Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Brazil
Cearense - 2 •
19.04.2026 — 22:00
Crato
Elo: 1540λ (Beklenen Gol): 1.56
1 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Barbalha
Elo: 1483λ (Beklenen Gol): 0.48
Model Güven Derecesi:
%80
Crato - Barbalha mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.56, Dep: 0.48 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Crato %63.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %33.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %30.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %26.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %94.9
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%58.1
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Crato xG
1.95
Dengeli
Barbalha xG
0.80
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%63.5
X (Beraberlik)
%26.2
2 (Deplasman)
%10.4
Çifte Şans 1X: %89.6
Çifte Şans X2: %36.5
Çifte Şans 12: %73.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %86.2
0.5 Alt: %13.8
1.5 Üst: %61.2
1.5 Alt: %38.8
2.5 Üst: %33.4
2.5 Alt: %66.6
3.5 Üst: %15.0
3.5 Alt: %85.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%30.8
KG Yok
%69.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%19.6
2-0
%15.8
0-0
%13.7
1-1
%10.5
3-0
%8.2
2-1
%7.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %43.0
İY X: %47.2
İY 2: %9.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %59.6
İY 0.5 Alt: %40.4
İY 1.5 Üst: %23.8
İY 1.5 Alt: %76.2
İY 2.5 Üst: %6.5
İY 2.5 Alt: %93.5
İY 3.5 Üst: %1.4
İY 3.5 Alt: %98.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.22
+
Dep
2.75
=
Toplam
7.97
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %40.4
8.5 Alt: %59.6
9.5 Üst: %28.0
9.5 Alt: %72.0
10.5 Üst: %18.2
10.5 Alt: %81.8
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.67 Korner (Ev: 2.4, Dep: 1.27)
İY 4.5 Üst: %30.7
İY 4.5 Alt: %69.3
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %75.8 |
Eşit: %10.0 |
Dep: %14.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
19.7
Ev: 13.6 • Dep: 6.1
İsabetli Şut
6.9
Ev: 4.8 • Dep: 2.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %32.8
21.5 Alt: %67.2
23.5 Şut Üst: %19.0
23.5 Alt: %81.0
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %38.8
7.5 Alt: %61.2
8.5 İsabetli Üst: %26.0
8.5 Alt: %74.1
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiCrato
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Barbalha
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Crato (-1.00)
@2.05
%48.8 İhtimal
İade (Push): %28.3
Barbalha (+1.00)
@1.95
%51.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.00 Gol Üst
@2.18
%45.9 İhtimal
İade (Push): %27.9
+2.00 Gol Alt
@1.85
%54.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.86 | %35.0 | %0.0 | @1.54 | %65.1 |
| -1.25 | @2.46 | %40.7 | %0.0 | @1.69 | %59.3 |
| -1.00 Ana Hat | @2.05 | %48.8 | %28.3 | @1.95 | %51.3 |
| -0.75 | @1.75 | %57.2 | %0.0 | @2.34 | %42.8 |
| -0.50 | @1.58 | %63.3 | %0.0 | @2.72 | %36.8 |
| -0.25 | @1.37 | %72.8 | %0.0 | @3.68 | %27.2 |
| 0.0 | @1.17 | %85.8 | %26.3 | @7.06 | %14.2 |
| +0.25 | @1.14 | %88.0 | %0.0 | @8.32 | %12.0 |
| +0.50 | @1.12 | %89.6 | %0.0 | @9.58 | %10.4 |
| +0.75 | @1.07 | %93.4 | %0.0 | @15.13 | %6.6 |
| +1.00 | @1.03 | %97.6 | %8.2 | @40.94 | %2.4 |
| +1.25 | @1.02 | %97.7 | %0.0 | @42.77 | %2.3 |
| +1.50 | @1.02 | %97.8 | %0.0 | @44.59 | %2.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.83 | %54.7 | %0.0 | @2.21 | %45.3 |
| +2.00 Ana Hat | @2.18 | %45.9 | %27.9 | @1.85 | %54.1 |
| +2.25 | @2.60 | %38.5 | %0.0 | @1.62 | %61.6 |
| +2.50 | @3.02 | %33.1 | %0.0 | @1.49 | %66.9 |
| +2.75 | @3.81 | %26.3 | %0.0 | @1.36 | %73.7 |
| +3.00 | @5.59 | %17.9 | %18.5 | @1.22 | %82.1 |
| +3.25 | @6.23 | %16.1 | %0.0 | @1.19 | %83.9 |
| +3.50 | @6.86 | %14.6 | %0.0 | @1.17 | %85.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 13.8% | 5.5% | 1.5% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 1 Gol | 19.7% | 10.5% | 2.3% | 0.4% | 0.0% | 0.0% |
| 2 Gol | 15.9% | 7.6% | 1.8% | 0.3% | 0.0% | 0.0% |
| 3 Gol | 8.3% | 4.0% | 1.0% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 3.2% | 1.6% | 0.4% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 1.0% | 0.5% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Crato — Son 5 Maç
B
vs Icasa (D)
1 - 1
G
vs Cariri (E)
2 - 0
G
vs Guarani De Juazeiro (E)
1 - 0
B
vs Barbalha (D)
0 - 0
G
vs Barbalha (D)
1 - 3
Barbalha — Son 5 Maç
M
vs Cariri (D)
4 - 1
G
vs Guarani De Juazeiro (E)
1 - 0
M
vs Icasa (D)
1 - 0
B
vs Crato (E)
0 - 0
B
vs Iguatu (D)
3 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
2 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 14.03.2026 | Cearense - 2 | Barbalha | 0 - 0 | Crato |
| 07.03.2021 | Cearense - 1 | Barbalha | 1 - 3 | Crato |