Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Fransa
National 2 - Group B •
21.03.2026 — 20:00
Blois
Elo: 1438λ (Beklenen Gol): 1.57
1 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Wasquehal
Elo: 1428λ (Beklenen Gol): 1.67
Model Güven Derecesi:
%63
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı.
Blois - Wasquehal mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.57, Dep: 1.67 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Wasquehal %39.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %62.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %65.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %24.8 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %62.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Blois xG
1.95
Dengeli
Wasquehal xG
1.91
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%35.6
X (Beraberlik)
%24.8
2 (Deplasman)
%39.6
Çifte Şans 1X: %60.4
Çifte Şans X2: %64.4
Çifte Şans 12: %75.2
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.2
0.5 Alt: %4.8
1.5 Üst: %84.1
1.5 Alt: %15.9
2.5 Üst: %62.8
2.5 Alt: %37.2
3.5 Üst: %40.6
3.5 Alt: %59.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%65.0
KG Yok
%35.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%11.1
1-2
%8.6
2-1
%8.1
2-2
%6.7
0-1
%5.8
0-2
%5.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %29.1
İY X: %39.3
İY 2: %31.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %75.7
İY 0.5 Alt: %24.3
İY 1.5 Üst: %43.6
İY 1.5 Alt: %56.4
İY 2.5 Üst: %17.9
İY 2.5 Alt: %82.1
İY 3.5 Üst: %5.9
İY 3.5 Alt: %94.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.24
+
Dep
5.3
=
Toplam
10.55
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %72.5
8.5 Alt: %27.5
9.5 Üst: %60.8
9.5 Alt: %39.2
10.5 Üst: %48.5
10.5 Alt: %51.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.85 Korner (Ev: 2.41, Dep: 2.44)
İY 4.5 Üst: %53.3
İY 4.5 Alt: %46.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %43.1 |
Eşit: %12.4 |
Dep: %44.5
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
27
Ev: 13.6 • Dep: 13.4
İsabetli Şut
9.4
Ev: 4.8 • Dep: 4.6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %85.6
21.5 Alt: %14.4
23.5 Şut Üst: %74.3
23.5 Alt: %25.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %72.4
7.5 Alt: %27.6
8.5 İsabetli Üst: %59.9
8.5 Alt: %40.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBlois
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Wasquehal
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Blois (0.0)
@2.11
%47.4 İhtimal
İade (Push): %25.1
Wasquehal (+0.00)
@1.90
%52.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.00 Gol Üst
@1.95
%51.4 İhtimal
İade (Push): %22.5
+3.00 Gol Alt
@2.06
%48.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.74 | %17.4 | %0.0 | @1.21 | %82.6 |
| -1.25 | @5.22 | %19.1 | %0.0 | @1.24 | %80.9 |
| -1.00 | @4.70 | %21.3 | %18.1 | @1.27 | %78.7 |
| -0.75 | @3.44 | %29.1 | %0.0 | @1.41 | %70.9 |
| -0.50 | @2.82 | %35.5 | %0.0 | @1.55 | %64.5 |
| -0.25 | @2.46 | %40.6 | %0.0 | @1.68 | %59.4 |
| 0.0 Ana Hat | @2.11 | %47.4 | %25.1 | @1.90 | %52.6 |
| +0.25 | @1.82 | %55.0 | %0.0 | @2.22 | %45.0 |
| +0.50 | @1.65 | %60.6 | %0.0 | @2.54 | %39.4 |
| +0.75 | @1.49 | %67.1 | %0.0 | @3.04 | %32.9 |
| +1.00 | @1.33 | %75.1 | %19.2 | @4.01 | %25.0 |
| +1.25 | @1.29 | %77.7 | %0.0 | @4.49 | %22.3 |
| +1.50 | @1.25 | %79.9 | %0.0 | @4.96 | %20.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.22 | %82.0 | %0.0 | @5.55 | %18.0 |
| +2.00 | @1.26 | %79.5 | %21.6 | @4.88 | %20.5 |
| +2.25 | @1.43 | %69.9 | %0.0 | @3.32 | %30.1 |
| +2.50 | @1.60 | %62.3 | %0.0 | @2.65 | %37.7 |
| +2.75 | @1.74 | %57.5 | %0.0 | @2.36 | %42.5 |
| +3.00 Ana Hat | @1.95 | %51.4 | %22.5 | @2.06 | %48.6 |
| +3.25 | @2.23 | %44.9 | %0.0 | @1.81 | %55.1 |
| +3.50 | @2.51 | %39.8 | %0.0 | @1.66 | %60.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.8% | 5.8% | 5.5% | 3.1% | 1.3% | 0.4% |
| 1 Gol | 5.5% | 11.2% | 8.7% | 4.8% | 2.0% | 0.7% |
| 2 Gol | 4.9% | 8.2% | 6.8% | 3.8% | 1.6% | 0.5% |
| 3 Gol | 2.6% | 4.3% | 3.6% | 2.0% | 0.8% | 0.3% |
| 4 Gol | 1.0% | 1.7% | 1.4% | 0.8% | 0.3% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.5% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
Blois — Son 5 Maç
M
vs Chantilly (E)
1 - 2
M
vs Wasquehal (D)
4 - 2
M
vs Dieppe (E)
0 - 1
Wasquehal — Son 5 Maç
M
vs Haguenau (E)
0 - 1
M
vs Dieppe (E)
1 - 4
M
vs St-Pryvé St-Hilaire (E)
1 - 2
G
vs Blois (E)
4 - 2
M
vs Colmar (E)
0 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 18.10.2025 | National 2 - Group B | Wasquehal | 4 - 2 | Blois |