Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Vietnam
V.League 1 •
31.05.2026 — 14:00
Thanh Hóa
Elo: 1473λ (Beklenen Gol): 1.17
0 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Phu Dong
Elo: 1536λ (Beklenen Gol): 1.40
Model Güven Derecesi:
%67
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (4 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı.
Thanh Hóa - Phu Dong mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.17, Dep: 1.40 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Phu Dong %41.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %47.5, Karşılıklı Gol Var olasılığı %53.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %28.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %70.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Thanh Hóa xG
1.55
Dengeli
Phu Dong xG
1.60
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%30.5
X (Beraberlik)
%28.2
2 (Deplasman)
%41.2
Çifte Şans 1X: %58.8
Çifte Şans X2: %69.5
Çifte Şans 12: %71.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.4
0.5 Alt: %8.6
1.5 Üst: %73.7
1.5 Alt: %26.3
2.5 Üst: %47.5
2.5 Alt: %52.5
3.5 Üst: %25.8
3.5 Alt: %74.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%53.0
KG Yok
%47.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.5
0-1
%9.8
1-2
%8.8
0-0
%8.6
1-0
%8.0
0-2
%7.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %24.5
İY X: %44.4
İY 2: %31.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.8
İY 0.5 Alt: %32.2
İY 1.5 Üst: %32.9
İY 1.5 Alt: %67.1
İY 2.5 Üst: %11.1
İY 2.5 Alt: %88.9
İY 3.5 Üst: %3.0
İY 3.5 Alt: %97.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.44
+
Dep
4.73
=
Toplam
9.17
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %56.6
8.5 Alt: %43.4
9.5 Üst: %43.5
9.5 Alt: %56.5
10.5 Üst: %31.4
10.5 Alt: %68.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.22 Korner (Ev: 2.04, Dep: 2.18)
İY 4.5 Üst: %41.4
İY 4.5 Alt: %58.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %39.6 |
Eşit: %13.3 |
Dep: %47.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.9
Ev: 11.2 • Dep: 11.7
İsabetli Şut
8
Ev: 4 • Dep: 4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %60.4
21.5 Alt: %39.6
23.5 Şut Üst: %43.8
23.5 Alt: %56.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %54.7
7.5 Alt: %45.3
8.5 İsabetli Üst: %40.8
8.5 Alt: %59.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiThanh Hóa
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Phu Dong
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Thanh Hóa (+0.25)
@1.92
%52.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
Phu Dong (-0.25)
@2.09
%47.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.12
%47.2 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.89
%52.8 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @7.82 | %12.8 | %0.0 | @1.15 | %87.2 |
| -1.25 | @7.12 | %14.0 | %0.0 | @1.16 | %86.0 |
| -1.00 | @6.43 | %15.6 | %17.7 | @1.18 | %84.5 |
| -0.75 | @4.21 | %23.8 | %0.0 | @1.31 | %76.2 |
| -0.50 | @3.27 | %30.5 | %0.0 | @1.44 | %69.5 |
| -0.25 | @2.81 | %35.6 | %0.0 | @1.55 | %64.4 |
| 0.0 | @2.35 | %42.6 | %28.4 | @1.74 | %57.4 |
| +0.25 Ana Hat | @1.92 | %52.1 | %0.0 | @2.09 | %47.9 |
| +0.50 | @1.70 | %58.9 | %0.0 | @2.43 | %41.1 |
| +0.75 | @1.52 | %65.9 | %0.0 | @2.94 | %34.1 |
| +1.00 | @1.33 | %74.9 | %21.4 | @3.99 | %25.1 |
| +1.25 | @1.28 | %77.9 | %0.0 | @4.53 | %22.1 |
| +1.50 | @1.25 | %80.3 | %0.0 | @5.07 | %19.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.44 | %69.5 | %0.0 | @3.28 | %30.5 |
| +2.00 | @1.56 | %64.1 | %26.3 | @2.78 | %35.9 |
| +2.25 | @1.84 | %54.4 | %0.0 | @2.19 | %45.6 |
| +2.50 Ana Hat | @2.12 | %47.2 | %0.0 | @1.89 | %52.8 |
| +2.75 | @2.45 | %40.8 | %0.0 | @1.69 | %59.2 |
| +3.00 | @3.07 | %32.5 | %21.8 | @1.48 | %67.5 |
| +3.25 | @3.50 | %28.6 | %0.0 | @1.40 | %71.4 |
| +3.50 | @3.93 | %25.5 | %0.0 | @1.34 | %74.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.6% | 9.8% | 7.5% | 3.5% | 1.2% | 0.3% |
| 1 Gol | 8.0% | 13.5% | 8.8% | 4.1% | 1.4% | 0.4% |
| 2 Gol | 5.3% | 7.4% | 5.2% | 2.4% | 0.8% | 0.2% |
| 3 Gol | 2.1% | 2.9% | 2.0% | 0.9% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.6% | 0.8% | 0.6% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.2% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Thanh Hóa — Son 5 Maç
B
vs Hoang Anh Gia Lai (E)
1 - 1
M
vs Phu Dong (D)
4 - 0
G
vs Phu Dong (E)
3 - 0
G
vs Phu Dong (E)
1 - 0
Phu Dong — Son 5 Maç
B
vs Viettel (D)
1 - 1
B
vs Viettel (E)
1 - 1
G
vs Thanh Hóa (E)
4 - 0
G
vs Hồng Lĩnh Hà Tĩnh (D)
1 - 3
M
vs Thanh Hóa (D)
3 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 23.08.2025 | V.League 1 | Phu Dong | 4 - 0 | Thanh Hóa |
| 12.03.2024 | Cup | Thanh Hóa | 3 - 0 | Phu Dong |
| 10.07.2023 | Cup | Thanh Hóa | 1 - 0 | Phu Dong |