Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
National 3 - Group F •
09.05.2026 — 19:00
Belfort
Elo: 1502λ (Beklenen Gol): 1.82
5 - 1
Tamamlandı
Besançon
Elo: 1403λ (Beklenen Gol): 0.84
Model Güven Derecesi:
%90
Belfort - Besançon mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.82, Dep: 0.84 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Belfort %59.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %49.7, Karşılıklı Gol Var olasılığı %48.6, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %24.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %81.4
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%56.7
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Belfort xG
2.00
Dengeli
Besançon xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%59.6
X (Beraberlik)
%24.2
2 (Deplasman)
%16.2
Çifte Şans 1X: %83.8
Çifte Şans X2: %40.4
Çifte Şans 12: %75.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %92.1
0.5 Alt: %7.9
1.5 Üst: %75.2
1.5 Alt: %24.8
2.5 Üst: %49.7
2.5 Alt: %50.3
3.5 Üst: %27.8
3.5 Alt: %72.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%48.6
KG Yok
%51.4
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%11.9
2-0
%11.5
1-1
%11.5
2-1
%9.7
0-0
%7.8
3-0
%7.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %42.8
İY X: %41.8
İY 2: %15.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %69.1
İY 0.5 Alt: %30.9
İY 1.5 Üst: %34.3
İY 1.5 Alt: %65.7
İY 2.5 Üst: %11.9
İY 2.5 Alt: %88.1
İY 3.5 Üst: %3.2
İY 3.5 Alt: %96.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.74
+
Dep
3.53
=
Toplam
9.27
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %58.0
8.5 Alt: %42.0
9.5 Üst: %44.9
9.5 Alt: %55.1
10.5 Üst: %32.7
10.5 Alt: %67.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.27 Korner (Ev: 2.64, Dep: 1.63)
İY 4.5 Üst: %42.3
İY 4.5 Alt: %57.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %71.2 |
Eşit: %10.3 |
Dep: %18.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
23.5
Ev: 15.1 • Dep: 8.3
İsabetli Şut
8.2
Ev: 5.4 • Dep: 2.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %64.6
21.5 Alt: %35.4
23.5 Şut Üst: %48.2
23.5 Alt: %51.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %57.9
7.5 Alt: %42.1
8.5 İsabetli Üst: %44.0
8.5 Alt: %56.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBelfort
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Besançon
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Belfort (-0.75)
@1.87
%53.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Besançon (+0.75)
@2.15
%46.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.04
%49.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.97
%50.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.90 | %34.5 | %0.0 | @1.53 | %65.5 |
| -1.25 | @2.54 | %39.3 | %0.0 | @1.65 | %60.7 |
| -1.00 | @2.18 | %45.8 | %24.7 | @1.84 | %54.2 |
| -0.75 Ana Hat | @1.87 | %53.4 | %0.0 | @2.15 | %46.6 |
| -0.50 | @1.69 | %59.2 | %0.0 | @2.45 | %40.8 |
| -0.25 | @1.48 | %67.4 | %0.0 | @3.07 | %32.6 |
| 0.0 | @1.28 | %78.4 | %24.5 | @4.62 | %21.7 |
| +0.25 | @1.23 | %81.4 | %0.0 | @5.37 | %18.6 |
| +0.50 | @1.20 | %83.6 | %0.0 | @6.11 | %16.4 |
| +0.75 | @1.13 | %88.5 | %0.0 | @8.72 | %11.5 |
| +1.00 | @1.06 | %94.0 | %11.1 | @16.74 | %6.0 |
| +1.25 | @1.06 | %94.4 | %0.0 | @17.78 | %5.6 |
| +1.50 | @1.06 | %94.7 | %0.0 | @18.82 | %5.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.40 | %71.3 | %0.0 | @3.48 | %28.8 |
| +2.00 | @1.51 | %66.2 | %25.8 | @2.96 | %33.8 |
| +2.25 | @1.77 | %56.4 | %0.0 | @2.29 | %43.6 |
| +2.50 Ana Hat | @2.04 | %49.1 | %0.0 | @1.97 | %50.9 |
| +2.75 | @2.34 | %42.8 | %0.0 | @1.75 | %57.2 |
| +3.00 | @2.89 | %34.6 | %22.2 | @1.53 | %65.4 |
| +3.25 | @3.30 | %30.3 | %0.0 | @1.43 | %69.7 |
| +3.50 | @3.71 | %26.9 | %0.0 | @1.37 | %73.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 7.9% | 5.1% | 2.5% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 12.0% | 11.6% | 4.6% | 1.3% | 0.3% | 0.0% |
| 2 Gol | 11.7% | 9.8% | 4.2% | 1.2% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 7.1% | 6.0% | 2.5% | 0.7% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 3.2% | 2.7% | 1.1% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 1.2% | 1.0% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Belfort — Son 5 Maç
G
vs Mulhouse (D)
1 - 2
M
vs Torcy (E)
1 - 2
G
vs Thonon Evian (D)
1 - 5
M
vs Strasbourg II (E)
0 - 1
M
vs Jura Dolois (D)
2 - 1
Besançon — Son 5 Maç
M
vs Thaon (E)
0 - 2
M
vs Chalon-sur-Saône (D)
2 - 0
M
vs Ivry (E)
0 - 3
M
vs Pontarlier (E)
1 - 2
M
vs Mulhouse (D)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
5 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 17.01.2026 | National 3 - Group F | Besançon | 1 - 1 | Belfort |
| 22.03.2025 | National 3 - Group H | Belfort | 3 - 2 | Besançon |
| 09.11.2024 | National 3 - Group H | Besançon | 2 - 2 | Belfort |
| 04.02.2023 | National 2 - Group B | Besançon | 1 - 0 | Belfort |
| 03.09.2022 | National 2 - Group B | Belfort | 2 - 1 | Besançon |