Austria
A-League •
16.01.2026 — 13:45
Perth Glory
Elo: 1522λ (Beklenen Gol): 1.54
1 - 2
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Brisbane Roar
Elo: 1545λ (Beklenen Gol): 1.74
Model Güven Derecesi:
%74
Perth Glory - Brisbane Roar mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.54, Dep: 1.74 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Brisbane Roar %41.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %63.7, Karşılıklı Gol Var olasılığı %65.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %24.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %66.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Perth Glory xG
1.91
Dengeli
Brisbane Roar xG
1.95
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%33.6
X (Beraberlik)
%24.5
2 (Deplasman)
%41.9
Çifte Şans 1X: %58.1
Çifte Şans X2: %66.4
Çifte Şans 12: %75.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.4
0.5 Alt: %4.6
1.5 Üst: %84.7
1.5 Alt: %15.3
2.5 Üst: %63.7
2.5 Alt: %36.3
3.5 Üst: %41.5
3.5 Alt: %58.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%65.6
KG Yok
%34.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%10.8
1-2
%8.8
2-1
%7.8
2-2
%6.8
0-1
%5.8
0-2
%5.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %27.9
İY X: %39.0
İY 2: %33.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %76.2
İY 0.5 Alt: %23.8
İY 1.5 Üst: %44.2
İY 1.5 Alt: %55.8
İY 2.5 Üst: %18.4
İY 2.5 Alt: %81.6
İY 3.5 Üst: %6.1
İY 3.5 Alt: %93.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.19
+
Dep
5.46
=
Toplam
10.64
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %73.5
8.5 Alt: %26.5
9.5 Üst: %62.0
9.5 Alt: %38.1
10.5 Üst: %49.7
10.5 Alt: %50.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.9 Korner (Ev: 2.39, Dep: 2.51)
İY 4.5 Üst: %54.1
İY 4.5 Alt: %45.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %40.6 |
Eşit: %12.3 |
Dep: %47.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
27.3
Ev: 13.5 • Dep: 13.8
İsabetli Şut
9.5
Ev: 4.8 • Dep: 4.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %86.7
21.5 Alt: %13.3
23.5 Şut Üst: %75.9
23.5 Alt: %24.1
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %73.3
7.5 Alt: %26.7
8.5 İsabetli Üst: %61.0
8.5 Alt: %39.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPerth Glory
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Brisbane Roar
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Perth Glory (+0.25)
@1.90
%52.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Brisbane Roar (-0.25)
@2.11
%47.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.00 Gol Üst
@1.90
%52.5 İhtimal
İade (Push): %22.4
+3.00 Gol Alt
@2.11
%47.5 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.18 | %16.2 | %0.0 | @1.19 | %83.8 |
| -1.25 | @5.64 | %17.7 | %0.0 | @1.22 | %82.3 |
| -1.00 | @5.10 | %19.6 | %17.4 | @1.24 | %80.4 |
| -0.75 | @3.67 | %27.3 | %0.0 | @1.37 | %72.7 |
| -0.50 | @2.98 | %33.6 | %0.0 | @1.51 | %66.4 |
| -0.25 | @2.61 | %38.4 | %0.0 | @1.62 | %61.6 |
| 0.0 | @2.24 | %44.7 | %24.8 | @1.81 | %55.3 |
| +0.25 Ana Hat | @1.90 | %52.6 | %0.0 | @2.11 | %47.5 |
| +0.50 | @1.71 | %58.4 | %0.0 | @2.41 | %41.6 |
| +0.75 | @1.54 | %64.8 | %0.0 | @2.84 | %35.2 |
| +1.00 | @1.37 | %72.8 | %19.7 | @3.68 | %27.2 |
| +1.25 | @1.32 | %75.8 | %0.0 | @4.13 | %24.2 |
| +1.50 | @1.28 | %78.2 | %0.0 | @4.58 | %21.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.21 | %82.6 | %0.0 | @5.75 | %17.4 |
| +2.00 | @1.25 | %80.2 | %21.3 | @5.06 | %19.8 |
| +2.25 | @1.41 | %70.7 | %0.0 | @3.41 | %29.3 |
| +2.50 | @1.58 | %63.2 | %0.0 | @2.71 | %36.8 |
| +2.75 | @1.71 | %58.5 | %0.0 | @2.41 | %41.5 |
| +3.00 Ana Hat | @1.90 | %52.5 | %22.4 | @2.11 | %47.5 |
| +3.25 | @2.18 | %45.9 | %0.0 | @1.85 | %54.1 |
| +3.50 | @2.46 | %40.7 | %0.0 | @1.69 | %59.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.6% | 5.9% | 5.8% | 3.3% | 1.4% | 0.5% |
| 1 Gol | 5.1% | 11.0% | 8.9% | 5.1% | 2.2% | 0.8% |
| 2 Gol | 4.5% | 7.9% | 6.9% | 4.0% | 1.7% | 0.6% |
| 3 Gol | 2.3% | 4.1% | 3.5% | 2.0% | 0.9% | 0.3% |
| 4 Gol | 0.9% | 1.6% | 1.4% | 0.8% | 0.3% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.5% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
Perth Glory — Son 5 Maç
M
vs Brisbane Roar (E)
1 - 3
G
vs Brisbane Roar (D)
0 - 1
G
vs Brisbane Roar (D)
2 - 4
G
vs Brisbane Roar (E)
3 - 2
M
vs Brisbane Roar (D)
2 - 1
Brisbane Roar — Son 5 Maç
G
vs Perth Glory (D)
1 - 3
M
vs Perth Glory (E)
0 - 1
M
vs Perth Glory (E)
2 - 4
M
vs Perth Glory (D)
3 - 2
G
vs Perth Glory (E)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
6 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 15.03.2025 | A-League | Perth Glory | 1 - 3 | Brisbane Roar |
| 21.12.2024 | A-League | Brisbane Roar | 0 - 1 | Perth Glory |
| 23.07.2024 | Australia Cup | Brisbane Roar | 2 - 4 | Perth Glory |
| 17.02.2024 | A-League | Perth Glory | 3 - 2 | Brisbane Roar |
| 26.11.2023 | A-League | Brisbane Roar | 2 - 1 | Perth Glory |
| 26.02.2023 | A-League | Brisbane Roar | 2 - 1 | Perth Glory |