Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Estonya
Esiliiga A •
08.11.2026 — 13:30
Elva
Elo: 1508λ (Beklenen Gol): 2.23
VS
Başlamadı
Nomme United II
Elo: 1494λ (Beklenen Gol): 1.59
Model Güven Derecesi:
%71
Elva - Nomme United II mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.23, Dep: 1.59 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Elva %51.6 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %73.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %71.6, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %21.5 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %85.7
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Elva xG
2.39
Dengeli
Nomme United II xG
1.64
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%51.6
X (Beraberlik)
%21.5
2 (Deplasman)
%26.9
Çifte Şans 1X: %73.1
Çifte Şans X2: %48.4
Çifte Şans 12: %78.5
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.1
0.5 Alt: %2.9
1.5 Üst: %90.0
1.5 Alt: %10.0
2.5 Üst: %73.3
2.5 Alt: %26.7
3.5 Üst: %52.9
3.5 Alt: %47.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%71.6
KG Yok
%28.4
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-1
%8.7
1-1
%8.4
2-2
%6.9
3-1
%6.4
1-2
%6.2
2-0
%5.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %40.1
İY X: %35.4
İY 2: %24.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %81.0
İY 0.5 Alt: %19.0
İY 1.5 Üst: %51.9
İY 1.5 Alt: %48.1
İY 2.5 Üst: %24.4
İY 2.5 Alt: %75.6
İY 3.5 Üst: %9.2
İY 3.5 Alt: %90.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.56
+
Dep
5.14
=
Toplam
11.7
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %82.4
8.5 Alt: %17.6
9.5 Üst: %73.0
9.5 Alt: %27.0
10.5 Üst: %62.0
10.5 Alt: %38.0
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.38 Korner (Ev: 3.02, Dep: 2.36)
İY 4.5 Üst: %62.3
İY 4.5 Alt: %37.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %60.5 |
Eşit: %10.9 |
Dep: %28.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
30.5
Ev: 17.6 • Dep: 12.9
İsabetli Şut
10.7
Ev: 6.3 • Dep: 4.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %95.4
21.5 Alt: %4.6
23.5 Şut Üst: %90.1
23.5 Alt: %9.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %83.5
7.5 Alt: %16.5
8.5 İsabetli Üst: %73.8
8.5 Alt: %26.2
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiElva
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Nomme United II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Elva (-0.50)
@1.97
%50.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
Nomme United II (+0.50)
@2.03
%49.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@1.95
%51.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@2.06
%48.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.32 | %30.1 | %0.0 | @1.43 | %69.9 |
| -1.25 | @2.98 | %33.6 | %0.0 | @1.51 | %66.4 |
| -1.00 | @2.64 | %37.9 | %20.5 | @1.61 | %62.1 |
| -0.75 | @2.22 | %45.0 | %0.0 | @1.82 | %55.0 |
| -0.50 Ana Hat | @1.97 | %50.7 | %0.0 | @2.03 | %49.4 |
| -0.25 | @1.76 | %57.0 | %0.0 | @2.32 | %43.0 |
| 0.0 | @1.54 | %65.1 | %22.2 | @2.86 | %34.9 |
| +0.25 | @1.44 | %69.4 | %0.0 | @3.27 | %30.6 |
| +0.50 | @1.37 | %72.8 | %0.0 | @3.68 | %27.2 |
| +0.75 | @1.27 | %78.5 | %0.0 | @4.65 | %21.5 |
| +1.00 | @1.17 | %85.2 | %14.5 | @6.74 | %14.8 |
| +1.25 | @1.16 | %86.3 | %0.0 | @7.31 | %13.7 |
| +1.50 | @1.15 | %87.3 | %0.0 | @7.88 | %12.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.13 | %88.7 | %0.0 | @8.82 | %11.3 |
| +2.00 | @1.14 | %87.5 | %17.2 | @7.99 | %12.5 |
| +2.25 | @1.26 | %79.3 | %0.0 | @4.82 | %20.7 |
| +2.50 | @1.38 | %72.5 | %0.0 | @3.63 | %27.5 |
| +2.75 | @1.44 | %69.2 | %0.0 | @3.25 | %30.8 |
| +3.00 | @1.54 | %65.1 | %21.1 | @2.87 | %34.9 |
| +3.25 | @1.74 | %57.4 | %0.0 | @2.35 | %42.6 |
| +3.50 Ana Hat | @1.95 | %51.4 | %0.0 | @2.06 | %48.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.9% | 3.0% | 2.9% | 1.5% | 0.6% | 0.2% |
| 1 Gol | 4.5% | 8.7% | 6.4% | 3.4% | 1.3% | 0.4% |
| 2 Gol | 5.6% | 9.0% | 7.1% | 3.8% | 1.5% | 0.5% |
| 3 Gol | 4.2% | 6.6% | 5.3% | 2.8% | 1.1% | 0.4% |
| 4 Gol | 2.3% | 3.7% | 2.9% | 1.6% | 0.6% | 0.2% |
| 5 Gol | 1.0% | 1.6% | 1.3% | 0.7% | 0.3% | 0.1% |
Elva — Son 5 Maç
B
vs Tallinna Kalev (E)
0 - 0
B
vs FCI Levadia II (E)
3 - 3
B
vs Nõmme Kalju II (D)
0 - 0
M
vs Tartu Welco (D)
4 - 0
G
vs Tallinna Kalev (E)
3 - 2
Nomme United II — Son 5 Maç
G
vs FC Tallinn (E)
3 - 1
M
vs FC Flora Tallinn II (D)
3 - 2
M
vs Flora II (D)
3 - 2
M
vs Tartu Welco (D)
4 - 3
M
vs FC Levadia II (E)
0 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 03.09.2026 | Esiliiga A | Nomme United II | 0 - 1 | Elva |