Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Peru
Primera División •
08.11.2026 — 21:00
• Hakem: Roberto Perez Gutierrez
Club Deportivo Los Chankas
Elo: 1431λ (Beklenen Gol): 0.88
CANLI
Alianza Lima
Elo: 1524λ (Beklenen Gol): 2.33
Model Güven Derecesi:
%80
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Club Deportivo Los Chankas - Alianza Lima mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.88, Dep: 2.33 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Alianza Lima %69.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %62.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %53.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %18.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %48.8
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Club Deportivo Los Chankas xG
1.20
Dengeli
Alianza Lima xG
2.35
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%11.9
X (Beraberlik)
%18.9
2 (Deplasman)
%69.3
Çifte Şans 1X: %30.7
Çifte Şans X2: %88.1
Çifte Şans 12: %81.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.2
0.5 Alt: %4.8
1.5 Üst: %83.6
1.5 Alt: %16.4
2.5 Üst: %62.2
2.5 Alt: %37.9
3.5 Üst: %39.9
3.5 Alt: %60.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%53.3
KG Yok
%46.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-2
%11.0
1-2
%9.6
1-1
%8.9
0-1
%8.8
0-3
%8.6
1-3
%7.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %13.1
İY X: %36.1
İY 2: %50.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %75.6
İY 0.5 Alt: %24.5
İY 1.5 Üst: %42.8
İY 1.5 Alt: %57.2
İY 2.5 Üst: %17.3
İY 2.5 Alt: %82.7
İY 3.5 Üst: %5.5
İY 3.5 Alt: %94.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.85
+
Dep
6.73
=
Toplam
10.58
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %72.8
8.5 Alt: %27.2
9.5 Üst: %61.2
9.5 Alt: %38.8
10.5 Üst: %48.9
10.5 Alt: %51.1
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.87 Korner (Ev: 1.77, Dep: 3.1)
İY 4.5 Üst: %53.6
İY 4.5 Alt: %46.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %14.6 |
Eşit: %8.5 |
Dep: %76.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
26.8
Ev: 9.4 • Dep: 17.4
İsabetli Şut
9.3
Ev: 3.3 • Dep: 6
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %84.9
21.5 Alt: %15.1
23.5 Şut Üst: %73.3
23.5 Alt: %26.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %71.2
7.5 Alt: %28.8
8.5 İsabetli Üst: %58.5
8.5 Alt: %41.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiClub Deportivo Los Chankas
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Alianza Lima
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Club Deportivo Los Chankas (+1.25)
@2.05
%48.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
Alianza Lima (-1.25)
@1.96
%51.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.00 Gol Üst
@2.03
%49.3 İhtimal
İade (Push): %23.0
+3.00 Gol Alt
@1.97
%50.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @25.38 | %3.9 | %0.0 | @1.04 | %96.1 |
| -1.25 | @24.32 | %4.1 | %0.0 | @1.04 | %95.9 |
| -1.00 | @23.27 | %4.3 | %8.3 | @1.04 | %95.7 |
| -0.75 | @11.86 | %8.4 | %0.0 | @1.09 | %91.6 |
| -0.50 | @8.18 | %12.2 | %0.0 | @1.14 | %87.8 |
| -0.25 | @7.38 | %13.5 | %0.0 | @1.16 | %86.5 |
| 0.0 | @6.59 | %15.2 | %19.5 | @1.18 | %84.8 |
| +0.25 | @4.11 | %24.3 | %0.0 | @1.32 | %75.7 |
| +0.50 | @3.15 | %31.7 | %0.0 | @1.46 | %68.3 |
| +0.75 | @2.79 | %35.9 | %0.0 | @1.56 | %64.2 |
| +1.00 | @2.43 | %41.2 | %23.1 | @1.70 | %58.8 |
| +1.25 Ana Hat | @2.05 | %48.9 | %0.0 | @1.96 | %51.1 |
| +1.50 | @1.83 | %54.8 | %0.0 | @2.21 | %45.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.24 | %81.0 | %0.0 | @5.25 | %19.1 |
| +2.00 | @1.28 | %78.3 | %22.1 | @4.60 | %21.8 |
| +2.25 | @1.46 | %68.5 | %0.0 | @3.18 | %31.5 |
| +2.50 | @1.64 | %60.9 | %0.0 | @2.56 | %39.1 |
| +2.75 | @1.79 | %55.9 | %0.0 | @2.27 | %44.2 |
| +3.00 Ana Hat | @2.03 | %49.3 | %23.0 | @1.97 | %50.7 |
| +3.25 | @2.33 | %42.9 | %0.0 | @1.75 | %57.1 |
| +3.50 | @2.64 | %37.9 | %0.0 | @1.61 | %62.1 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.8% | 9.1% | 11.3% | 8.8% | 5.1% | 2.4% |
| 1 Gol | 3.0% | 9.2% | 10.0% | 7.7% | 4.5% | 2.1% |
| 2 Gol | 1.6% | 3.7% | 4.4% | 3.4% | 2.0% | 0.9% |
| 3 Gol | 0.5% | 1.1% | 1.3% | 1.0% | 0.6% | 0.3% |
| 4 Gol | 0.1% | 0.2% | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Club Deportivo Los Chankas — Son 5 Maç
B
vs UCV Moquegua (D)
0 - 0
M
vs Cusco (E)
0 - 1
B
vs Atletico Grau (D)
0 - 0
M
vs FC Cajamarca (E)
1 - 2
M
vs Sporting Cristal (D)
5 - 0
Alianza Lima — Son 5 Maç
G
vs Cienciano (E)
1 - 0
M
vs Sporting Cristal (D)
3 - 2
M
vs Sporting Cristal (D)
3 - 2
G
vs UCV Moquegua (D)
0 - 1
G
vs Deportivo Moquegua (D)
0 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.