Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Andorra
1a Divisió •
24.01.2026 — 21:30
Ranger's
Elo: 1442λ (Beklenen Gol): 2.95
4 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Penya Encarnada
Elo: 1480λ (Beklenen Gol): 1.34
Model Güven Derecesi:
%90
Ranger's - Penya Encarnada mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.95, Dep: 1.34 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Ranger's %69.7 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %80.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %70.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %16.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %76.3
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%56.6
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Ranger's xG
3.11
Dengeli
Penya Encarnada xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%69.7
X (Beraberlik)
%16.1
2 (Deplasman)
%14.3
Çifte Şans 1X: %85.7
Çifte Şans X2: %30.3
Çifte Şans 12: %83.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %98.1
0.5 Alt: %1.9
1.5 Üst: %93.1
1.5 Alt: %6.9
2.5 Üst: %80.0
2.5 Alt: %20.0
3.5 Üst: %61.9
3.5 Alt: %38.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%70.4
KG Yok
%29.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-1
%8.0
3-1
%7.9
2-0
%6.0
3-0
%5.9
1-1
%5.9
4-1
%5.8
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %53.0
İY X: %30.8
İY 2: %16.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %84.4
İY 0.5 Alt: %15.6
İY 1.5 Üst: %57.8
İY 1.5 Alt: %42.2
İY 2.5 Üst: %29.6
İY 2.5 Alt: %70.4
İY 3.5 Üst: %12.0
İY 3.5 Alt: %88.0
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
8.01
+
Dep
4.6
=
Toplam
12.61
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %88.1
8.5 Alt: %11.9
9.5 Üst: %80.7
9.5 Alt: %19.3
10.5 Üst: %71.4
10.5 Alt: %28.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.8 Korner (Ev: 3.69, Dep: 2.12)
İY 4.5 Üst: %68.8
İY 4.5 Alt: %31.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %79.4 |
Eşit: %7.3 |
Dep: %13.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
33.4
Ev: 22 • Dep: 11.4
İsabetli Şut
11.7
Ev: 7.8 • Dep: 3.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %98.5
21.5 Alt: %1.5
23.5 Şut Üst: %96.2
23.5 Alt: %3.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %89.8
7.5 Alt: %10.2
8.5 İsabetli Üst: %82.6
8.5 Alt: %17.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiRanger's
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Penya Encarnada
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Ranger's (-1.25)
@1.92
%52.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Penya Encarnada (+1.25)
@2.09
%47.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@2.10
%47.7 İhtimal
İade (Push): %21.1
+4.00 Gol Alt
@1.91
%52.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.14 | %46.7 | %0.0 | @1.88 | %53.3 |
| -1.25 Ana Hat | @1.92 | %52.1 | %0.0 | @2.09 | %47.9 |
| -1.00 | @1.70 | %58.9 | %20.7 | @2.43 | %41.1 |
| -0.75 | @1.57 | %63.6 | %0.0 | @2.75 | %36.4 |
| -0.50 | @1.48 | %67.4 | %0.0 | @3.07 | %32.6 |
| -0.25 | @1.35 | %73.8 | %0.0 | @3.82 | %26.2 |
| 0.0 | @1.23 | %81.6 | %17.4 | @5.43 | %18.4 |
| +0.25 | @1.20 | %83.4 | %0.0 | @6.01 | %16.7 |
| +0.50 | @1.18 | %84.8 | %0.0 | @6.58 | %15.2 |
| +0.75 | @1.13 | %88.9 | %0.0 | @8.98 | %11.1 |
| +1.00 | @1.07 | %93.3 | %9.2 | @15.01 | %6.7 |
| +1.25 | @1.07 | %93.7 | %0.0 | @15.77 | %6.3 |
| +1.50 | @1.06 | %94.0 | %0.0 | @16.52 | %6.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.09 | %92.0 | %0.0 | @12.44 | %8.0 |
| +2.00 | @1.10 | %91.3 | %14.2 | @11.49 | %8.7 |
| +2.25 | @1.19 | %84.3 | %0.0 | @6.38 | %15.7 |
| +2.50 | @1.28 | %78.4 | %0.0 | @4.62 | %21.7 |
| +2.75 | @1.32 | %76.0 | %0.0 | @4.16 | %24.0 |
| +3.00 | @1.37 | %73.1 | %19.6 | @3.71 | %27.0 |
| +3.25 | @1.54 | %65.1 | %0.0 | @2.87 | %34.9 |
| +3.50 | @1.70 | %58.7 | %0.0 | @2.42 | %41.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 1.9% | 1.6% | 1.3% | 0.6% | 0.2% | 0.1% |
| 1 Gol | 4.0% | 6.4% | 4.0% | 1.8% | 0.6% | 0.2% |
| 2 Gol | 6.5% | 8.7% | 5.8% | 2.6% | 0.9% | 0.2% |
| 3 Gol | 6.4% | 8.6% | 5.7% | 2.6% | 0.9% | 0.2% |
| 4 Gol | 4.7% | 6.3% | 4.2% | 1.9% | 0.6% | 0.2% |
| 5 Gol | 2.8% | 3.7% | 2.5% | 1.1% | 0.4% | 0.1% |
Ranger's — Son 5 Maç
G
vs Ordino (E)
4 - 0
G
vs Penya Encarnada (D)
0 - 3
M
vs FC Santa Coloma (D)
2 - 0
M
vs Inter Club d'Escaldes (E)
0 - 1
G
vs Penya Encarnada (D)
1 - 3
Penya Encarnada — Son 5 Maç
M
vs Ranger's (E)
0 - 3
M
vs Ranger's (E)
1 - 3
M
vs Ranger's (D)
6 - 2
B
vs Ranger's (E)
0 - 0
M
vs Ranger's (E)
0 - 6
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 11.01.2026 | Copa Constitució | Penya Encarnada | 0 - 3 | Ranger's |
| 23.11.2025 | 1a Divisió | Penya Encarnada | 1 - 3 | Ranger's |
| 01.03.2025 | 1a Divisió | Ranger's | 6 - 2 | Penya Encarnada |
| 08.12.2024 | 1a Divisió | Penya Encarnada | 0 - 0 | Ranger's |
| 02.11.2024 | 1a Divisió | Penya Encarnada | 0 - 6 | Ranger's |
| 27.03.2022 | 2a Divisió | Ranger's | 1 - 11 | Penya Encarnada |
| 27.11.2021 | 2a Divisió | Penya Encarnada | 8 - 0 | Ranger's |
| 02.02.2020 | 2a Divisió | Ranger's | 0 - 3 | Penya Encarnada |