İngiltere
Professional Development League •
20.03.2026 — 16:30
Queens Park Rangers U21
Elo: 1530λ (Beklenen Gol): 2.64
4 - 3
Tamamlandı
İY: 1 - 1
Colchester United U21
Elo: 1429λ (Beklenen Gol): 1.17
Model Güven Derecesi:
%90
Queens Park Rangers U21 - Colchester United U21 mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.64, Dep: 1.17 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Queens Park Rangers U21 %68.1 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %73.3, Karşılıklı Gol Var olasılığı %64.7, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %17.6 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %93.8
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%60.8
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Queens Park Rangers U21 xG
2.75
Dengeli
Colchester United U21 xG
1.51
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%68.1
X (Beraberlik)
%17.6
2 (Deplasman)
%14.3
Çifte Şans 1X: %85.7
Çifte Şans X2: %31.9
Çifte Şans 12: %82.4
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %97.1
0.5 Alt: %2.9
1.5 Üst: %89.9
1.5 Alt: %10.1
2.5 Üst: %73.3
2.5 Alt: %26.7
3.5 Üst: %52.9
3.5 Alt: %47.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%64.7
KG Yok
%35.3
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-1
%9.0
3-1
%8.0
2-0
%7.7
1-1
%7.4
3-0
%6.8
1-0
%5.3
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %51.2
İY X: %33.1
İY 2: %15.7
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %81.1
İY 0.5 Alt: %19.0
İY 1.5 Üst: %51.7
İY 1.5 Alt: %48.3
İY 2.5 Üst: %24.2
İY 2.5 Alt: %75.9
İY 3.5 Üst: %8.9
İY 3.5 Alt: %91.1
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
7.4
+
Dep
4.24
=
Toplam
11.64
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %82.0
8.5 Alt: %18.0
9.5 Üst: %72.5
9.5 Alt: %27.5
10.5 Üst: %61.4
10.5 Alt: %38.6
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.36 Korner (Ev: 3.4, Dep: 1.95)
İY 4.5 Üst: %62.0
İY 4.5 Alt: %38.1
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %78.3 |
Eşit: %7.8 |
Dep: %13.9
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
30.5
Ev: 20.2 • Dep: 10.3
İsabetli Şut
10.7
Ev: 7.2 • Dep: 3.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %95.4
21.5 Alt: %4.6
23.5 Şut Üst: %90.1
23.5 Alt: %9.9
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %83.7
7.5 Alt: %16.3
8.5 İsabetli Üst: %74.2
8.5 Alt: %25.9
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiQueens Park Rangers U21
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Colchester United U21
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Queens Park Rangers U21 (-1.25)
@1.98
%50.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
Colchester United U21 (+1.25)
@2.02
%49.6 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.50 Gol Üst
@1.99
%50.3 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.50 Gol Alt
@2.01
%49.7 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @2.22 | %45.0 | %0.0 | @1.82 | %55.0 |
| -1.25 Ana Hat | @1.98 | %50.4 | %0.0 | @2.02 | %49.6 |
| -1.00 | @1.74 | %57.3 | %21.5 | @2.34 | %42.7 |
| -0.75 | @1.60 | %62.5 | %0.0 | @2.67 | %37.5 |
| -0.50 | @1.50 | %66.5 | %0.0 | @2.99 | %33.5 |
| -0.25 | @1.36 | %73.3 | %0.0 | @3.75 | %26.7 |
| 0.0 | @1.22 | %81.7 | %18.6 | @5.46 | %18.3 |
| +0.25 | @1.20 | %83.6 | %0.0 | @6.08 | %16.4 |
| +0.50 | @1.18 | %85.1 | %0.0 | @6.71 | %14.9 |
| +0.75 | @1.12 | %89.2 | %0.0 | @9.28 | %10.8 |
| +1.00 | @1.07 | %93.8 | %9.3 | @16.08 | %6.2 |
| +1.25 | @1.06 | %94.1 | %0.0 | @16.90 | %5.9 |
| +1.50 | @1.06 | %94.4 | %0.0 | @17.73 | %5.6 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.13 | %88.3 | %0.0 | @8.56 | %11.7 |
| +2.00 | @1.15 | %87.1 | %17.5 | @7.74 | %12.9 |
| +2.25 | @1.27 | %78.7 | %0.0 | @4.70 | %21.3 |
| +2.50 | @1.39 | %71.9 | %0.0 | @3.55 | %28.1 |
| +2.75 | @1.46 | %68.5 | %0.0 | @3.17 | %31.5 |
| +3.00 | @1.56 | %64.1 | %21.5 | @2.79 | %35.9 |
| +3.25 | @1.77 | %56.4 | %0.0 | @2.29 | %43.6 |
| +3.50 Ana Hat | @1.99 | %50.3 | %0.0 | @2.01 | %49.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 2.9% | 2.2% | 1.6% | 0.6% | 0.2% | 0.0% |
| 1 Gol | 5.6% | 7.8% | 4.2% | 1.7% | 0.5% | 0.1% |
| 2 Gol | 8.1% | 9.5% | 5.6% | 2.2% | 0.6% | 0.2% |
| 3 Gol | 7.1% | 8.4% | 4.9% | 1.9% | 0.6% | 0.1% |
| 4 Gol | 4.7% | 5.5% | 3.3% | 1.3% | 0.4% | 0.1% |
| 5 Gol | 2.5% | 2.9% | 1.7% | 0.7% | 0.2% | 0.0% |
Queens Park Rangers U21 — Son 5 Maç
B
vs Colchester United U21 (D)
1 - 1
G
vs Stockport County U21 (E)
2 - 1
G
vs Stockport County U21 (D)
1 - 3
M
vs Coventry City U21 (E)
3 - 4
G
vs Colchester United U21 (E)
7 - 0
Colchester United U21 — Son 5 Maç
B
vs Queens Park Rangers U21 (E)
1 - 1
M
vs Bristol City U21 (E)
0 - 3
M
vs Bristol City U21 (D)
3 - 0
M
vs Queens Park Rangers U21 (D)
7 - 0
G
vs Bristol City U21 (E)
4 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 30.01.2026 | Professional Development League | Colchester United U21 | 1 - 1 | Queens Park Rangers U21 |
| 28.01.2025 | Professional Development League | Queens Park Rangers U21 | 7 - 0 | Colchester United U21 |
| 10.12.2024 | Premier League Cup | Queens Park Rangers U21 | 0 - 1 | Colchester United U21 |
| 22.10.2024 | Premier League Cup | Colchester United U21 | 1 - 1 | Queens Park Rangers U21 |
| 11.10.2024 | Professional Development League | Colchester United U21 | 2 - 3 | Queens Park Rangers U21 |
| 22.02.2024 | Professional Development League | Queens Park Rangers U21 | 1 - 1 | Colchester United U21 |
| 27.11.2023 | Professional Development League | Colchester United U21 | 3 - 6 | Queens Park Rangers U21 |
| 03.03.2023 | Professional Development League | Colchester United U21 | 2 - 3 | Queens Park Rangers U21 |