Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Estonya
Esiliiga B •
08.11.2026 — 13:30
JK Tabasalu
Elo: 1465λ (Beklenen Gol): 1.95
VS
Başlamadı
Tulevik
Elo: 1475λ (Beklenen Gol): 2.20
Model Güven Derecesi:
%70
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
JK Tabasalu - Tulevik mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.95, Dep: 2.20 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Tulevik %44.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %78.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %76.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %21.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %65.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
JK Tabasalu xG
2.31
Dengeli
Tulevik xG
2.35
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%34.6
X (Beraberlik)
%21.2
2 (Deplasman)
%44.2
Çifte Şans 1X: %55.8
Çifte Şans X2: %65.4
Çifte Şans 12: %78.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.8
0.5 Alt: %2.2
1.5 Üst: %92.4
1.5 Alt: %7.7
2.5 Üst: %78.2
2.5 Alt: %21.8
3.5 Üst: %59.4
3.5 Alt: %40.6
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%76.7
KG Yok
%23.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-2
%7.5
1-1
%7.3
2-2
%7.3
2-1
%6.6
1-3
%5.5
2-3
%5.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %29.8
İY X: %34.3
İY 2: %35.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %83.4
İY 0.5 Alt: %16.6
İY 1.5 Üst: %56.4
İY 1.5 Alt: %43.6
İY 2.5 Üst: %28.3
İY 2.5 Alt: %71.7
İY 3.5 Üst: %11.5
İY 3.5 Alt: %88.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6
+
Dep
6.45
=
Toplam
12.44
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %87.2
8.5 Alt: %12.8
9.5 Üst: %79.4
9.5 Alt: %20.6
10.5 Üst: %69.8
10.5 Alt: %30.2
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.72 Korner (Ev: 2.76, Dep: 2.97)
İY 4.5 Üst: %67.6
İY 4.5 Alt: %32.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %39.3 |
Eşit: %11.4 |
Dep: %49.4
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
32.5
Ev: 15.9 • Dep: 16.6
İsabetli Şut
11.4
Ev: 5.7 • Dep: 5.7
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %97.9
21.5 Alt: %2.1
23.5 Şut Üst: %94.9
23.5 Alt: %5.1
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %87.8
7.5 Alt: %12.2
8.5 İsabetli Üst: %79.8
8.5 Alt: %20.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiJK Tabasalu
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Tulevik
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
JK Tabasalu (+0.25)
@1.95
%51.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
Tulevik (-0.25)
@2.05
%48.8 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@2.13
%47.0 İhtimal
İade (Push): %20.3
+4.00 Gol Alt
@1.89
%53.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.57 | %18.0 | %0.0 | @1.22 | %82.0 |
| -1.25 | @5.10 | %19.6 | %0.0 | @1.24 | %80.4 |
| -1.00 | @4.64 | %21.5 | %16.6 | @1.27 | %78.5 |
| -0.75 | @3.49 | %28.6 | %0.0 | @1.40 | %71.4 |
| -0.50 | @2.90 | %34.5 | %0.0 | @1.53 | %65.5 |
| -0.25 | @2.58 | %38.8 | %0.0 | @1.63 | %61.2 |
| 0.0 | @2.26 | %44.3 | %22.0 | @1.79 | %55.7 |
| +0.25 Ana Hat | @1.95 | %51.2 | %0.0 | @2.05 | %48.8 |
| +0.50 | @1.77 | %56.6 | %0.0 | @2.30 | %43.4 |
| +0.75 | @1.60 | %62.4 | %0.0 | @2.66 | %37.6 |
| +1.00 | @1.44 | %69.6 | %18.8 | @3.29 | %30.4 |
| +1.25 | @1.37 | %72.8 | %0.0 | @3.67 | %27.2 |
| +1.50 | @1.33 | %75.3 | %0.0 | @4.06 | %24.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.09 | %91.4 | %0.0 | @11.65 | %8.6 |
| +2.00 | @1.10 | %90.7 | %14.7 | @10.72 | %9.3 |
| +2.25 | @1.20 | %83.5 | %0.0 | @6.05 | %16.5 |
| +2.50 | @1.29 | %77.4 | %0.0 | @4.42 | %22.7 |
| +2.75 | @1.34 | %74.9 | %0.0 | @3.98 | %25.1 |
| +3.00 | @1.39 | %71.8 | %19.6 | @3.55 | %28.2 |
| +3.25 | @1.56 | %64.1 | %0.0 | @2.78 | %36.0 |
| +3.50 | @1.73 | %57.8 | %0.0 | @2.37 | %42.2 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.2% | 3.1% | 4.0% | 2.9% | 1.6% | 0.7% |
| 1 Gol | 2.7% | 7.6% | 7.8% | 5.7% | 3.1% | 1.4% |
| 2 Gol | 3.1% | 6.9% | 7.5% | 5.5% | 3.0% | 1.3% |
| 3 Gol | 2.0% | 4.5% | 4.9% | 3.6% | 2.0% | 0.9% |
| 4 Gol | 1.0% | 2.2% | 2.4% | 1.7% | 1.0% | 0.4% |
| 5 Gol | 0.4% | 0.8% | 0.9% | 0.7% | 0.4% | 0.2% |
JK Tabasalu — Son 5 Maç
B
vs Levadia U19 (E)
1 - 1
G
vs Tartu Kalev (E)
2 - 1
B
vs Narva U21 (E)
0 - 0
B
vs Narva Trans II (E)
0 - 0
M
vs Vaprus II (D)
2 - 1
Tulevik — Son 5 Maç
M
vs Johvi Phoenix (D)
6 - 1
M
vs Narva U21 (D)
2 - 1
G
vs Parnu JK Vaprus U21 (D)
2 - 3
G
vs Legion (D)
1 - 2
M
vs Tallinna Kalev II (E)
1 - 3
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.