Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Belçika
Reserve Pro League •
08.05.2026 — 21:00
Lommel U21
Elo: 1552λ (Beklenen Gol): 3.03
3 - 0
Tamamlandı
İY: 2 - 0
RFC de Liege U21
Elo: 1443λ (Beklenen Gol): 0.60
Model Güven Derecesi:
%87
Lommel U21 - RFC de Liege U21 mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 3.02, Dep: 0.60 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Lommel U21 %84.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %70.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %43.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %11.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %82.5
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%70.6
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Lommel U21 xG
3.11
Dengeli
RFC de Liege U21 xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%84.8
X (Beraberlik)
%11.0
2 (Deplasman)
%4.2
Çifte Şans 1X: %95.8
Çifte Şans X2: %15.2
Çifte Şans 12: %89.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.7
0.5 Alt: %3.3
1.5 Üst: %88.0
1.5 Alt: %12.0
2.5 Üst: %70.0
2.5 Alt: %30.0
3.5 Üst: %48.8
3.5 Alt: %51.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%43.3
KG Yok
%56.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor3-0
%12.4
2-0
%12.3
4-0
%9.3
1-0
%7.7
3-1
%7.4
2-1
%7.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %64.4
İY X: %28.9
İY 2: %6.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %79.6
İY 0.5 Alt: %20.4
İY 1.5 Üst: %48.4
İY 1.5 Alt: %51.6
İY 2.5 Üst: %21.5
İY 2.5 Alt: %78.5
İY 3.5 Üst: %7.1
İY 3.5 Alt: %92.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
8.17
+
Dep
3.01
=
Toplam
11.18
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %78.4
8.5 Alt: %21.7
9.5 Üst: %67.9
9.5 Alt: %32.1
10.5 Üst: %56.1
10.5 Alt: %43.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.14 Korner (Ev: 3.76, Dep: 1.38)
İY 4.5 Üst: %58.4
İY 4.5 Alt: %41.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %92.3 |
Eşit: %3.7 |
Dep: %4.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
29.3
Ev: 22.5 • Dep: 6.8
İsabetli Şut
10.3
Ev: 8 • Dep: 2.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %93.1
21.5 Alt: %6.9
23.5 Şut Üst: %86.0
23.5 Alt: %14.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %80.9
7.5 Alt: %19.1
8.5 İsabetli Üst: %70.4
8.5 Alt: %29.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiLommel U21
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
RFC de Liege U21
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Lommel U21 (-2.00)
@1.88
%53.2 İhtimal
İade (Push): %23.5
RFC de Liege U21 (+2.00)
@2.14
%46.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.25 Gol Üst
@2.00
%50.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.25 Gol Alt
@2.00
%50.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @1.56 | %64.2 | %0.0 | @2.79 | %35.8 |
| -1.25 | @1.41 | %71.0 | %0.0 | @3.45 | %29.0 |
| -1.00 | @1.26 | %79.5 | %19.3 | @4.88 | %20.5 |
| -0.75 | @1.22 | %81.7 | %0.0 | @5.46 | %18.3 |
| -0.50 | @1.20 | %83.4 | %0.0 | @6.04 | %16.6 |
| -0.25 | @1.13 | %88.7 | %0.0 | @8.88 | %11.3 |
| 0.0 | @1.06 | %94.8 | %12.0 | @19.10 | %5.2 |
| +0.25 | @1.05 | %95.1 | %0.0 | @20.40 | %4.9 |
| +0.50 | @1.05 | %95.4 | %0.0 | @21.69 | %4.6 |
| +0.75 | @1.03 | %97.1 | %0.0 | @34.37 | %2.9 |
| +1.00 | @1.01 | %98.9 | %3.5 | @87.07 | %1.2 |
| +1.25 | @1.01 | %98.9 | %0.0 | @88.65 | %1.1 |
| +1.50 | @1.01 | %98.9 | %0.0 | @90.23 | %1.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.17 | %85.5 | %0.0 | @6.89 | %14.5 |
| +2.00 | @1.19 | %83.7 | %19.6 | @6.14 | %16.3 |
| +2.25 | @1.34 | %74.6 | %0.0 | @3.94 | %25.4 |
| +2.50 | @1.48 | %67.3 | %0.0 | @3.06 | %32.7 |
| +2.75 | @1.59 | %63.1 | %0.0 | @2.71 | %36.9 |
| +3.00 | @1.74 | %57.5 | %23.2 | @2.35 | %42.5 |
| +3.25 Ana Hat | @2.00 | %50.0 | %0.0 | @2.00 | %50.0 |
| +3.50 | @2.26 | %44.2 | %0.0 | @1.79 | %55.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.3% | 1.4% | 0.5% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 1 Gol | 8.4% | 5.7% | 1.6% | 0.3% | 0.0% | 0.0% |
| 2 Gol | 13.3% | 8.0% | 2.4% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 13.5% | 8.1% | 2.4% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 10.2% | 6.1% | 1.8% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 6.2% | 3.7% | 1.1% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
Lommel U21 — Son 5 Maç
G
vs Sporting Charleroi II (D)
0 - 3
B
vs Waasland-Beveren U21 (D)
2 - 2
G
vs Francs Borains U21 (D)
1 - 2
B
vs Patro Eisden U21 (E)
0 - 0
B
vs RFC Seraing Reserve U21 (E)
0 - 0
RFC de Liege U21 — Son 5 Maç
M
vs RFC Seraing Reserve U21 (E)
1 - 5
M
vs RWDM U21 (D)
4 - 0
M
vs Lierse K. U21 (E)
0 - 2
M
vs Patro Eisden U21 (D)
5 - 0
M
vs Westerlo U21 (D)
3 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 28.11.2025 | Reserve Pro League | RFC de Liege U21 | 1 - 4 | Lommel U21 |
| 18.04.2024 | Reserve Pro League | RFC de Liege U21 | 2 - 0 | Lommel U21 |
| 04.12.2023 | Reserve Pro League | Lommel U21 | 2 - 3 | RFC de Liege U21 |