Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
National 3 - Group A •
14.03.2026 — 20:00
Alberes Argelès
Elo: 1437λ (Beklenen Gol): 1.12
2 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Bassin d'Arcachon Sud
Elo: 1529λ (Beklenen Gol): 1.33
Model Güven Derecesi:
%72
Alberes Argelès - Bassin d'Arcachon Sud mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.12, Dep: 1.33 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Bassin d'Arcachon Sud %40.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %44.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %50.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %29.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %76.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Alberes Argelès xG
1.55
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Bassin d'Arcachon Sud xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.55 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.12 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%30.6
X (Beraberlik)
%29.1
2 (Deplasman)
%40.4
Çifte Şans 1X: %59.6
Çifte Şans X2: %69.5
Çifte Şans 12: %70.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %90.4
0.5 Alt: %9.6
1.5 Üst: %71.2
1.5 Alt: %28.8
2.5 Üst: %44.3
2.5 Alt: %55.7
3.5 Üst: %23.2
3.5 Alt: %76.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%50.5
KG Yok
%49.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.8
0-1
%10.5
0-0
%9.6
1-0
%8.7
1-2
%8.5
0-2
%7.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %24.2
İY X: %45.6
İY 2: %30.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %66.0
İY 0.5 Alt: %34.0
İY 1.5 Üst: %30.9
İY 1.5 Alt: %69.1
İY 2.5 Üst: %10.0
İY 2.5 Alt: %90.1
İY 3.5 Üst: %2.5
İY 3.5 Alt: %97.5
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.34
+
Dep
4.57
=
Toplam
8.91
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %53.3
8.5 Alt: %46.7
9.5 Üst: %40.1
9.5 Alt: %59.9
10.5 Üst: %28.4
10.5 Alt: %71.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.1 Korner (Ev: 2, Dep: 2.1)
İY 4.5 Üst: %39.1
İY 4.5 Alt: %60.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %40.2 |
Eşit: %13.5 |
Dep: %46.3
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.2
Ev: 10.9 • Dep: 11.3
İsabetli Şut
7.7
Ev: 3.9 • Dep: 3.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %54.3
21.5 Alt: %45.7
23.5 Şut Üst: %37.6
23.5 Alt: %62.4
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %51.0
7.5 Alt: %49.0
8.5 İsabetli Üst: %37.1
8.5 Alt: %62.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiAlberes Argelès
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Bassin d'Arcachon Sud
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Alberes Argelès (+0.25)
@1.89
%52.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
Bassin d'Arcachon Sud (-0.25)
@2.12
%47.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.96
%51.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.04
%49.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @8.00 | %12.5 | %0.0 | @1.14 | %87.5 |
| -1.25 | @7.28 | %13.7 | %0.0 | @1.16 | %86.3 |
| -1.00 | @6.56 | %15.3 | %18.0 | @1.18 | %84.8 |
| -0.75 | @4.23 | %23.7 | %0.0 | @1.31 | %76.4 |
| -0.50 | @3.27 | %30.5 | %0.0 | @1.44 | %69.5 |
| -0.25 | @2.80 | %35.8 | %0.0 | @1.56 | %64.2 |
| 0.0 | @2.32 | %43.1 | %29.2 | @1.76 | %56.9 |
| +0.25 Ana Hat | @1.89 | %52.8 | %0.0 | @2.12 | %47.2 |
| +0.50 | @1.67 | %59.7 | %0.0 | @2.48 | %40.3 |
| +0.75 | @1.49 | %66.9 | %0.0 | @3.02 | %33.1 |
| +1.00 | @1.31 | %76.1 | %21.5 | @4.18 | %23.9 |
| +1.25 | @1.27 | %79.0 | %0.0 | @4.76 | %21.0 |
| +1.50 | @1.23 | %81.2 | %0.0 | @5.33 | %18.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.50 | %66.6 | %0.0 | @2.99 | %33.4 |
| +2.00 | @1.66 | %60.4 | %27.0 | @2.52 | %39.6 |
| +2.25 Ana Hat | @1.96 | %51.0 | %0.0 | @2.04 | %49.0 |
| +2.50 | @2.27 | %44.1 | %0.0 | @1.79 | %55.9 |
| +2.75 | @2.67 | %37.5 | %0.0 | @1.60 | %62.5 |
| +3.00 | @3.44 | %29.1 | %21.2 | @1.41 | %71.0 |
| +3.25 | @3.91 | %25.6 | %0.0 | @1.34 | %74.4 |
| +3.50 | @4.37 | %22.9 | %0.0 | @1.30 | %77.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 9.6% | 10.5% | 7.6% | 3.4% | 1.1% | 0.3% |
| 1 Gol | 8.8% | 13.9% | 8.6% | 3.8% | 1.3% | 0.3% |
| 2 Gol | 5.5% | 7.2% | 4.8% | 2.1% | 0.7% | 0.2% |
| 3 Gol | 2.0% | 2.7% | 1.8% | 0.8% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.6% | 0.8% | 0.5% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.2% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Alberes Argelès — Son 5 Maç
M
vs Anglet Genets (D)
3 - 0
M
vs Lege-Cap-Ferret (D)
1 - 0
M
vs Bassin d'Arcachon Sud (D)
2 - 0
M
vs Bassin d'Arcachon Sud (D)
3 - 1
G
vs Bassin d'Arcachon Sud (E)
2 - 0
Bassin d'Arcachon Sud — Son 5 Maç
B
vs Castanet (E)
1 - 1
M
vs Blagnac (E)
0 - 1
G
vs Toulouse II (E)
2 - 1
G
vs Pau II (D)
0 - 2
G
vs Alberes Argelès (E)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 01.11.2025 | National 3 - Group A | Bassin d'Arcachon Sud | 2 - 0 | Alberes Argelès |
| 22.02.2025 | National 3 - Group A | Bassin d'Arcachon Sud | 3 - 1 | Alberes Argelès |
| 05.10.2024 | National 3 - Group A | Alberes Argelès | 2 - 0 | Bassin d'Arcachon Sud |