Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Kosta Rika
Liga E Pare •
08.11.2026 — 15:00
Liria Prizren
Elo: 1530λ (Beklenen Gol): 2.00
VS
Başlamadı
FC Besa Peja
Elo: 1450λ (Beklenen Gol): 0.71
Model Güven Derecesi:
%68
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Liria Prizren - FC Besa Peja mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.00, Dep: 0.71 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Liria Prizren %66.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %50.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %44.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %21.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %95.7
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%59.8
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Liria Prizren xG
2.31
Dengeli
FC Besa Peja xG
1.16
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%66.9
X (Beraberlik)
%21.5
2 (Deplasman)
%11.6
Çifte Şans 1X: %88.4
Çifte Şans X2: %33.1
Çifte Şans 12: %78.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %92.5
0.5 Alt: %7.5
1.5 Üst: %76.0
1.5 Alt: %24.0
2.5 Üst: %50.8
2.5 Alt: %49.2
3.5 Üst: %28.7
3.5 Alt: %71.3
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%44.7
KG Yok
%55.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-0
%13.3
1-0
%12.6
1-1
%10.2
2-1
%9.5
3-0
%8.8
0-0
%7.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %47.8
İY X: %40.1
İY 2: %12.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %69.7
İY 0.5 Alt: %30.3
İY 1.5 Üst: %34.9
İY 1.5 Alt: %65.1
İY 2.5 Üst: %12.2
İY 2.5 Alt: %87.8
İY 3.5 Üst: %3.3
İY 3.5 Alt: %96.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.1
+
Dep
3.25
=
Toplam
9.35
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %58.9
8.5 Alt: %41.1
9.5 Üst: %45.8
9.5 Alt: %54.2
10.5 Üst: %33.6
10.5 Alt: %66.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.3 Korner (Ev: 2.8, Dep: 1.49)
İY 4.5 Üst: %42.9
İY 4.5 Alt: %57.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %78.0 |
Eşit: %8.7 |
Dep: %13.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
23.7
Ev: 16.2 • Dep: 7.5
İsabetli Şut
8.3
Ev: 5.8 • Dep: 2.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %66.6
21.5 Alt: %33.4
23.5 Şut Üst: %50.5
23.5 Alt: %49.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %59.3
7.5 Alt: %40.7
8.5 İsabetli Üst: %45.5
8.5 Alt: %54.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiLiria Prizren
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
FC Besa Peja
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Liria Prizren (-1.25)
@2.12
%47.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
FC Besa Peja (+1.25)
@1.90
%52.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.00
%50.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@2.00
%50.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.42 | %41.3 | %0.0 | @1.70 | %58.7 |
| -1.25 Ana Hat | @2.12 | %47.3 | %0.0 | @1.90 | %52.8 |
| -1.00 | @1.81 | %55.1 | %25.0 | @2.23 | %44.9 |
| -0.75 | @1.63 | %61.5 | %0.0 | @2.60 | %38.5 |
| -0.50 | @1.51 | %66.3 | %0.0 | @2.97 | %33.7 |
| -0.25 | @1.34 | %74.5 | %0.0 | @3.92 | %25.5 |
| 0.0 | @1.18 | %84.9 | %21.9 | @6.62 | %15.1 |
| +0.25 | @1.15 | %86.8 | %0.0 | @7.55 | %13.2 |
| +0.50 | @1.13 | %88.2 | %0.0 | @8.48 | %11.8 |
| +0.75 | @1.09 | %92.1 | %0.0 | @12.64 | %7.9 |
| +1.00 | @1.04 | %96.3 | %8.4 | @27.26 | %3.7 |
| +1.25 | @1.04 | %96.5 | %0.0 | @28.52 | %3.5 |
| +1.50 | @1.03 | %96.6 | %0.0 | @29.78 | %3.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.39 | %72.0 | %0.0 | @3.57 | %28.0 |
| +2.00 | @1.49 | %67.2 | %25.6 | @3.05 | %32.8 |
| +2.25 | @1.74 | %57.3 | %0.0 | @2.34 | %42.7 |
| +2.50 Ana Hat | @2.00 | %50.0 | %0.0 | @2.00 | %50.0 |
| +2.75 | @2.29 | %43.7 | %0.0 | @1.78 | %56.3 |
| +3.00 | @2.82 | %35.5 | %22.4 | @1.55 | %64.5 |
| +3.25 | @3.22 | %31.0 | %0.0 | @1.45 | %69.0 |
| +3.50 | @3.63 | %27.6 | %0.0 | @1.38 | %72.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 7.5% | 4.1% | 1.7% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 12.8% | 10.4% | 3.4% | 0.8% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 13.5% | 9.6% | 3.4% | 0.8% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 9.0% | 6.4% | 2.3% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 4.5% | 3.2% | 1.1% | 0.3% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 1.8% | 1.3% | 0.5% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Liria Prizren — Son 5 Maç
G
vs Suhareka (D)
0 - 2
G
vs Tefik Canga (E)
2 - 1
G
vs Trepça Mitrovicë (D)
0 - 1
M
vs Istogu (D)
1 - 0
FC Besa Peja — Son 5 Maç
B
vs Prishtina e Re (E)
1 - 1
M
vs Rilindja 1974 (E)
1 - 2
M
vs Suhareka (D)
3 - 1
M
vs Tefik Canga (E)
1 - 3
M
vs Trepça Mitrovicë (D)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.