Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Malezya
Challenge League •
11.04.2026 — 20:00
St. Andrews
Elo: 1518λ (Beklenen Gol): 1.47
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Swieqi United
Elo: 1511λ (Beklenen Gol): 2.12
Model Güven Derecesi:
%80
St. Andrews - Swieqi United mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.47, Dep: 2.12 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Swieqi United %51.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %69.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %68.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %48.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
St. Andrews xG
1.91
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Swieqi United xG
2.31
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.91 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.47 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%25.9
X (Beraberlik)
%22.2
2 (Deplasman)
%51.9
Çifte Şans 1X: %48.2
Çifte Şans X2: %74.1
Çifte Şans 12: %77.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.5
0.5 Alt: %3.5
1.5 Üst: %88.0
1.5 Alt: %12.1
2.5 Üst: %69.5
2.5 Alt: %30.5
3.5 Üst: %48.2
3.5 Alt: %51.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%68.4
KG Yok
%31.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%9.3
1-2
%9.1
2-2
%6.7
1-3
%6.4
2-1
%6.3
0-2
%6.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %23.5
İY X: %36.6
İY 2: %39.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %79.1
İY 0.5 Alt: %20.9
İY 1.5 Üst: %48.7
İY 1.5 Alt: %51.3
İY 2.5 Üst: %21.8
İY 2.5 Alt: %78.2
İY 3.5 Üst: %7.8
İY 3.5 Alt: %92.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.04
+
Dep
6.27
=
Toplam
11.31
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %79.5
8.5 Alt: %20.5
9.5 Üst: %69.2
9.5 Alt: %30.8
10.5 Üst: %57.7
10.5 Alt: %42.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.2 Korner (Ev: 2.32, Dep: 2.89)
İY 4.5 Üst: %59.5
İY 4.5 Alt: %40.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %30.2 |
Eşit: %11.3 |
Dep: %58.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
29.1
Ev: 13 • Dep: 16.1
İsabetli Şut
10.2
Ev: 4.6 • Dep: 5.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %92.7
21.5 Alt: %7.3
23.5 Şut Üst: %85.3
23.5 Alt: %14.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %79.3
7.5 Alt: %20.7
8.5 İsabetli Üst: %68.4
8.5 Alt: %31.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSt. Andrews
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Swieqi United
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
St. Andrews (+0.50)
@2.04
%49.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Swieqi United (-0.50)
@1.96
%51.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.25 Gol Üst
@1.90
%52.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.25 Gol Alt
@2.11
%47.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @8.45 | %11.8 | %0.0 | @1.13 | %88.2 |
| -1.25 | @7.84 | %12.8 | %0.0 | @1.15 | %87.3 |
| -1.00 | @7.24 | %13.8 | %14.4 | @1.16 | %86.2 |
| -0.75 | @4.88 | %20.5 | %0.0 | @1.26 | %79.5 |
| -0.50 | @3.82 | %26.2 | %0.0 | @1.36 | %73.8 |
| -0.25 | @3.38 | %29.6 | %0.0 | @1.42 | %70.4 |
| 0.0 | @2.95 | %33.9 | %22.8 | @1.51 | %66.1 |
| +0.25 | @2.36 | %42.4 | %0.0 | @1.74 | %57.6 |
| +0.50 Ana Hat | @2.04 | %49.0 | %0.0 | @1.96 | %51.0 |
| +0.75 | @1.83 | %54.7 | %0.0 | @2.21 | %45.3 |
| +1.00 | @1.61 | %62.0 | %21.0 | @2.63 | %38.0 |
| +1.25 | @1.50 | %66.5 | %0.0 | @2.98 | %33.5 |
| +1.50 | @1.43 | %70.0 | %0.0 | @3.33 | %30.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.16 | %86.4 | %0.0 | @7.33 | %13.6 |
| +2.00 | @1.18 | %84.8 | %18.9 | @6.56 | %15.2 |
| +2.25 | @1.32 | %75.9 | %0.0 | @4.15 | %24.1 |
| +2.50 | @1.46 | %68.7 | %0.0 | @3.20 | %31.3 |
| +2.75 | @1.54 | %64.9 | %0.0 | @2.85 | %35.1 |
| +3.00 | @1.67 | %60.0 | %21.8 | @2.50 | %40.0 |
| +3.25 Ana Hat | @1.90 | %52.6 | %0.0 | @2.11 | %47.4 |
| +3.50 | @2.13 | %46.9 | %0.0 | @1.88 | %53.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.5% | 5.3% | 6.4% | 4.5% | 2.4% | 1.0% |
| 1 Gol | 3.5% | 9.5% | 9.4% | 6.6% | 3.5% | 1.5% |
| 2 Gol | 3.1% | 6.5% | 6.9% | 4.9% | 2.6% | 1.1% |
| 3 Gol | 1.5% | 3.2% | 3.4% | 2.4% | 1.3% | 0.5% |
| 4 Gol | 0.6% | 1.2% | 1.2% | 0.9% | 0.5% | 0.2% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.3% | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.1% |
St. Andrews — Son 5 Maç
G
vs Pietà Hotspurs (D)
1 - 3
B
vs Swieqi United (D)
1 - 1
M
vs Swieqi United (E)
3 - 4
M
vs Pietà Hotspurs (E)
1 - 3
G
vs Attard (E)
2 - 1
Swieqi United — Son 5 Maç
G
vs Melita (E)
5 - 0
G
vs Mtarfa (E)
8 - 0
B
vs St. Andrews (E)
1 - 1
G
vs St. Andrews (D)
3 - 4
B
vs St. Andrews (D)
0 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 20.09.2025 | Challenge League | Swieqi United | 1 - 1 | St. Andrews |
| 08.02.2025 | Challenge League | St. Andrews | 3 - 4 | Swieqi United |
| 18.02.2024 | Challenge League | St. Andrews | 0 - 0 | Swieqi United |
| 04.11.2023 | Challenge League | Swieqi United | 2 - 0 | St. Andrews |
| 31.03.2023 | Challenge League | St. Andrews | 0 - 0 | Swieqi United |
| 16.10.2022 | Challenge League | Swieqi United | 0 - 2 | St. Andrews |
| 12.02.2022 | Challenge League | Swieqi United | 1 - 4 | St. Andrews |
| 24.10.2021 | Challenge League | St. Andrews | 2 - 2 | Swieqi United |