 0.6% 0.1% 0.0%
5 Gol 3.0% 2.5% 1.0% 0.3% 0.1% 0.0%
Thonon Evian — Son 5 Maç
G vs Ivry (D)
0 - 1
G vs Besançon (E)
5 - 0
B vs Mulhouse (D)
2 - 2
Chalon-sur-Saône — Son 5 Maç
G vs Strasbourg II (E)
2 - 0
G vs Jura Dolois (D)
1 - 2
B vs Racing Besançon (E)
2 - 2
M vs Besançon (D)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.