Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Brazil
Pernambucano - 1 •
08.11.2026 — 21:00
Porto
Elo: 1495λ (Beklenen Gol): 0.84
VS
Başlamadı
Cha Grande
Elo: 1445λ (Beklenen Gol): 0.87
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Porto - Cha Grande mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.84, Dep: 0.87 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Cha Grande %32.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %24.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %34.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %35.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %48
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Porto xG
1.20
Dengeli
Cha Grande xG
1.16
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%31.3
X (Beraberlik)
%35.9
2 (Deplasman)
%32.8
Çifte Şans 1X: %67.2
Çifte Şans X2: %68.7
Çifte Şans 12: %64.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %81.0
0.5 Alt: %19.0
1.5 Üst: %52.1
1.5 Alt: %47.9
2.5 Üst: %24.6
2.5 Alt: %75.4
3.5 Üst: %9.5
3.5 Alt: %90.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%34.1
KG Yok
%65.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%19.0
0-1
%14.7
1-0
%14.2
1-1
%14.2
0-2
%6.8
2-0
%6.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %22.4
İY X: %54.4
İY 2: %23.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %53.2
İY 0.5 Alt: %46.8
İY 1.5 Üst: %18.6
İY 1.5 Alt: %81.4
İY 2.5 Üst: %4.3
İY 2.5 Alt: %95.7
İY 3.5 Üst: %0.8
İY 3.5 Alt: %99.2
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.78
+
Dep
3.59
=
Toplam
7.37
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %32.0
8.5 Alt: %68.0
9.5 Üst: %20.9
9.5 Alt: %79.1
10.5 Üst: %12.7
10.5 Alt: %87.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.39 Korner (Ev: 1.74, Dep: 1.65)
İY 4.5 Üst: %25.4
İY 4.5 Alt: %74.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %45.2 |
Eşit: %14.9 |
Dep: %39.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
17.7
Ev: 9.2 • Dep: 8.5
İsabetli Şut
6.2
Ev: 3.3 • Dep: 2.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %17.9
21.5 Alt: %82.1
23.5 Şut Üst: %8.7
23.5 Alt: %91.3
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %28.0
7.5 Alt: %72.0
8.5 İsabetli Üst: %17.1
8.5 Alt: %82.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPorto
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Cha Grande
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Porto (0.0)
@2.05
%48.8 İhtimal
İade (Push): %35.9
Cha Grande (+0.00)
@1.95
%51.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@1.92
%52.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@2.09
%48.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @9.27 | %10.8 | %0.0 | @1.12 | %89.2 |
| -1.25 | @8.32 | %12.0 | %0.0 | @1.14 | %88.0 |
| -1.00 | @7.37 | %13.6 | %20.5 | @1.16 | %86.4 |
| -0.75 | @4.26 | %23.5 | %0.0 | @1.31 | %76.6 |
| -0.50 | @3.19 | %31.3 | %0.0 | @1.46 | %68.7 |
| -0.25 | @2.62 | %38.2 | %0.0 | @1.62 | %61.9 |
| 0.0 Ana Hat | @2.05 | %48.8 | %35.9 | @1.95 | %51.2 |
| +0.25 | @1.67 | %60.0 | %0.0 | @2.50 | %40.0 |
| +0.50 | @1.49 | %67.2 | %0.0 | @3.05 | %32.8 |
| +0.75 | @1.33 | %75.2 | %0.0 | @4.03 | %24.8 |
| +1.00 | @1.17 | %85.3 | %21.2 | @6.79 | %14.7 |
| +1.25 | @1.15 | %87.0 | %0.0 | @7.71 | %13.0 |
| +1.50 | @1.13 | %88.4 | %0.0 | @8.62 | %11.6 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @2.25 | %44.4 | %0.0 | @1.80 | %55.6 |
| +2.00 | @2.95 | %33.9 | %27.5 | @1.51 | %66.1 |
| +2.25 | @3.51 | %28.5 | %0.0 | @1.40 | %71.5 |
| +2.50 | @4.07 | %24.6 | %0.0 | @1.33 | %75.4 |
| +2.75 | @5.43 | %18.4 | %0.0 | @1.23 | %81.6 |
| +3.00 | @8.97 | %11.2 | %15.1 | @1.13 | %88.9 |
| +3.25 | @9.77 | %10.2 | %0.0 | @1.11 | %89.8 |
| +3.50 | @10.56 | %9.5 | %0.0 | @1.10 | %90.5 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 19.0% | 14.7% | 6.8% | 2.0% | 0.4% | 0.1% |
| 1 Gol | 14.2% | 14.2% | 5.8% | 1.7% | 0.4% | 0.1% |
| 2 Gol | 6.4% | 5.6% | 2.4% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
| 3 Gol | 1.8% | 1.6% | 0.7% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Porto — Son 5 Maç
M
vs Pesqueira (D)
1 - 0
G
vs Ypiranga PE (E)
2 - 1
M
vs Central SC (E)
0 - 3
M
vs Belo Jardim (D)
4 - 1
M
vs Acadêmica Vitória (D)
3 - 2
Cha Grande — Son 5 Maç
G
vs Central SC (E)
2 - 1
B
vs Belo Jardim (D)
0 - 0
M
vs Ypiranga PE (D)
1 - 0
B
vs Pesqueira (E)
1 - 1
M
vs Belo Jardim (E)
0 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.