Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Andorra
1a Divisió •
07.03.2026 — 21:30
Ordino
Elo: 1515λ (Beklenen Gol): 0.68
1 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 0
Ranger's
Elo: 1450λ (Beklenen Gol): 1.86
Model Güven Derecesi:
%90
Ordino - Ranger's mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.68, Dep: 1.86 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Ranger's %65.0 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %46.6, Karşılıklı Gol Var olasılığı %42.2, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %40
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Ordino xG
1.16
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Ranger's xG
2.00
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.16 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.68 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%12.1
X (Beraberlik)
%22.9
2 (Deplasman)
%65.0
Çifte Şans 1X: %35.0
Çifte Şans X2: %87.9
Çifte Şans 12: %77.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %91.2
0.5 Alt: %8.8
1.5 Üst: %72.8
1.5 Alt: %27.2
2.5 Üst: %46.6
2.5 Alt: %53.4
3.5 Üst: %25.0
3.5 Alt: %75.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%42.2
KG Yok
%57.8
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-1
%14.0
0-2
%13.7
1-1
%10.7
1-2
%9.3
0-0
%8.7
0-3
%8.5
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %12.2
İY X: %41.9
İY 2: %46.0
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %67.4
İY 0.5 Alt: %32.6
İY 1.5 Üst: %32.1
İY 1.5 Alt: %67.9
İY 2.5 Üst: %10.7
İY 2.5 Alt: %89.3
İY 3.5 Üst: %2.7
İY 3.5 Alt: %97.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.44
+
Dep
5.72
=
Toplam
9.16
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %56.6
8.5 Alt: %43.5
9.5 Üst: %43.4
9.5 Alt: %56.6
10.5 Üst: %31.3
10.5 Alt: %68.7
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.21 Korner (Ev: 1.58, Dep: 2.63)
İY 4.5 Üst: %41.3
İY 4.5 Alt: %58.7
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %17.6 |
Eşit: %10.2 |
Dep: %72.2
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
22.7
Ev: 8.2 • Dep: 14.6
İsabetli Şut
7.9
Ev: 2.9 • Dep: 5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %58.8
21.5 Alt: %41.2
23.5 Şut Üst: %42.2
23.5 Alt: %57.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %53.2
7.5 Alt: %46.8
8.5 İsabetli Üst: %39.3
8.5 Alt: %60.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiOrdino
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Ranger's
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Ordino (+1.00)
@2.10
%47.7 İhtimal
İade (Push): %25.7
Ranger's (-1.00)
@1.91
%52.3 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.25 Gol Üst
@1.89
%52.9 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.25 Gol Alt
@2.12
%47.1 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @29.67 | %3.4 | %0.0 | @1.03 | %96.6 |
| -1.25 | @28.36 | %3.5 | %0.0 | @1.04 | %96.5 |
| -1.00 | @27.05 | %3.7 | %8.8 | @1.04 | %96.3 |
| -0.75 | @12.27 | %8.2 | %0.0 | @1.09 | %91.9 |
| -0.50 | @8.19 | %12.2 | %0.0 | @1.14 | %87.8 |
| -0.25 | @7.24 | %13.8 | %0.0 | @1.16 | %86.2 |
| 0.0 | @6.29 | %15.9 | %23.2 | @1.19 | %84.1 |
| +0.25 | @3.71 | %27.0 | %0.0 | @1.37 | %73.1 |
| +0.50 | @2.82 | %35.4 | %0.0 | @1.55 | %64.6 |
| +0.75 | @2.46 | %40.7 | %0.0 | @1.69 | %59.3 |
| +1.00 Ana Hat | @2.10 | %47.7 | %25.7 | @1.91 | %52.3 |
| +1.25 | @1.80 | %55.4 | %0.0 | @2.24 | %44.6 |
| +1.50 | @1.64 | %61.1 | %0.0 | @2.57 | %38.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.47 | %68.2 | %0.0 | @3.15 | %31.8 |
| +2.00 | @1.60 | %62.5 | %26.5 | @2.67 | %37.5 |
| +2.25 Ana Hat | @1.89 | %52.9 | %0.0 | @2.12 | %47.1 |
| +2.50 | @2.18 | %45.9 | %0.0 | @1.85 | %54.1 |
| +2.75 | @2.55 | %39.3 | %0.0 | @1.65 | %60.7 |
| +3.00 | @3.24 | %30.8 | %21.8 | @1.45 | %69.2 |
| +3.25 | @3.70 | %27.1 | %0.0 | @1.37 | %72.9 |
| +3.50 | @4.15 | %24.1 | %0.0 | @1.32 | %75.9 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 8.8% | 14.2% | 13.9% | 8.6% | 4.0% | 1.5% |
| 1 Gol | 4.7% | 10.8% | 9.4% | 5.8% | 2.7% | 1.0% |
| 2 Gol | 1.8% | 3.4% | 3.2% | 2.0% | 0.9% | 0.3% |
| 3 Gol | 0.4% | 0.8% | 0.7% | 0.4% | 0.2% | 0.1% |
| 4 Gol | 0.1% | 0.1% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Ordino — Son 5 Maç
G
vs Esperança d'Andorra (D)
1 - 2
M
vs Ranger's (D)
4 - 0
M
vs Atlètic Club d'Escaldes (D)
1 - 0
B
vs Atlètic Club d'Escaldes (E)
0 - 0
M
vs Ranger's (E)
0 - 2
Ranger's — Son 5 Maç
G
vs Penya Encarnada (E)
4 - 0
G
vs Ordino (E)
4 - 0
G
vs Penya Encarnada (D)
0 - 3
M
vs FC Santa Coloma (D)
2 - 0
M
vs Inter Club d'Escaldes (E)
0 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 18.01.2026 | 1a Divisió | Ranger's | 4 - 0 | Ordino |
| 02.11.2025 | 1a Divisió | Ordino | 0 - 2 | Ranger's |
| 27.04.2025 | 1a Divisió | Ordino | 0 - 2 | Ranger's |
| 09.02.2025 | 1a Divisió | Ordino | 2 - 1 | Ranger's |
| 29.09.2024 | 1a Divisió | Ranger's | 3 - 0 | Ordino |
| 20.03.2021 | 2a Divisió | Ordino | 2 - 2 | Ranger's |
| 24.01.2021 | 2a Divisió | Ranger's | 1 - 2 | Ordino |
| 18.02.2018 | 2a Divisió | Ordino | 11 - 1 | Ranger's |