Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
National 2 - Group A •
02.05.2026 — 19:00
Chauray
Elo: 1422λ (Beklenen Gol): 1.42
2 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Poitiers
Elo: 1435λ (Beklenen Gol): 0.98
Model Güven Derecesi:
%63
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı.
Chauray - Poitiers mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.42, Dep: 0.98 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Chauray %46.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %43.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %48.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %28.7 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %83.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Chauray xG
1.91
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Poitiers xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.91 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.42 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%46.3
X (Beraberlik)
%28.7
2 (Deplasman)
%25.0
Çifte Şans 1X: %75.0
Çifte Şans X2: %53.7
Çifte Şans 12: %71.3
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %90.0
0.5 Alt: %10.0
1.5 Üst: %70.2
1.5 Alt: %29.9
2.5 Üst: %43.1
2.5 Alt: %56.9
3.5 Üst: %22.2
3.5 Alt: %77.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%48.3
KG Yok
%51.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.6
1-0
%11.9
0-0
%10.0
2-0
%9.2
2-1
%9.0
0-1
%7.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %33.7
İY X: %45.7
İY 2: %20.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %65.3
İY 0.5 Alt: %34.7
İY 1.5 Üst: %30.1
İY 1.5 Alt: %69.9
İY 2.5 Üst: %9.5
İY 2.5 Alt: %90.5
İY 3.5 Üst: %2.4
İY 3.5 Alt: %97.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.94
+
Dep
3.82
=
Toplam
8.77
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %51.4
8.5 Alt: %48.6
9.5 Üst: %38.2
9.5 Alt: %61.8
10.5 Üst: %26.7
10.5 Alt: %73.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.03 Korner (Ev: 2.27, Dep: 1.76)
İY 4.5 Üst: %37.8
İY 4.5 Alt: %62.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %58.2 |
Eşit: %12.8 |
Dep: %29.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
21.9
Ev: 12.7 • Dep: 9.1
İsabetli Şut
7.7
Ev: 4.5 • Dep: 3.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %51.8
21.5 Alt: %48.3
23.5 Şut Üst: %35.2
23.5 Alt: %64.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %49.9
7.5 Alt: %50.1
8.5 İsabetli Üst: %36.0
8.5 Alt: %64.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiChauray
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Poitiers
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Chauray (-0.50)
@2.17
%46.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
Poitiers (+0.50)
@1.86
%53.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@2.02
%49.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@1.98
%50.4 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.38 | %22.8 | %0.0 | @1.30 | %77.2 |
| -1.25 | @3.87 | %25.8 | %0.0 | @1.35 | %74.2 |
| -1.00 | @3.36 | %29.8 | %23.4 | @1.42 | %70.2 |
| -0.75 | @2.56 | %39.1 | %0.0 | @1.64 | %61.0 |
| -0.50 Ana Hat | @2.17 | %46.2 | %0.0 | @1.86 | %53.8 |
| -0.25 | @1.85 | %53.9 | %0.0 | @2.17 | %46.1 |
| 0.0 | @1.54 | %64.8 | %28.8 | @2.84 | %35.2 |
| +0.25 | @1.41 | %70.8 | %0.0 | @3.42 | %29.2 |
| +0.50 | @1.33 | %75.0 | %0.0 | @4.00 | %25.0 |
| +0.75 | @1.23 | %81.4 | %0.0 | @5.37 | %18.6 |
| +1.00 | @1.12 | %89.0 | %15.8 | @9.09 | %11.0 |
| +1.25 | @1.11 | %89.9 | %0.0 | @9.95 | %10.1 |
| +1.50 | @1.10 | %90.7 | %0.0 | @10.80 | %9.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.53 | %65.3 | %0.0 | @2.88 | %34.7 |
| +2.00 | @1.70 | %58.8 | %27.2 | @2.43 | %41.2 |
| +2.25 Ana Hat | @2.02 | %49.6 | %0.0 | @1.98 | %50.4 |
| +2.50 | @2.33 | %42.9 | %0.0 | @1.75 | %57.2 |
| +2.75 | @2.77 | %36.2 | %0.0 | @1.57 | %63.9 |
| +3.00 | @3.61 | %27.7 | %21.0 | @1.38 | %72.3 |
| +3.25 | @4.09 | %24.4 | %0.0 | @1.32 | %75.6 |
| +3.50 | @4.58 | %21.9 | %0.0 | @1.28 | %78.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 10.0% | 7.9% | 4.4% | 1.4% | 0.3% | 0.1% |
| 1 Gol | 12.0% | 13.6% | 6.2% | 2.0% | 0.5% | 0.1% |
| 2 Gol | 9.2% | 9.0% | 4.4% | 1.4% | 0.4% | 0.1% |
| 3 Gol | 4.4% | 4.3% | 2.1% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.6% | 1.5% | 0.7% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Chauray — Son 5 Maç
G
vs Poitiers (D)
1 - 2
M
vs La Roche VF (E)
0 - 1
B
vs Granville (D)
0 - 0
Poitiers — Son 5 Maç
B
vs La Roche VF (E)
0 - 0
B
vs Granville (D)
1 - 1
M
vs Angoulême (D)
3 - 2
M
vs Les Herbiers (D)
2 - 1
M
vs Saint-Malo (E)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 31.01.2026 | National 2 - Group A | Poitiers | 1 - 2 | Chauray |