Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
İngiltere
Professional Development League •
30.01.2026 — 16:00
Colchester United U21
Elo: 1429λ (Beklenen Gol): 1.33
1 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Queens Park Rangers U21
Elo: 1530λ (Beklenen Gol): 2.76
Model Güven Derecesi:
%90
Colchester United U21 - Queens Park Rangers U21 mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.33, Dep: 2.76 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Queens Park Rangers U21 %66.8 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %77.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %69.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %17.3 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %56.5
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Colchester United U21 xG
1.60
Dengeli
Queens Park Rangers U21 xG
2.75
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%15.8
X (Beraberlik)
%17.4
2 (Deplasman)
%66.8
Çifte Şans 1X: %33.2
Çifte Şans X2: %84.2
Çifte Şans 12: %82.7
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.7
0.5 Alt: %2.3
1.5 Üst: %91.9
1.5 Alt: %8.1
2.5 Üst: %77.4
2.5 Alt: %22.6
3.5 Üst: %58.3
3.5 Alt: %41.7
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%69.4
KG Yok
%30.6
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-2
%8.5
1-3
%7.8
1-1
%6.6
0-2
%6.4
0-3
%5.9
2-2
%5.7
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %17.2
İY X: %32.1
İY 2: %50.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %83.1
İY 0.5 Alt: %16.9
İY 1.5 Üst: %55.4
İY 1.5 Alt: %44.6
İY 2.5 Üst: %27.4
İY 2.5 Alt: %72.6
İY 3.5 Üst: %10.7
İY 3.5 Alt: %89.3
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.76
+
Dep
7.65
=
Toplam
12.41
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %87.0
8.5 Alt: %13.0
9.5 Üst: %79.2
9.5 Alt: %20.8
10.5 Üst: %69.5
10.5 Alt: %30.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.71 Korner (Ev: 2.19, Dep: 3.52)
İY 4.5 Üst: %67.4
İY 4.5 Alt: %32.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %16.6 |
Eşit: %8.3 |
Dep: %75.1
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~2.24
+
Dep
~2.65
=
Toplam
~4.89
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %71.9
3.5 Kart Alt: %28.1
4.5 Kart Üst: %54.0
4.5 Kart Alt: %46.1
5.5 Kart Üst: %36.4
5.5 Kart Alt: %63.6
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%19.6
Ev KK: %8.8
Orta Risk
Dep KK: %11.9
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
32.2
Ev: 12.2 • Dep: 20
İsabetli Şut
11.2
Ev: 4.3 • Dep: 6.9
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %97.6
21.5 Alt: %2.4
23.5 Şut Üst: %94.2
23.5 Alt: %5.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %86.9
7.5 Alt: %13.1
8.5 İsabetli Üst: %78.5
8.5 Alt: %21.5
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiColchester United U21
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Queens Park Rangers U21
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Colchester United U21 (+1.25)
@1.96
%51.0 İhtimal
İade (Push): %0.0
Queens Park Rangers U21 (-1.25)
@2.04
%49.0 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.75 Gol Üst
@1.98
%50.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.75 Gol Alt
@2.02
%49.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @14.94 | %6.7 | %0.0 | @1.07 | %93.3 |
| -1.25 | @14.20 | %7.0 | %0.0 | @1.08 | %93.0 |
| -1.00 | @13.46 | %7.4 | %9.9 | @1.08 | %92.6 |
| -0.75 | @8.16 | %12.3 | %0.0 | @1.14 | %87.8 |
| -0.50 | @6.02 | %16.6 | %0.0 | @1.20 | %83.4 |
| -0.25 | @5.47 | %18.3 | %0.0 | @1.22 | %81.7 |
| 0.0 | @4.91 | %20.4 | %18.5 | @1.26 | %79.6 |
| +0.25 | @3.51 | %28.5 | %0.0 | @1.40 | %71.5 |
| +0.50 | @2.85 | %35.1 | %0.0 | @1.54 | %64.9 |
| +0.75 | @2.55 | %39.2 | %0.0 | @1.64 | %60.8 |
| +1.00 | @2.25 | %44.4 | %21.1 | @1.80 | %55.6 |
| +1.25 Ana Hat | @1.96 | %51.0 | %0.0 | @2.04 | %49.0 |
| +1.50 | @1.78 | %56.1 | %0.0 | @2.28 | %43.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.10 | %90.7 | %0.0 | @10.73 | %9.3 |
| +2.00 | @1.11 | %89.8 | %15.4 | @9.83 | %10.2 |
| +2.25 | @1.21 | %82.3 | %0.0 | @5.65 | %17.7 |
| +2.50 | @1.32 | %76.0 | %0.0 | @4.16 | %24.0 |
| +2.75 | @1.37 | %73.2 | %0.0 | @3.73 | %26.8 |
| +3.00 | @1.43 | %69.8 | %20.4 | @3.31 | %30.2 |
| +3.25 | @1.62 | %61.9 | %0.0 | @2.62 | %38.1 |
| +3.50 | @1.80 | %55.6 | %0.0 | @2.25 | %44.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.3% | 4.4% | 6.8% | 6.3% | 4.3% | 2.4% |
| 1 Gol | 1.9% | 7.1% | 9.1% | 8.3% | 5.7% | 3.2% |
| 2 Gol | 1.6% | 4.4% | 6.0% | 5.5% | 3.8% | 2.1% |
| 3 Gol | 0.7% | 1.9% | 2.7% | 2.5% | 1.7% | 0.9% |
| 4 Gol | 0.2% | 0.6% | 0.9% | 0.8% | 0.6% | 0.3% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.2% | 0.2% | 0.2% | 0.2% | 0.1% |
Colchester United U21 — Son 5 Maç
M
vs Bristol City U21 (E)
0 - 3
M
vs Bristol City U21 (D)
3 - 0
M
vs Queens Park Rangers U21 (D)
7 - 0
G
vs Bristol City U21 (E)
4 - 2
G
vs Queens Park Rangers U21 (D)
0 - 1
Queens Park Rangers U21 — Son 5 Maç
G
vs Stockport County U21 (E)
2 - 1
G
vs Stockport County U21 (D)
1 - 3
M
vs Coventry City U21 (E)
3 - 4
G
vs Colchester United U21 (E)
7 - 0
M
vs Colchester United U21 (E)
0 - 1
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
7 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 28.01.2025 | Professional Development League | Queens Park Rangers U21 | 7 - 0 | Colchester United U21 |
| 10.12.2024 | Premier League Cup | Queens Park Rangers U21 | 0 - 1 | Colchester United U21 |
| 22.10.2024 | Premier League Cup | Colchester United U21 | 1 - 1 | Queens Park Rangers U21 |
| 11.10.2024 | Professional Development League | Colchester United U21 | 2 - 3 | Queens Park Rangers U21 |
| 22.02.2024 | Professional Development League | Queens Park Rangers U21 | 1 - 1 | Colchester United U21 |
| 27.11.2023 | Professional Development League | Colchester United U21 | 3 - 6 | Queens Park Rangers U21 |
| 03.03.2023 | Professional Development League | Colchester United U21 | 2 - 3 | Queens Park Rangers U21 |