Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
Premier League •
15.05.2026 — 16:00
Wathba
Elo: 1658λ (Beklenen Gol): 1.33
2 - 1
Tamamlandı
İY: 2 - 0
Omaya SC
Elo: 1465λ (Beklenen Gol): 0.56
Model Güven Derecesi:
%63
Veri Kalitesi Bildirimi: Deplasman ekibinin son dönem maç verisi 5'ten azdır (3 maç).
Wathba - Omaya SC mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.33, Dep: 0.56 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Wathba %54.9 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %29.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %32.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %30.3 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %60.1
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Wathba xG
1.60
Dengeli
Omaya SC xG
0.80
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%55.0
X (Beraberlik)
%30.3
2 (Deplasman)
%14.7
Çifte Şans 1X: %85.3
Çifte Şans X2: %45.1
Çifte Şans 12: %69.7
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %84.0
0.5 Alt: %16.0
1.5 Üst: %57.1
1.5 Alt: %42.9
2.5 Üst: %29.3
2.5 Alt: %70.7
3.5 Üst: %12.3
3.5 Alt: %87.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%32.3
KG Yok
%67.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-0
%19.3
0-0
%16.0
2-0
%13.4
1-1
%12.1
0-1
%7.6
2-1
%7.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %37.0
İY X: %50.4
İY 2: %12.6
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %56.8
İY 0.5 Alt: %43.2
İY 1.5 Üst: %21.4
İY 1.5 Alt: %78.6
İY 2.5 Üst: %5.5
İY 2.5 Alt: %94.6
İY 3.5 Üst: %1.1
İY 3.5 Alt: %98.9
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.64
+
Dep
2.84
=
Toplam
7.49
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %33.6
8.5 Alt: %66.4
9.5 Üst: %22.2
9.5 Alt: %77.8
10.5 Üst: %13.7
10.5 Alt: %86.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 3.44 Korner (Ev: 2.14, Dep: 1.31)
İY 4.5 Üst: %26.4
İY 4.5 Alt: %73.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %68.2 |
Eşit: %12.1 |
Dep: %19.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
18.2
Ev: 11.8 • Dep: 6.4
İsabetli Şut
6.4
Ev: 4.2 • Dep: 2.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %21.3
21.5 Alt: %78.8
23.5 Şut Üst: %10.9
23.5 Alt: %89.1
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %31.0
7.5 Alt: %69.0
8.5 İsabetli Üst: %19.4
8.5 Alt: %80.6
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiWathba
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Omaya SC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Wathba (-0.75)
@2.10
%47.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
Omaya SC (+0.75)
@1.91
%52.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.75 Gol Üst
@2.00
%50.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.75 Gol Alt
@2.00
%49.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.70 | %27.0 | %0.0 | @1.37 | %73.0 |
| -1.25 | @3.19 | %31.4 | %0.0 | @1.46 | %68.6 |
| -1.00 | @2.67 | %37.4 | %27.8 | @1.60 | %62.6 |
| -0.75 Ana Hat | @2.10 | %47.6 | %0.0 | @1.91 | %52.5 |
| -0.50 | @1.82 | %54.8 | %0.0 | @2.21 | %45.2 |
| -0.25 | @1.55 | %64.7 | %0.0 | @2.83 | %35.3 |
| 0.0 | @1.27 | %78.8 | %30.4 | @4.71 | %21.2 |
| +0.25 | @1.21 | %82.6 | %0.0 | @5.74 | %17.4 |
| +0.50 | @1.17 | %85.2 | %0.0 | @6.77 | %14.8 |
| +0.75 | @1.11 | %90.3 | %0.0 | @10.27 | %9.7 |
| +1.00 | @1.04 | %95.9 | %11.2 | @24.64 | %4.1 |
| +1.25 | @1.04 | %96.2 | %0.0 | @26.19 | %3.8 |
| +1.50 | @1.04 | %96.4 | %0.0 | @27.74 | %3.6 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 Ana Hat | @2.00 | %50.1 | %0.0 | @2.00 | %49.9 |
| +2.00 | @2.47 | %40.4 | %27.9 | @1.68 | %59.6 |
| +2.25 | @2.95 | %33.9 | %0.0 | @1.51 | %66.1 |
| +2.50 | @3.43 | %29.2 | %0.0 | @1.41 | %70.9 |
| +2.75 | @4.43 | %22.6 | %0.0 | @1.29 | %77.4 |
| +3.00 | @6.85 | %14.6 | %17.0 | @1.17 | %85.4 |
| +3.25 | @7.55 | %13.3 | %0.0 | @1.15 | %86.8 |
| +3.50 | @8.25 | %12.1 | %0.0 | @1.14 | %87.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 16.0% | 7.6% | 2.4% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 19.3% | 12.1% | 3.1% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 13.4% | 7.5% | 2.1% | 0.4% | 0.1% | 0.0% |
| 3 Gol | 6.0% | 3.3% | 0.9% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 2.0% | 1.1% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.5% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Wathba — Son 5 Maç
G
vs Al Taliya (E)
1 - 0
G
vs Omaya SC (D)
1 - 2
G
vs Al Taliya (D)
0 - 1
B
vs Al Taliya (E)
1 - 1
B
vs Al Taliya (E)
0 - 0
Omaya SC — Son 5 Maç
M
vs Jaish (E)
0 - 1
B
vs Tishreen (E)
0 - 0
M
vs Wathba (E)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
1 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 06.02.2026 | Premier League | Omaya SC | 1 - 2 | Wathba |