Maç Listesine Dön
Estonya Esiliiga A • 08.11.2026 — 13:30

FC Tallinn

Elo: 1417
λ (Beklenen Gol): 1.49
VS
Başlamadı

Tallinna Kalev

Elo: 1498
λ (Beklenen Gol): 3.05
Model Güven Derecesi:
%80
Veri Kalitesi Bildirimi: İki ekip arasında son döneme ait karşılıklı (H2H) maç kaydı bulunmuyor.
FC Tallinn - Tallinna Kalev mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.49, Dep: 3.05 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Tallinna Kalev %68.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %83.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %74.1, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %16.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %51.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4% Elo: 32.4% Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC Tallinn xG 1.91
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Tallinna Kalev xG 2.75
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.91 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (1.49 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi) %15.6
X (Beraberlik) %16.0
2 (Deplasman) %68.4

Çifte Şans 1X: %31.6
Çifte Şans X2: %84.4
Çifte Şans 12: %84.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %98.4 0.5 Alt: %1.6
1.5 Üst: %94.4 1.5 Alt: %5.6
2.5 Üst: %83.0 2.5 Alt: %17.1
3.5 Üst: %66.2 3.5 Alt: %33.8

KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var %74.1
KG Yok %25.9
En Olası Skorlar
Top 6 Skor
1-3
%7.6
1-2
%7.4
1-4
%5.8
2-3
%5.6
2-2
%5.5
1-1
%5.3

İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %17.5 İY X: %30.2 İY 2: %52.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %85.9 İY 0.5 Alt: %14.1
İY 1.5 Üst: %60.8 İY 1.5 Alt: %39.2
İY 2.5 Üst: %32.5 İY 2.5 Alt: %67.5
İY 3.5 Üst: %13.8 İY 3.5 Alt: %86.2
Korner Analizi (İY & MS)
Poisson
Toplam Beklenen Korner (λ)
Ev 5.07
+
Dep 8.27
=
Toplam 13.34
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %91.5 8.5 Alt: %8.5
9.5 Üst: %85.6 9.5 Alt: %14.4
10.5 Üst: %77.7 10.5 Alt: %22.3

İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 6.14 Korner (Ev: 2.33, Dep: 3.8)
İY 4.5 Üst: %73.3 İY 4.5 Alt: %26.7
Korner Galibiyeti (1-X-2) Ev: %15.4 | Eşit: %7.6 | Dep: %77.0
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / Faul
Beklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev ~2.24
+
Dep ~2.65
=
Toplam ~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9 3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0 4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4 5.5 Kart Alt: %63.6

KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali: %19.6
Ev KK: %8.8 Orta Risk Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum Hacmi
Beklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut 33.1
Ev: 13.1 • Dep: 20
İsabetli Şut 12.1
Ev: 4.7 • Dep: 7.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %98.3 21.5 Alt: %1.7
23.5 Şut Üst: %95.8 23.5 Alt: %4.2

İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %91.7 7.5 Alt: %8.4
8.5 İsabetli Üst: %85.4 8.5 Alt: %14.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model Düzeltmesi
FC Tallinn
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Tallinna Kalev
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0 Savunma Zaafı: +%0.0 λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi Dengeli Sendika Hattı
FC Tallinn (+1.25)
@2.02
%49.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Tallinna Kalev (-1.25)
@1.98
%50.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.88
%53.1 İhtimal
İade (Push): %20.8
+4.00 Gol Alt
@2.13
%46.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
Handikap Çizgisi Ev Adil Oran Ev Şans (%) İade (Push) Dep Adil Oran Dep Şans (%)
-1.50 @14.31 %7.0 %0.0 @1.08 %93.0
-1.25 @13.61 %7.4 %0.0 @1.08 %92.7
-1.00 @12.91 %7.7 %9.8 @1.08 %92.3
-0.75 @8.02 %12.5 %0.0 @1.14 %87.5
-0.50 @5.97 %16.7 %0.0 @1.20 %83.3
-0.25 @5.45 %18.3 %0.0 @1.22 %81.7
0.0 @4.93 %20.3 %17.5 @1.25 %79.7
+0.25 @3.58 %27.9 %0.0 @1.39 %72.1
+0.50 @2.92 %34.2 %0.0 @1.52 %65.8
+0.75 @2.62 %38.1 %0.0 @1.62 %61.9
+1.00 @2.32 %43.0 %20.4 @1.75 %57.0
+1.25 Ana Hat @2.02 %49.5 %0.0 @1.98 %50.5
+1.50 @1.83 %54.6 %0.0 @2.20 %45.4
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
Gol Çizgisi Üst Oran Üst (%) İade Alt Oran Alt (%)
+1.75 @1.07 %93.4 %0.0 @15.25 %6.6
+2.00 @1.08 %93.0 %12.6 @14.22 %7.0
+2.25 @1.15 %86.7 %0.0 @7.54 %13.3
+2.50 @1.23 %81.3 %0.0 @5.34 %18.7
+2.75 @1.26 %79.4 %0.0 @4.85 %20.6
+3.00 @1.30 %77.1 %18.4 @4.36 %22.9
+3.25 @1.44 %69.3 %0.0 @3.25 %30.7
+3.50 @1.59 %62.9 %0.0 @2.70 %37.1
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)
Ev \ Dep 0 Gol 1 Gol 2 Gol 3 Gol 4 Gol 5 Gol
0 Gol 1.6% 3.2% 5.5% 5.6% 4.3% 2.6%
1 Gol 1.4% 5.8% 8.2% 8.3% 6.3% 3.9%
2 Gol 1.3% 4.0% 6.1% 6.2% 4.7% 2.9%
3 Gol 0.6% 2.0% 3.0% 3.1% 2.3% 1.4%
4 Gol 0.2% 0.7% 1.1% 1.1% 0.9% 0.5%
5 Gol 0.1% 0.2% 0.3% 0.3% 0.3% 0.2%
FC Tallinn — Son 5 Maç
M vs Nomme United II (D)
3 - 1
G vs Nomme JK Kalju II (D)
1 - 2
G vs Nõmme Kalju II (D)
1 - 2
M vs Viimsi MRJK (E)
0 - 3
M vs Viimsi (E)
0 - 3
Tallinna Kalev — Son 5 Maç
B vs Elva (D)
0 - 0
G vs Nomme JK Kalju II (E)
3 - 1
G vs Nõmme Kalju II (E)
3 - 1
M vs Tartu Welco (D)
3 - 2
M vs FC Levadia II (E)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
0 Maç
İki takım arasında sistemde kayıtlı geçmiş karşılaşma bulunmuyor.