Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
Premier League •
29.04.2026 — 16:00
Buhimba Saints
Elo: 1366λ (Beklenen Gol): 0.82
0 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Lugazi
Elo: 1473λ (Beklenen Gol): 2.04
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (2 maç).
Buhimba Saints - Lugazi mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.82, Dep: 2.04 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Lugazi %65.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %54.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %49.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %21.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %54.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Buhimba Saints xG
1.20
Dengeli
Lugazi xG
2.00
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%13.4
X (Beraberlik)
%21.6
2 (Deplasman)
%65.1
Çifte Şans 1X: %34.9
Çifte Şans X2: %86.6
Çifte Şans 12: %78.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %93.5
0.5 Alt: %6.5
1.5 Üst: %78.7
1.5 Alt: %21.3
2.5 Üst: %54.6
2.5 Alt: %45.4
3.5 Üst: %32.3
3.5 Alt: %67.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%49.5
KG Yok
%50.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-2
%11.9
0-1
%10.9
1-1
%10.3
1-2
%9.8
0-3
%8.1
1-3
%6.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %13.7
İY X: %39.2
İY 2: %47.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %71.7
İY 0.5 Alt: %28.3
İY 1.5 Üst: %37.5
İY 1.5 Alt: %62.5
İY 2.5 Üst: %13.8
İY 2.5 Alt: %86.2
İY 3.5 Üst: %4.0
İY 3.5 Alt: %96.0
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.66
+
Dep
5.84
=
Toplam
9.5
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %60.9
8.5 Alt: %39.1
9.5 Üst: %47.9
9.5 Alt: %52.1
10.5 Üst: %35.5
10.5 Alt: %64.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.37 Korner (Ev: 1.69, Dep: 2.69)
İY 4.5 Üst: %44.3
İY 4.5 Alt: %55.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %19.0 |
Eşit: %10.3 |
Dep: %70.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
23.7
Ev: 8.8 • Dep: 14.9
İsabetli Şut
8.2
Ev: 3.1 • Dep: 5.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %66.7
21.5 Alt: %33.3
23.5 Şut Üst: %50.5
23.5 Alt: %49.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %58.1
7.5 Alt: %41.9
8.5 İsabetli Üst: %44.2
8.5 Alt: %55.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBuhimba Saints
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Lugazi
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Buhimba Saints (+1.00)
@2.13
%47.0 İhtimal
İade (Push): %24.3
Lugazi (-1.00)
@1.89
%53.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@2.09
%47.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@1.92
%52.2 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @23.37 | %4.3 | %0.0 | @1.04 | %95.7 |
| -1.25 | @22.28 | %4.5 | %0.0 | @1.05 | %95.5 |
| -1.00 | @21.19 | %4.7 | %9.3 | @1.05 | %95.3 |
| -0.75 | @10.66 | %9.4 | %0.0 | @1.10 | %90.6 |
| -0.50 | @7.35 | %13.6 | %0.0 | @1.16 | %86.4 |
| -0.25 | @6.54 | %15.3 | %0.0 | @1.18 | %84.7 |
| 0.0 | @5.73 | %17.4 | %22.0 | @1.21 | %82.6 |
| +0.25 | @3.62 | %27.6 | %0.0 | @1.38 | %72.4 |
| +0.50 | @2.81 | %35.6 | %0.0 | @1.55 | %64.4 |
| +0.75 | @2.47 | %40.5 | %0.0 | @1.68 | %59.5 |
| +1.00 Ana Hat | @2.13 | %47.0 | %24.3 | @1.89 | %53.0 |
| +1.25 | @1.84 | %54.3 | %0.0 | @2.19 | %45.7 |
| +1.50 | @1.67 | %59.9 | %0.0 | @2.49 | %40.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.33 | %75.3 | %0.0 | @4.04 | %24.7 |
| +2.00 | @1.40 | %71.3 | %24.6 | @3.48 | %28.8 |
| +2.25 | @1.63 | %61.3 | %0.0 | @2.58 | %38.7 |
| +2.50 | @1.86 | %53.8 | %0.0 | @2.16 | %46.2 |
| +2.75 Ana Hat | @2.09 | %47.8 | %0.0 | @1.92 | %52.2 |
| +3.00 | @2.49 | %40.1 | %22.8 | @1.67 | %59.9 |
| +3.25 | @2.86 | %35.0 | %0.0 | @1.54 | %65.0 |
| +3.50 | @3.23 | %31.0 | %0.0 | @1.45 | %69.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 6.5% | 11.1% | 12.1% | 8.3% | 4.2% | 1.7% |
| 1 Gol | 4.0% | 10.5% | 10.0% | 6.8% | 3.5% | 1.4% |
| 2 Gol | 2.0% | 4.0% | 4.1% | 2.8% | 1.4% | 0.6% |
| 3 Gol | 0.5% | 1.1% | 1.1% | 0.8% | 0.4% | 0.2% |
| 4 Gol | 0.1% | 0.2% | 0.2% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Buhimba Saints — Son 5 Maç
M
vs SC Villa (D)
4 - 0
M
vs Vipers (E)
0 - 2
M
vs Entebbe UPPC (E)
1 - 2
M
vs Calvary (D)
2 - 0
M
vs Kitara (D)
4 - 0
Lugazi — Son 5 Maç
B
vs Calvary (D)
0 - 0
G
vs Buhimba Saints (E)
5 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 08.11.2025 | Premier League | Lugazi | 5 - 2 | Buhimba Saints |