Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
National 2 - Group C •
01.05.2026 — 20:30
Istres
Elo: 1499λ (Beklenen Gol): 1.26
0 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Creteil
Elo: 1530λ (Beklenen Gol): 0.89
Model Güven Derecesi:
%72
Istres - Creteil mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.26, Dep: 0.89 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Istres %44.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %36.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %43.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %30.8 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %83.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Istres xG
1.60
Dengeli
Creteil xG
1.20
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%44.1
X (Beraberlik)
%30.8
2 (Deplasman)
%25.1
Çifte Şans 1X: %74.9
Çifte Şans X2: %55.9
Çifte Şans 12: %69.2
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %87.3
0.5 Alt: %12.7
1.5 Üst: %64.3
1.5 Alt: %35.7
2.5 Üst: %36.4
2.5 Alt: %63.7
3.5 Üst: %17.1
3.5 Alt: %82.9
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%43.1
KG Yok
%56.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%14.0
1-0
%13.8
0-0
%12.6
0-1
%9.4
2-0
%9.3
2-1
%8.2
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %31.5
İY X: %48.5
İY 2: %20.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %61.3
İY 0.5 Alt: %38.7
İY 1.5 Üst: %25.8
İY 1.5 Alt: %74.2
İY 2.5 Üst: %7.4
İY 2.5 Alt: %92.6
İY 3.5 Üst: %1.7
İY 3.5 Alt: %98.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.62
+
Dep
3.62
=
Toplam
8.25
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %44.2
8.5 Alt: %55.8
9.5 Üst: %31.5
9.5 Alt: %68.6
10.5 Üst: %20.9
10.5 Alt: %79.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.79 Korner (Ev: 2.13, Dep: 1.67)
İY 4.5 Üst: %33.1
İY 4.5 Alt: %66.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %56.7 |
Eşit: %13.3 |
Dep: %29.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
20.3
Ev: 11.8 • Dep: 8.6
İsabetli Şut
7.1
Ev: 4.2 • Dep: 2.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %38.4
21.5 Alt: %61.6
23.5 Şut Üst: %23.5
23.5 Alt: %76.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %41.9
7.5 Alt: %58.1
8.5 İsabetli Üst: %28.7
8.5 Alt: %71.4
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiIstres
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Creteil
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Istres (-0.25)
@1.92
%52.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Creteil (+0.25)
@2.09
%47.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@1.99
%50.3 İhtimal
İade (Push): %28.0
+2.00 Gol Alt
@2.01
%49.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @4.93 | %20.3 | %0.0 | @1.25 | %79.7 |
| -1.25 | @4.34 | %23.0 | %0.0 | @1.30 | %77.0 |
| -1.00 | @3.76 | %26.6 | %23.7 | @1.36 | %73.4 |
| -0.75 | @2.74 | %36.5 | %0.0 | @1.57 | %63.5 |
| -0.50 | @2.27 | %44.0 | %0.0 | @1.79 | %56.0 |
| -0.25 Ana Hat | @1.92 | %52.1 | %0.0 | @2.09 | %47.9 |
| 0.0 | @1.57 | %63.7 | %30.9 | @2.75 | %36.3 |
| +0.25 | @1.42 | %70.3 | %0.0 | @3.37 | %29.7 |
| +0.50 | @1.34 | %74.9 | %0.0 | @3.98 | %25.1 |
| +0.75 | @1.23 | %81.6 | %0.0 | @5.42 | %18.4 |
| +1.00 | @1.12 | %89.5 | %16.4 | @9.56 | %10.5 |
| +1.25 | @1.11 | %90.5 | %0.0 | @10.49 | %9.5 |
| +1.50 | @1.10 | %91.3 | %0.0 | @11.43 | %8.8 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.71 | %58.4 | %0.0 | @2.40 | %41.6 |
| +2.00 Ana Hat | @1.99 | %50.3 | %28.0 | @2.01 | %49.7 |
| +2.25 | @2.38 | %42.1 | %0.0 | @1.73 | %57.9 |
| +2.50 | @2.76 | %36.2 | %0.0 | @1.57 | %63.8 |
| +2.75 | @3.40 | %29.4 | %0.0 | @1.42 | %70.6 |
| +3.00 | @4.78 | %20.9 | %19.3 | @1.26 | %79.1 |
| +3.25 | @5.35 | %18.7 | %0.0 | @1.23 | %81.3 |
| +3.50 | @5.92 | %16.9 | %0.0 | @1.20 | %83.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 12.7% | 9.4% | 4.6% | 1.4% | 0.3% | 0.1% |
| 1 Gol | 13.8% | 14.1% | 5.8% | 1.7% | 0.4% | 0.1% |
| 2 Gol | 9.3% | 8.3% | 3.7% | 1.1% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 3.9% | 3.5% | 1.5% | 0.5% | 0.1% | 0.0% |
| 4 Gol | 1.2% | 1.1% | 0.5% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Istres — Son 5 Maç
B
vs Grasse (D)
2 - 2
G
vs Bobigny (E)
1 - 0
G
vs Creteil (D)
1 - 2
M
vs Chasselay MDA (D)
1 - 0
G
vs Chasselay MDA (D)
1 - 2
Creteil — Son 5 Maç
M
vs Istres (E)
1 - 2
G
vs Limonest (D)
0 - 1
B
vs Limonest (E)
2 - 2
M
vs Istres (D)
3 - 2
B
vs Istres (E)
2 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 30.01.2026 | National 2 - Group C | Creteil | 1 - 2 | Istres |
| 31.01.2014 | Ligue 2 | Istres | 3 - 2 | Creteil |
| 23.08.2013 | Ligue 2 | Creteil | 2 - 2 | Istres |