Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
National 3 - Group B •
18.04.2026 — 19:00
Challans
Elo: 1507λ (Beklenen Gol): 1.65
0 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
USSA Vertou
Elo: 1505λ (Beklenen Gol): 1.22
Model Güven Derecesi:
%80
Challans - USSA Vertou mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.65, Dep: 1.22 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Challans %46.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %54.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %57.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %80.6
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Challans xG
1.95
Dengeli
USSA Vertou xG
1.55
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%46.6
X (Beraberlik)
%26.0
2 (Deplasman)
%27.4
Çifte Şans 1X: %72.6
Çifte Şans X2: %53.4
Çifte Şans 12: %74.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %93.4
0.5 Alt: %6.6
1.5 Üst: %78.8
1.5 Alt: %21.2
2.5 Üst: %54.6
2.5 Alt: %45.4
3.5 Üst: %32.3
3.5 Alt: %67.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%57.7
KG Yok
%42.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%12.3
2-1
%9.4
1-0
%8.5
2-0
%7.7
1-2
%7.0
0-0
%6.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %35.1
İY X: %41.7
İY 2: %23.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %71.6
İY 0.5 Alt: %28.4
İY 1.5 Üst: %37.7
İY 1.5 Alt: %62.3
İY 2.5 Üst: %13.9
İY 2.5 Alt: %86.1
İY 3.5 Üst: %4.1
İY 3.5 Alt: %95.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.4
+
Dep
4.34
=
Toplam
9.73
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %63.6
8.5 Alt: %36.4
9.5 Üst: %50.8
9.5 Alt: %49.2
10.5 Üst: %38.4
10.5 Alt: %61.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.48 Korner (Ev: 2.48, Dep: 1.99)
İY 4.5 Üst: %46.4
İY 4.5 Alt: %53.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %57.0 |
Eşit: %12.3 |
Dep: %30.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
24.7
Ev: 14.1 • Dep: 10.6
İsabetli Şut
8.6
Ev: 5 • Dep: 3.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %73.4
21.5 Alt: %26.6
23.5 Şut Üst: %58.3
23.5 Alt: %41.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %63.3
7.5 Alt: %36.7
8.5 İsabetli Üst: %49.7
8.5 Alt: %50.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiChallans
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
USSA Vertou
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Challans (-0.25)
@1.88
%53.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
USSA Vertou (+0.25)
@2.14
%46.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@2.07
%48.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@1.94
%51.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.09 | %24.4 | %0.0 | @1.32 | %75.6 |
| -1.25 | @3.65 | %27.4 | %0.0 | @1.38 | %72.6 |
| -1.00 | @3.20 | %31.3 | %21.9 | @1.45 | %68.7 |
| -0.75 | @2.52 | %39.7 | %0.0 | @1.66 | %60.3 |
| -0.50 | @2.16 | %46.3 | %0.0 | @1.86 | %53.7 |
| -0.25 Ana Hat | @1.88 | %53.3 | %0.0 | @2.14 | %46.7 |
| 0.0 | @1.59 | %62.8 | %26.3 | @2.69 | %37.2 |
| +0.25 | @1.46 | %68.4 | %0.0 | @3.16 | %31.6 |
| +0.50 | @1.38 | %72.5 | %0.0 | @3.64 | %27.5 |
| +0.75 | @1.27 | %78.8 | %0.0 | @4.72 | %21.2 |
| +1.00 | @1.16 | %86.3 | %15.9 | @7.29 | %13.7 |
| +1.25 | @1.14 | %87.5 | %0.0 | @7.98 | %12.5 |
| +1.50 | @1.13 | %88.5 | %0.0 | @8.67 | %11.5 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.32 | %75.7 | %0.0 | @4.11 | %24.3 |
| +2.00 | @1.39 | %71.7 | %24.5 | @3.54 | %28.3 |
| +2.25 | @1.62 | %61.8 | %0.0 | @2.61 | %38.3 |
| +2.50 | @1.85 | %54.2 | %0.0 | @2.18 | %45.8 |
| +2.75 Ana Hat | @2.07 | %48.4 | %0.0 | @1.94 | %51.6 |
| +3.00 | @2.45 | %40.9 | %22.5 | @1.69 | %59.1 |
| +3.25 | @2.80 | %35.7 | %0.0 | @1.56 | %64.3 |
| +3.50 | @3.16 | %31.7 | %0.0 | @1.46 | %68.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 6.6% | 6.1% | 4.3% | 1.7% | 0.5% | 0.1% |
| 1 Gol | 8.6% | 12.4% | 7.0% | 2.8% | 0.9% | 0.2% |
| 2 Gol | 7.8% | 9.5% | 5.8% | 2.3% | 0.7% | 0.2% |
| 3 Gol | 4.3% | 5.2% | 3.2% | 1.3% | 0.4% | 0.1% |
| 4 Gol | 1.8% | 2.1% | 1.3% | 0.5% | 0.2% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.6% | 0.7% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
Challans — Son 5 Maç
M
vs Chauvigny (D)
2 - 0
G
vs Panazol (E)
3 - 0
B
vs La Chataigneraie (D)
2 - 2
M
vs Le Poiré sur Vie (E)
2 - 3
B
vs UF Touraine (D)
0 - 0
USSA Vertou — Son 5 Maç
M
vs Nantes II (E)
1 - 2
G
vs Chauvigny (D)
2 - 3
M
vs Angers SCO II (E)
0 - 1
M
vs Panazol (D)
1 - 0
G
vs Vendée Fontenay (E)
2 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 13.12.2025 | National 3 - Group B | USSA Vertou | 0 - 1 | Challans |
| 05.04.2025 | National 3 - Group B | Challans | 1 - 1 | USSA Vertou |
| 23.11.2024 | National 3 - Group B | USSA Vertou | 2 - 1 | Challans |
| 27.04.2024 | National 3 - Group D | Challans | 0 - 1 | USSA Vertou |
| 16.12.2023 | National 3 - Group D | USSA Vertou | 2 - 2 | Challans |
| 20.05.2023 | National 3 - Group B | USSA Vertou | 4 - 2 | Challans |
| 28.01.2023 | National 3 - Group B | Challans | 1 - 1 | USSA Vertou |
| 23.04.2022 | National 3 - Group B | USSA Vertou | 1 - 5 | Challans |