Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Austria
Queensland Premier League •
14.03.2026 — 11:00
SC Wanderers
Elo: 1527λ (Beklenen Gol): 1.97
1 - 1
Tamamlandı
İY: 1 - 0
Capalaba
Elo: 1435λ (Beklenen Gol): 1.56
Model Güven Derecesi:
%80
SC Wanderers - Capalaba mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.97, Dep: 1.56 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre SC Wanderers %46.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %68.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %68.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %23.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %63.4
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
SC Wanderers xG
2.31
Dengeli
Capalaba xG
1.64
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%46.8
X (Beraberlik)
%23.1
2 (Deplasman)
%30.1
Çifte Şans 1X: %69.9
Çifte Şans X2: %53.3
Çifte Şans 12: %76.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.3
0.5 Alt: %3.7
1.5 Üst: %87.3
1.5 Alt: %12.7
2.5 Üst: %68.3
2.5 Alt: %31.7
3.5 Üst: %46.8
3.5 Alt: %53.2
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%68.5
KG Yok
%31.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%9.7
2-1
%8.9
1-2
%7.0
2-2
%6.9
3-1
%5.8
2-0
%5.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %36.6
İY X: %37.3
İY 2: %26.1
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %78.5
İY 0.5 Alt: %21.5
İY 1.5 Üst: %47.8
İY 1.5 Alt: %52.2
İY 2.5 Üst: %21.1
İY 2.5 Alt: %79.0
İY 3.5 Üst: %7.4
İY 3.5 Alt: %92.6
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
6.04
+
Dep
5.07
=
Toplam
11.1
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %77.7
8.5 Alt: %22.3
9.5 Üst: %67.1
9.5 Alt: %32.9
10.5 Üst: %55.3
10.5 Alt: %44.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.11 Korner (Ev: 2.78, Dep: 2.33)
İY 4.5 Üst: %57.8
İY 4.5 Alt: %42.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %55.5 |
Eşit: %11.6 |
Dep: %32.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
28.7
Ev: 16 • Dep: 12.7
İsabetli Şut
10.1
Ev: 5.7 • Dep: 4.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %91.6
21.5 Alt: %8.4
23.5 Şut Üst: %83.5
23.5 Alt: %16.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %78.4
7.5 Alt: %21.6
8.5 İsabetli Üst: %67.3
8.5 Alt: %32.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiSC Wanderers
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Capalaba
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
SC Wanderers (-0.25)
@1.91
%52.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Capalaba (+0.25)
@2.10
%47.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.25 Gol Üst
@1.95
%51.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.25 Gol Alt
@2.06
%48.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.86 | %25.9 | %0.0 | @1.35 | %74.1 |
| -1.25 | @3.47 | %28.8 | %0.0 | @1.40 | %71.2 |
| -1.00 | @3.08 | %32.5 | %20.3 | @1.48 | %67.5 |
| -0.75 | @2.49 | %40.1 | %0.0 | @1.67 | %59.9 |
| -0.50 | @2.17 | %46.2 | %0.0 | @1.86 | %53.8 |
| -0.25 Ana Hat | @1.91 | %52.4 | %0.0 | @2.10 | %47.6 |
| 0.0 | @1.65 | %60.4 | %23.6 | @2.53 | %39.6 |
| +0.25 | @1.52 | %65.7 | %0.0 | @2.92 | %34.3 |
| +0.50 | @1.43 | %69.8 | %0.0 | @3.31 | %30.2 |
| +0.75 | @1.32 | %75.8 | %0.0 | @4.13 | %24.2 |
| +1.00 | @1.21 | %83.0 | %15.9 | @5.88 | %17.0 |
| +1.25 | @1.18 | %84.5 | %0.0 | @6.43 | %15.5 |
| +1.50 | @1.17 | %85.7 | %0.0 | @6.99 | %14.3 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.17 | %85.7 | %0.0 | @6.98 | %14.3 |
| +2.00 | @1.19 | %84.0 | %19.4 | @6.23 | %16.1 |
| +2.25 | @1.33 | %74.9 | %0.0 | @3.99 | %25.1 |
| +2.50 | @1.48 | %67.7 | %0.0 | @3.09 | %32.3 |
| +2.75 | @1.57 | %63.7 | %0.0 | @2.75 | %36.3 |
| +3.00 | @1.71 | %58.6 | %22.0 | @2.41 | %41.4 |
| +3.25 Ana Hat | @1.95 | %51.4 | %0.0 | @2.06 | %48.7 |
| +3.50 | @2.19 | %45.7 | %0.0 | @1.84 | %54.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.7% | 4.0% | 3.7% | 1.9% | 0.7% | 0.2% |
| 1 Gol | 5.2% | 9.9% | 7.2% | 3.7% | 1.5% | 0.5% |
| 2 Gol | 5.8% | 9.1% | 7.1% | 3.7% | 1.4% | 0.4% |
| 3 Gol | 3.8% | 5.9% | 4.6% | 2.4% | 0.9% | 0.3% |
| 4 Gol | 1.9% | 2.9% | 2.3% | 1.2% | 0.5% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.7% | 1.1% | 0.9% | 0.5% | 0.2% | 0.1% |
SC Wanderers — Son 5 Maç
G
vs Caboolture (E)
4 - 1
M
vs Capalaba (E)
0 - 4
B
vs Caboolture (D)
1 - 1
M
vs Capalaba (D)
2 - 1
G
vs Capalaba (E)
2 - 1
Capalaba — Son 5 Maç
G
vs SC Wanderers (D)
0 - 4
G
vs SC Wanderers (E)
2 - 1
M
vs SC Wanderers (D)
2 - 1
B
vs SC Wanderers (E)
1 - 1
M
vs SC Wanderers (E)
1 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 11.06.2023 | Queensland Premier League | SC Wanderers | 0 - 4 | Capalaba |
| 04.03.2023 | Queensland Premier League | Capalaba | 2 - 1 | SC Wanderers |
| 19.06.2022 | Queensland NPL | SC Wanderers | 2 - 1 | Capalaba |
| 16.04.2022 | Queensland NPL | Capalaba | 1 - 1 | SC Wanderers |
| 27.06.2021 | Queensland NPL | Capalaba | 1 - 2 | SC Wanderers |
| 07.03.2021 | Queensland NPL | SC Wanderers | 6 - 3 | Capalaba |
| 03.10.2020 | Queensland NPL | SC Wanderers | 2 - 0 | Capalaba |
| 29.02.2020 | Queensland NPL | Capalaba | 4 - 3 | SC Wanderers |