Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Ghana
Division One League •
03.05.2026 — 18:00
PAC Academy
Elo: 1489λ (Beklenen Gol): 1.20
4 - 2
Tamamlandı
UCC Youngsters
Elo: 1431λ (Beklenen Gol): 0.67
Model Güven Derecesi:
%61
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı. | İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
PAC Academy - UCC Youngsters mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.20, Dep: 0.67 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre PAC Academy %47.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %28.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %35.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %32.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %71.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
PAC Academy xG
1.55
Dengeli
UCC Youngsters xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%47.9
X (Beraberlik)
%32.4
2 (Deplasman)
%19.8
Çifte Şans 1X: %80.2
Çifte Şans X2: %52.2
Çifte Şans 12: %67.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %83.7
0.5 Alt: %16.3
1.5 Üst: %56.8
1.5 Alt: %43.2
2.5 Üst: %28.9
2.5 Alt: %71.1
3.5 Üst: %12.1
3.5 Alt: %87.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%35.2
KG Yok
%64.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%17.5
0-0
%16.3
1-1
%13.3
2-0
%11.1
0-1
%9.4
2-1
%7.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %32.7
İY X: %51.4
İY 2: %15.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %56.4
İY 0.5 Alt: %43.6
İY 1.5 Üst: %21.2
İY 1.5 Alt: %78.8
İY 2.5 Üst: %5.4
İY 2.5 Alt: %94.7
İY 3.5 Üst: %1.1
İY 3.5 Alt: %98.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.5
+
Dep
3.16
=
Toplam
7.66
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %36.0
8.5 Alt: %64.0
9.5 Üst: %24.3
9.5 Alt: %75.8
10.5 Üst: %15.2
10.5 Alt: %84.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.52 Korner (Ev: 2.07, Dep: 1.46)
İY 4.5 Üst: %27.9
İY 4.5 Alt: %72.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %61.7 |
Eşit: %13.2 |
Dep: %25.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
18.6
Ev: 11.4 • Dep: 7.3
İsabetli Şut
6.5
Ev: 4 • Dep: 2.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %24.7
21.5 Alt: %75.3
23.5 Şut Üst: %13.2
23.5 Alt: %86.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %33.2
7.5 Alt: %66.8
8.5 İsabetli Üst: %21.3
8.5 Alt: %78.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPAC Academy
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
UCC Youngsters
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
PAC Academy (-0.50)
@2.09
%47.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
UCC Youngsters (+0.50)
@1.91
%52.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@2.01
%49.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@1.99
%50.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.61 | %21.7 | %0.0 | @1.28 | %78.3 |
| -1.25 | @4.01 | %24.9 | %0.0 | @1.33 | %75.1 |
| -1.00 | @3.41 | %29.3 | %26.1 | @1.42 | %70.7 |
| -0.75 | @2.50 | %39.9 | %0.0 | @1.66 | %60.1 |
| -0.50 Ana Hat | @2.09 | %47.8 | %0.0 | @1.91 | %52.2 |
| -0.25 | @1.75 | %57.0 | %0.0 | @2.33 | %43.0 |
| 0.0 | @1.41 | %70.7 | %32.4 | @3.41 | %29.3 |
| +0.25 | @1.31 | %76.4 | %0.0 | @4.23 | %23.6 |
| +0.50 | @1.25 | %80.2 | %0.0 | @5.05 | %19.8 |
| +0.75 | @1.16 | %86.3 | %0.0 | @7.30 | %13.7 |
| +1.00 | @1.07 | %93.4 | %14.2 | @15.25 | %6.6 |
| +1.25 | @1.06 | %93.9 | %0.0 | @16.51 | %6.1 |
| +1.50 | @1.06 | %94.4 | %0.0 | @17.77 | %5.6 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 Ana Hat | @2.01 | %49.7 | %0.0 | @1.99 | %50.3 |
| +2.00 | @2.50 | %39.9 | %27.9 | @1.67 | %60.1 |
| +2.25 | @2.99 | %33.5 | %0.0 | @1.50 | %66.5 |
| +2.50 | @3.47 | %28.8 | %0.0 | @1.40 | %71.2 |
| +2.75 | @4.50 | %22.2 | %0.0 | @1.29 | %77.8 |
| +3.00 | @6.97 | %14.4 | %16.9 | @1.17 | %85.7 |
| +3.25 | @7.67 | %13.0 | %0.0 | @1.15 | %87.0 |
| +3.50 | @8.38 | %11.9 | %0.0 | @1.14 | %88.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 16.3% | 9.4% | 3.5% | 0.8% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 17.6% | 13.4% | 4.2% | 0.9% | 0.2% | 0.0% |
| 2 Gol | 11.1% | 7.5% | 2.5% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 4.4% | 3.0% | 1.0% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.3% | 0.9% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
PAC Academy — Son 5 Maç
M
vs Elmina Sharks (D)
2 - 1
B
vs Police National (D)
1 - 1
B
vs Eleven Wise (E)
0 - 0
UCC Youngsters — Son 5 Maç
M
vs Nsuopun Fidelity (E)
0 - 2
M
vs Skyy (D)
2 - 0
G
vs Ashanti Gold (E)
3 - 0
M
vs Rospak (D)
4 - 1
M
vs Elmina Sharks (D)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.