Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
National 3 - Group B •
17.01.2026 — 20:00
Les Sables
Elo: 1465λ (Beklenen Gol): 1.34
1 - 2
Tamamlandı
İY: 1 - 0
USSA Vertou
Elo: 1505λ (Beklenen Gol): 1.47
Model Güven Derecesi:
%66
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı.
Les Sables - USSA Vertou mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.34, Dep: 1.47 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre USSA Vertou %39.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %53.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %57.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %69.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Les Sables xG
1.60
Dengeli
USSA Vertou xG
1.60
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%33.5
X (Beraberlik)
%26.9
2 (Deplasman)
%39.6
Çifte Şans 1X: %60.5
Çifte Şans X2: %66.5
Çifte Şans 12: %73.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %93.1
0.5 Alt: %6.9
1.5 Üst: %78.0
1.5 Alt: %22.0
2.5 Üst: %53.4
2.5 Alt: %46.6
3.5 Üst: %31.1
3.5 Alt: %68.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%57.8
KG Yok
%42.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.7
1-2
%8.7
0-1
%7.9
2-1
%7.9
1-0
%7.2
0-0
%6.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %27.0
İY X: %42.4
İY 2: %30.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %71.0
İY 0.5 Alt: %29.1
İY 1.5 Üst: %36.9
İY 1.5 Alt: %63.1
İY 2.5 Üst: %13.4
İY 2.5 Alt: %86.6
İY 3.5 Üst: %3.9
İY 3.5 Alt: %96.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.78
+
Dep
4.89
=
Toplam
9.67
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %62.9
8.5 Alt: %37.1
9.5 Üst: %50.0
9.5 Alt: %50.0
10.5 Üst: %37.6
10.5 Alt: %62.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.45 Korner (Ev: 2.2, Dep: 2.25)
İY 4.5 Üst: %45.8
İY 4.5 Alt: %54.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %42.1 |
Eşit: %13.0 |
Dep: %44.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
24.4
Ev: 12.2 • Dep: 12.2
İsabetli Şut
8.5
Ev: 4.3 • Dep: 4.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %71.4
21.5 Alt: %28.6
23.5 Şut Üst: %56.0
23.5 Alt: %44.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %61.7
7.5 Alt: %38.3
8.5 İsabetli Üst: %48.0
8.5 Alt: %52.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiLes Sables
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
USSA Vertou
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Les Sables (0.0)
@2.18
%46.0 İhtimal
İade (Push): %27.1
USSA Vertou (+0.00)
@1.85
%54.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@2.12
%47.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@1.89
%52.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @6.58 | %15.2 | %0.0 | @1.18 | %84.8 |
| -1.25 | @5.98 | %16.7 | %0.0 | @1.20 | %83.3 |
| -1.00 | @5.37 | %18.6 | %18.3 | @1.23 | %81.4 |
| -0.75 | @3.73 | %26.8 | %0.0 | @1.37 | %73.2 |
| -0.50 | @2.99 | %33.5 | %0.0 | @1.50 | %66.5 |
| -0.25 | @2.58 | %38.8 | %0.0 | @1.63 | %61.3 |
| 0.0 Ana Hat | @2.18 | %46.0 | %27.1 | @1.85 | %54.1 |
| +0.25 | @1.84 | %54.4 | %0.0 | @2.19 | %45.6 |
| +0.50 | @1.65 | %60.6 | %0.0 | @2.54 | %39.4 |
| +0.75 | @1.48 | %67.4 | %0.0 | @3.07 | %32.6 |
| +1.00 | @1.32 | %75.9 | %20.2 | @4.16 | %24.1 |
| +1.25 | @1.27 | %78.6 | %0.0 | @4.68 | %21.4 |
| +1.50 | @1.24 | %80.8 | %0.0 | @5.21 | %19.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.34 | %74.8 | %0.0 | @3.96 | %25.2 |
| +2.00 | @1.42 | %70.6 | %24.8 | @3.40 | %29.4 |
| +2.25 | @1.65 | %60.6 | %0.0 | @2.54 | %39.4 |
| +2.50 | @1.88 | %53.1 | %0.0 | @2.13 | %46.9 |
| +2.75 Ana Hat | @2.12 | %47.2 | %0.0 | @1.89 | %52.8 |
| +3.00 | @2.53 | %39.5 | %22.4 | @1.65 | %60.5 |
| +3.25 | @2.89 | %34.6 | %0.0 | @1.53 | %65.5 |
| +3.50 | @3.26 | %30.7 | %0.0 | @1.44 | %69.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 6.9% | 8.0% | 6.6% | 3.2% | 1.2% | 0.3% |
| 1 Gol | 7.2% | 12.8% | 8.8% | 4.3% | 1.6% | 0.5% |
| 2 Gol | 5.4% | 8.0% | 5.9% | 2.9% | 1.1% | 0.3% |
| 3 Gol | 2.4% | 3.6% | 2.6% | 1.3% | 0.5% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.8% | 1.2% | 0.9% | 0.4% | 0.2% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Les Sables — Son 5 Maç
B
vs Chauvigny (D)
2 - 2
M
vs USSA Vertou (E)
1 - 2
M
vs USSA Vertou (D)
4 - 1
USSA Vertou — Son 5 Maç
M
vs Challans (E)
0 - 1
M
vs UF Touraine (E)
0 - 2
B
vs Challans (D)
1 - 1
G
vs Challans (E)
2 - 1
G
vs Les Sables (D)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
2 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 18.05.2024 | National 3 - Group D | Les Sables | 1 - 2 | USSA Vertou |
| 26.08.2023 | National 3 - Group D | USSA Vertou | 4 - 1 | Les Sables |