Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
South-Africa
K3 League •
15.03.2026 — 08:00
Jeonbuk Motors II
Elo: 1410λ (Beklenen Gol): 1.52
3 - 3
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Daejeon Korail
Elo: 1537λ (Beklenen Gol): 1.98
Model Güven Derecesi:
%64
Veri Kalitesi Bildirimi: Ev sahibi ekibin son dönem maç verisi 5'ten azdır (2 maç). Lig ortalamasına doğru yumuşatma ağırlığı artırıldı.
Jeonbuk Motors II - Daejeon Korail mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.52, Dep: 1.98 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Daejeon Korail %47.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %67.8, Karşılıklı Gol Var olasılığı %68.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %23.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %81.9
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Jeonbuk Motors II xG
1.91
Dengeli
Daejeon Korail xG
2.00
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%29.1
X (Beraberlik)
%23.1
2 (Deplasman)
%47.8
Çifte Şans 1X: %52.2
Çifte Şans X2: %70.9
Çifte Şans 12: %76.9
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %96.2
0.5 Alt: %3.8
1.5 Üst: %87.1
1.5 Alt: %13.0
2.5 Üst: %67.8
2.5 Alt: %32.2
3.5 Üst: %46.2
3.5 Alt: %53.8
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%68.0
KG Yok
%32.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%9.8
1-2
%9.0
2-1
%6.9
2-2
%6.8
1-3
%5.9
0-2
%5.9
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %25.4
İY X: %37.4
İY 2: %37.2
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %78.3
İY 0.5 Alt: %21.8
İY 1.5 Üst: %47.4
İY 1.5 Alt: %52.6
İY 2.5 Üst: %20.7
İY 2.5 Alt: %79.3
İY 3.5 Üst: %7.2
İY 3.5 Alt: %92.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
5.14
+
Dep
5.97
=
Toplam
11.11
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %77.8
8.5 Alt: %22.3
9.5 Üst: %67.1
9.5 Alt: %32.9
10.5 Üst: %55.3
10.5 Alt: %44.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.11 Korner (Ev: 2.36, Dep: 2.75)
İY 4.5 Üst: %57.9
İY 4.5 Alt: %42.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %34.3 |
Eşit: %11.8 |
Dep: %53.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
28.6
Ev: 13.3 • Dep: 15.3
İsabetli Şut
10
Ev: 4.7 • Dep: 5.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %91.2
21.5 Alt: %8.8
23.5 Şut Üst: %82.8
23.5 Alt: %17.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %77.7
7.5 Alt: %22.3
8.5 İsabetli Üst: %66.3
8.5 Alt: %33.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiJeonbuk Motors II
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Daejeon Korail
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Jeonbuk Motors II (+0.50)
@1.89
%52.8 İhtimal
İade (Push): %0.0
Daejeon Korail (-0.50)
@2.12
%47.2 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.25 Gol Üst
@1.97
%50.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.25 Gol Alt
@2.03
%49.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @7.35 | %13.6 | %0.0 | @1.16 | %86.4 |
| -1.25 | @6.77 | %14.8 | %0.0 | @1.17 | %85.2 |
| -1.00 | @6.20 | %16.1 | %15.6 | @1.19 | %83.9 |
| -0.75 | @4.31 | %23.2 | %0.0 | @1.30 | %76.8 |
| -0.50 | @3.42 | %29.2 | %0.0 | @1.41 | %70.8 |
| -0.25 | @3.02 | %33.1 | %0.0 | @1.50 | %66.9 |
| 0.0 | @2.62 | %38.2 | %23.6 | @1.62 | %61.8 |
| +0.25 | @2.15 | %46.5 | %0.0 | @1.87 | %53.5 |
| +0.50 Ana Hat | @1.89 | %52.8 | %0.0 | @2.12 | %47.2 |
| +0.75 | @1.70 | %58.8 | %0.0 | @2.43 | %41.2 |
| +1.00 | @1.51 | %66.4 | %20.5 | @2.98 | %33.6 |
| +1.25 | @1.42 | %70.3 | %0.0 | @3.36 | %29.7 |
| +1.50 | @1.36 | %73.3 | %0.0 | @3.75 | %26.7 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.17 | %85.3 | %0.0 | @6.82 | %14.7 |
| +2.00 | @1.20 | %83.6 | %19.6 | @6.08 | %16.4 |
| +2.25 | @1.34 | %74.5 | %0.0 | @3.92 | %25.5 |
| +2.50 | @1.49 | %67.2 | %0.0 | @3.05 | %32.8 |
| +2.75 | @1.58 | %63.1 | %0.0 | @2.71 | %36.9 |
| +3.00 | @1.73 | %57.9 | %22.0 | @2.37 | %42.1 |
| +3.25 Ana Hat | @1.97 | %50.7 | %0.0 | @2.03 | %49.3 |
| +3.50 | @2.22 | %45.1 | %0.0 | @1.82 | %54.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.8% | 5.4% | 6.1% | 4.0% | 2.0% | 0.8% |
| 1 Gol | 4.0% | 10.0% | 9.2% | 6.1% | 3.0% | 1.2% |
| 2 Gol | 3.6% | 7.1% | 7.0% | 4.6% | 2.3% | 0.9% |
| 3 Gol | 1.8% | 3.6% | 3.5% | 2.3% | 1.2% | 0.5% |
| 4 Gol | 0.7% | 1.4% | 1.3% | 0.9% | 0.4% | 0.2% |
| 5 Gol | 0.2% | 0.4% | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.1% |
Jeonbuk Motors II — Son 5 Maç
M
vs Daejeon Korail (D)
2 - 1
B
vs Daejeon Korail (E)
2 - 2
Daejeon Korail — Son 5 Maç
G
vs Jeonbuk Motors II (E)
2 - 1
G
vs Pocheon (E)
2 - 0
M
vs Gyeongju HNP (D)
2 - 1
B
vs Jeonbuk Motors II (D)
2 - 2
G
vs Pocheon (D)
2 - 6
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
2 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 08.11.2025 | K3 League | Daejeon Korail | 2 - 1 | Jeonbuk Motors II |
| 28.06.2025 | K3 League | Jeonbuk Motors II | 2 - 2 | Daejeon Korail |