Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
Premier League •
09.05.2026 — 16:00
Omaya SC
Elo: 1457λ (Beklenen Gol): 1.38
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Jaish
Elo: 1486λ (Beklenen Gol): 1.18
Model Güven Derecesi:
%63
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı.
Omaya SC - Jaish mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.38, Dep: 1.18 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Omaya SC %40.7 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %47.2, Karşılıklı Gol Var olasılığı %52.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %28.3 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %78.3
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Omaya SC xG
1.60
Dengeli
Jaish xG
1.24
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%40.7
X (Beraberlik)
%28.4
2 (Deplasman)
%31.0
Çifte Şans 1X: %69.1
Çifte Şans X2: %59.3
Çifte Şans 12: %71.7
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.3
0.5 Alt: %8.7
1.5 Üst: %73.4
1.5 Alt: %26.6
2.5 Üst: %47.2
2.5 Alt: %52.8
3.5 Üst: %25.5
3.5 Alt: %74.5
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%52.8
KG Yok
%47.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%13.5
1-0
%9.8
2-1
%8.7
0-0
%8.7
0-1
%8.2
1-2
%7.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %30.7
İY X: %44.5
İY 2: %24.8
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.6
İY 0.5 Alt: %32.4
İY 1.5 Üst: %32.8
İY 1.5 Alt: %67.3
İY 2.5 Üst: %11.0
İY 2.5 Alt: %89.0
İY 3.5 Üst: %2.9
İY 3.5 Alt: %97.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.75
+
Dep
4.09
=
Toplam
8.84
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %52.3
8.5 Alt: %47.7
9.5 Üst: %39.1
9.5 Alt: %60.9
10.5 Üst: %27.5
10.5 Alt: %72.5
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.07 Korner (Ev: 2.18, Dep: 1.88)
İY 4.5 Üst: %38.4
İY 4.5 Alt: %61.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %51.9 |
Eşit: %13.3 |
Dep: %34.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22
Ev: 12.1 • Dep: 9.9
İsabetli Şut
7.7
Ev: 4.3 • Dep: 3.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %53.1
21.5 Alt: %46.9
23.5 Şut Üst: %36.5
23.5 Alt: %63.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %50.6
7.5 Alt: %49.4
8.5 İsabetli Üst: %36.7
8.5 Alt: %63.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiOmaya SC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Jaish
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Omaya SC (-0.25)
@2.11
%47.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
Jaish (+0.25)
@1.90
%52.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.50 Gol Üst
@2.13
%46.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.50 Gol Alt
@1.88
%53.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @5.17 | %19.3 | %0.0 | @1.24 | %80.7 |
| -1.25 | @4.63 | %21.6 | %0.0 | @1.28 | %78.4 |
| -1.00 | @4.08 | %24.5 | %21.3 | @1.33 | %75.5 |
| -0.75 | @2.98 | %33.5 | %0.0 | @1.50 | %66.5 |
| -0.50 | @2.46 | %40.6 | %0.0 | @1.68 | %59.4 |
| -0.25 Ana Hat | @2.11 | %47.3 | %0.0 | @1.90 | %52.7 |
| 0.0 | @1.76 | %56.7 | %28.5 | @2.31 | %43.3 |
| +0.25 | @1.56 | %63.9 | %0.0 | @2.77 | %36.1 |
| +0.50 | @1.45 | %69.0 | %0.0 | @3.23 | %31.0 |
| +0.75 | @1.32 | %75.8 | %0.0 | @4.14 | %24.2 |
| +1.00 | @1.19 | %84.1 | %17.9 | @6.30 | %15.9 |
| +1.25 | @1.17 | %85.7 | %0.0 | @6.99 | %14.3 |
| +1.50 | @1.15 | %87.0 | %0.0 | @7.68 | %13.0 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.44 | %69.3 | %0.0 | @3.25 | %30.7 |
| +2.00 | @1.57 | %63.8 | %26.4 | @2.76 | %36.2 |
| +2.25 | @1.85 | %54.1 | %0.0 | @2.18 | %45.9 |
| +2.50 Ana Hat | @2.13 | %46.9 | %0.0 | @1.88 | %53.1 |
| +2.75 | @2.47 | %40.5 | %0.0 | @1.68 | %59.5 |
| +3.00 | @3.10 | %32.2 | %21.7 | @1.48 | %67.8 |
| +3.25 | @3.53 | %28.3 | %0.0 | @1.39 | %71.7 |
| +3.50 | @3.96 | %25.2 | %0.0 | @1.34 | %74.8 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.7% | 8.2% | 5.4% | 2.1% | 0.6% | 0.1% |
| 1 Gol | 9.8% | 13.6% | 7.4% | 2.9% | 0.9% | 0.2% |
| 2 Gol | 7.4% | 8.7% | 5.1% | 2.0% | 0.6% | 0.1% |
| 3 Gol | 3.4% | 4.0% | 2.4% | 0.9% | 0.3% | 0.1% |
| 4 Gol | 1.2% | 1.4% | 0.8% | 0.3% | 0.1% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.3% | 0.4% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
Omaya SC — Son 5 Maç
B
vs Tishreen (E)
0 - 0
M
vs Wathba (E)
1 - 2
M
vs Jaish (D)
2 - 1
Jaish — Son 5 Maç
M
vs Foutoua (D)
3 - 0
G
vs Omaya SC (E)
2 - 1
M
vs Foutoua (D)
4 - 3
M
vs Foutoua (D)
3 - 1
M
vs Foutoua (E)
0 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 30.01.2026 | Premier League | Jaish | 2 - 1 | Omaya SC |