Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Rusya
First League •
08.11.2026 — 13:30
Banants II
Elo: 1458λ (Beklenen Gol): 1.38
VS
Başlamadı
Ararat II
Elo: 1535λ (Beklenen Gol): 2.69
Model Güven Derecesi:
%80
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
Banants II - Ararat II mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.38, Dep: 2.69 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Ararat II %64.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %77.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %70.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %18.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %53.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Banants II xG
1.60
Dengeli
Ararat II xG
2.75
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%17.3
X (Beraberlik)
%18.0
2 (Deplasman)
%64.8
Çifte Şans 1X: %35.2
Çifte Şans X2: %82.8
Çifte Şans 12: %82.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.7
0.5 Alt: %2.3
1.5 Üst: %91.8
1.5 Alt: %8.2
2.5 Üst: %77.2
2.5 Alt: %22.8
3.5 Üst: %58.0
3.5 Alt: %42.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%70.2
KG Yok
%29.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-2
%8.5
1-3
%7.7
1-1
%6.8
0-2
%6.2
2-2
%5.9
0-3
%5.6
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %18.2
İY X: %32.6
İY 2: %49.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %83.0
İY 0.5 Alt: %17.1
İY 1.5 Üst: %55.2
İY 1.5 Alt: %44.8
İY 2.5 Üst: %27.2
İY 2.5 Alt: %72.8
İY 3.5 Üst: %10.6
İY 3.5 Alt: %89.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.86
+
Dep
7.51
=
Toplam
12.37
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %86.8
8.5 Alt: %13.3
9.5 Üst: %78.8
9.5 Alt: %21.2
10.5 Üst: %69.0
10.5 Alt: %31.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.69 Korner (Ev: 2.23, Dep: 3.45)
İY 4.5 Üst: %67.1
İY 4.5 Alt: %32.9
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %18.3 |
Eşit: %8.7 |
Dep: %73.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
32.1
Ev: 12.5 • Dep: 19.6
İsabetli Şut
11.2
Ev: 4.4 • Dep: 6.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %97.5
21.5 Alt: %2.5
23.5 Şut Üst: %94.1
23.5 Alt: %5.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %86.7
7.5 Alt: %13.3
8.5 İsabetli Üst: %78.2
8.5 Alt: %21.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiBanants II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Ararat II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Banants II (+1.00)
@2.13
%47.0 İhtimal
İade (Push): %21.1
Ararat II (-1.00)
@1.88
%53.1 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.75 Gol Üst
@1.99
%50.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.75 Gol Alt
@2.01
%49.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @13.44 | %7.4 | %0.0 | @1.08 | %92.6 |
| -1.25 | @12.73 | %7.9 | %0.0 | @1.09 | %92.2 |
| -1.00 | @12.02 | %8.3 | %10.6 | @1.09 | %91.7 |
| -0.75 | @7.45 | %13.4 | %0.0 | @1.16 | %86.6 |
| -0.50 | @5.56 | %18.0 | %0.0 | @1.22 | %82.0 |
| -0.25 | @5.03 | %19.9 | %0.0 | @1.25 | %80.1 |
| 0.0 | @4.50 | %22.2 | %19.1 | @1.29 | %77.8 |
| +0.25 | @3.29 | %30.4 | %0.0 | @1.44 | %69.6 |
| +0.50 | @2.70 | %37.1 | %0.0 | @1.59 | %63.0 |
| +0.75 | @2.41 | %41.4 | %0.0 | @1.71 | %58.6 |
| +1.00 Ana Hat | @2.13 | %47.0 | %21.1 | @1.88 | %53.1 |
| +1.25 | @1.88 | %53.2 | %0.0 | @2.14 | %46.8 |
| +1.50 | @1.72 | %58.1 | %0.0 | @2.39 | %41.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.10 | %90.6 | %0.0 | @10.62 | %9.4 |
| +2.00 | @1.11 | %89.7 | %15.5 | @9.73 | %10.3 |
| +2.25 | @1.22 | %82.2 | %0.0 | @5.61 | %17.8 |
| +2.50 | @1.32 | %75.8 | %0.0 | @4.13 | %24.2 |
| +2.75 | @1.37 | %73.1 | %0.0 | @3.71 | %27.0 |
| +3.00 | @1.44 | %69.6 | %20.4 | @3.29 | %30.4 |
| +3.25 | @1.62 | %61.7 | %0.0 | @2.61 | %38.3 |
| +3.50 | @1.80 | %55.4 | %0.0 | @2.24 | %44.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.3% | 4.4% | 6.6% | 5.9% | 4.0% | 2.1% |
| 1 Gol | 2.0% | 7.2% | 9.1% | 8.1% | 5.5% | 2.9% |
| 2 Gol | 1.7% | 4.6% | 6.2% | 5.6% | 3.8% | 2.0% |
| 3 Gol | 0.8% | 2.1% | 2.9% | 2.6% | 1.7% | 0.9% |
| 4 Gol | 0.3% | 0.7% | 1.0% | 0.9% | 0.6% | 0.3% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.2% | 0.3% | 0.2% | 0.2% | 0.1% |
Banants II — Son 5 Maç
M
vs Araks Ararat (D)
4 - 1
M
vs Andranik (E)
1 - 2
M
vs Sardarapat 2 (D)
2 - 0
B
vs Bentonit Ijevan (E)
1 - 1
B
vs Mika (D)
1 - 1
Ararat II — Son 5 Maç
M
vs Mika (E)
1 - 3
G
vs BKMA II (D)
0 - 1
B
vs Ararat-Armenia II (D)
3 - 3
G
vs Lernayin Artsakh (E)
5 - 1
G
vs Pyunik II (E)
2 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.