Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Andorra
1a Divisió •
10.05.2026 — 12:00
Penya Encarnada
Elo: 1472λ (Beklenen Gol): 0.88
1 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Ranger's
Elo: 1493λ (Beklenen Gol): 2.87
Model Güven Derecesi:
%90
Penya Encarnada - Ranger's mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.88, Dep: 2.87 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Ranger's %77.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %72.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %55.8, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %14.2 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %40
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Penya Encarnada xG
1.20
Dengeli
Ranger's xG
2.75
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%8.2
X (Beraberlik)
%14.2
2 (Deplasman)
%77.6
Çifte Şans 1X: %22.5
Çifte Şans X2: %91.8
Çifte Şans 12: %85.8
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.0
0.5 Alt: %3.0
1.5 Üst: %89.3
1.5 Alt: %10.7
2.5 Üst: %72.3
2.5 Alt: %27.7
3.5 Üst: %51.6
3.5 Alt: %48.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%55.8
KG Yok
%44.2
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-2
%9.7
0-3
%9.3
1-2
%8.6
1-3
%8.2
0-4
%6.6
1-1
%6.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %10.8
İY X: %31.0
İY 2: %58.3
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %80.6
İY 0.5 Alt: %19.4
İY 1.5 Üst: %50.6
İY 1.5 Alt: %49.4
İY 2.5 Üst: %23.2
İY 2.5 Alt: %76.8
İY 3.5 Üst: %8.2
İY 3.5 Alt: %91.8
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.86
+
Dep
7.89
=
Toplam
11.75
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %82.8
8.5 Alt: %17.2
9.5 Üst: %73.6
9.5 Alt: %26.5
10.5 Üst: %62.7
10.5 Alt: %37.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.41 Korner (Ev: 1.78, Dep: 3.63)
İY 4.5 Üst: %62.8
İY 4.5 Alt: %37.2
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %8.9 |
Eşit: %6.0 |
Dep: %85.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
29.4
Ev: 9.4 • Dep: 20
İsabetli Şut
10.5
Ev: 3.4 • Dep: 7.1
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %93.4
21.5 Alt: %6.6
23.5 Şut Üst: %86.5
23.5 Alt: %13.5
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %81.9
7.5 Alt: %18.1
8.5 İsabetli Üst: %71.7
8.5 Alt: %28.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiPenya Encarnada
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Ranger's
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Penya Encarnada (+1.75)
@1.98
%50.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Ranger's (-1.75)
@2.02
%49.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@2.08
%48.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@1.92
%52.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @36.30 | %2.8 | %0.0 | @1.03 | %97.3 |
| -1.25 | @35.20 | %2.8 | %0.0 | @1.03 | %97.2 |
| -1.00 | @34.10 | %2.9 | %6.1 | @1.03 | %97.1 |
| -0.75 | @16.77 | %6.0 | %0.0 | @1.06 | %94.0 |
| -0.50 | @11.35 | %8.8 | %0.0 | @1.10 | %91.2 |
| -0.25 | @10.48 | %9.5 | %0.0 | @1.11 | %90.5 |
| 0.0 | @9.62 | %10.4 | %15.3 | @1.12 | %89.6 |
| +0.25 | @5.62 | %17.8 | %0.0 | @1.22 | %82.2 |
| +0.50 | @4.15 | %24.1 | %0.0 | @1.32 | %75.9 |
| +0.75 | @3.72 | %26.9 | %0.0 | @1.37 | %73.1 |
| +1.00 | @3.29 | %30.4 | %20.8 | @1.44 | %69.6 |
| +1.25 | @2.60 | %38.5 | %0.0 | @1.62 | %61.6 |
| +1.50 | @2.23 | %44.8 | %0.0 | @1.81 | %55.2 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.14 | %87.4 | %0.0 | @7.90 | %12.7 |
| +2.00 | @1.16 | %85.9 | %18.3 | @7.11 | %14.1 |
| +2.25 | @1.29 | %77.3 | %0.0 | @4.41 | %22.7 |
| +2.50 | @1.42 | %70.3 | %0.0 | @3.36 | %29.8 |
| +2.75 | @1.50 | %66.5 | %0.0 | @2.99 | %33.5 |
| +3.00 | @1.62 | %61.8 | %22.2 | @2.61 | %38.3 |
| +3.25 | @1.85 | %54.0 | %0.0 | @2.17 | %46.0 |
| +3.50 Ana Hat | @2.08 | %48.0 | %0.0 | @1.92 | %52.0 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 3.0% | 6.8% | 10.4% | 9.9% | 7.1% | 4.1% |
| 1 Gol | 1.7% | 6.9% | 9.2% | 8.8% | 6.3% | 3.6% |
| 2 Gol | 1.0% | 2.8% | 4.1% | 3.9% | 2.8% | 1.6% |
| 3 Gol | 0.3% | 0.8% | 1.2% | 1.1% | 0.8% | 0.5% |
| 4 Gol | 0.1% | 0.2% | 0.3% | 0.3% | 0.2% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Penya Encarnada — Son 5 Maç
G
vs Ordino (D)
0 - 1
M
vs Ranger's (D)
4 - 0
M
vs Ranger's (E)
0 - 3
M
vs Ranger's (E)
1 - 3
M
vs Ranger's (D)
6 - 2
Ranger's — Son 5 Maç
M
vs Inter Club d'Escaldes (E)
3 - 5
M
vs FC Santa Coloma (E)
0 - 1
G
vs Ordino (D)
1 - 2
G
vs Penya Encarnada (E)
4 - 0
G
vs Ordino (E)
4 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 24.01.2026 | 1a Divisió | Ranger's | 4 - 0 | Penya Encarnada |
| 11.01.2026 | Copa Constitució | Penya Encarnada | 0 - 3 | Ranger's |
| 23.11.2025 | 1a Divisió | Penya Encarnada | 1 - 3 | Ranger's |
| 01.03.2025 | 1a Divisió | Ranger's | 6 - 2 | Penya Encarnada |
| 08.12.2024 | 1a Divisió | Penya Encarnada | 0 - 0 | Ranger's |
| 02.11.2024 | 1a Divisió | Penya Encarnada | 0 - 6 | Ranger's |
| 27.03.2022 | 2a Divisió | Ranger's | 1 - 11 | Penya Encarnada |
| 27.11.2021 | 2a Divisió | Penya Encarnada | 8 - 0 | Ranger's |