Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Mexico
Liga Premier Serie B •
28.03.2026 — 20:00
FC Racing
Elo: 1512λ (Beklenen Gol): 0.74
2 - 2
Tamamlandı
İY: 2 - 2
Deportivo Ayense
Elo: 1489λ (Beklenen Gol): 0.57
Model Güven Derecesi:
%69
FC Racing - Deportivo Ayense mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.74, Dep: 0.57 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Racing %34.5 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %14.4, Karşılıklı Gol Var olasılığı %23.5, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %41.4 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %58.2
Modeller arası dağılım dengeli; maçta yüksek risk/sürpriz potansiyeli mevcut.
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
FC Racing xG
1.20
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Deportivo Ayense xG
0.84
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.20 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.74 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%34.5
X (Beraberlik)
%41.4
2 (Deplasman)
%24.1
Çifte Şans 1X: %75.9
Çifte Şans X2: %65.5
Çifte Şans 12: %58.6
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %72.1
0.5 Alt: %28.0
1.5 Üst: %38.4
1.5 Alt: %61.6
2.5 Üst: %14.4
2.5 Alt: %85.6
3.5 Üst: %4.4
3.5 Alt: %95.6
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%23.5
KG Yok
%76.5
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-0
%27.9
1-0
%19.1
0-1
%14.5
1-1
%12.2
2-0
%7.4
0-2
%4.4
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %22.4
İY X: %61.1
İY 2: %16.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %44.1
İY 0.5 Alt: %55.9
İY 1.5 Üst: %12.1
İY 1.5 Alt: %87.9
İY 2.5 Üst: %2.2
İY 2.5 Alt: %97.8
İY 3.5 Üst: %0.3
İY 3.5 Alt: %99.7
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
3.57
+
Dep
2.94
=
Toplam
6.51
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %20.9
8.5 Alt: %79.1
9.5 Üst: %12.3
9.5 Alt: %87.7
10.5 Üst: %6.7
10.5 Alt: %93.3
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 2.99 Korner (Ev: 1.64, Dep: 1.35)
İY 4.5 Üst: %18.4
İY 4.5 Alt: %81.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %51.7 |
Eşit: %15.5 |
Dep: %32.7
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
15.2
Ev: 8.5 • Dep: 6.6
İsabetli Şut
5.3
Ev: 3 • Dep: 2.3
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %5.9
21.5 Alt: %94.1
23.5 Şut Üst: %2.2
23.5 Alt: %97.8
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %16.8
7.5 Alt: %83.2
8.5 İsabetli Üst: %9.0
8.5 Alt: %91.0
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiFC Racing
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Deportivo Ayense
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
FC Racing (-0.25)
@2.30
%43.5 İhtimal
İade (Push): %0.0
Deportivo Ayense (+0.25)
@1.77
%56.5 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+1.50 Gol Üst
@2.61
%38.4 İhtimal
İade (Push): %0.0
+1.50 Gol Alt
@1.62
%61.6 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @9.18 | %10.9 | %0.0 | @1.12 | %89.1 |
| -1.25 | @8.10 | %12.4 | %0.0 | @1.14 | %87.7 |
| -1.00 | @7.01 | %14.3 | %23.6 | @1.17 | %85.7 |
| -0.75 | @3.88 | %25.8 | %0.0 | @1.35 | %74.3 |
| -0.50 | @2.90 | %34.5 | %0.0 | @1.53 | %65.5 |
| -0.25 Ana Hat | @2.30 | %43.5 | %0.0 | @1.77 | %56.5 |
| 0.0 | @1.70 | %58.9 | %41.4 | @2.43 | %41.1 |
| +0.25 | @1.44 | %69.7 | %0.0 | @3.29 | %30.4 |
| +0.50 | @1.32 | %75.9 | %0.0 | @4.15 | %24.1 |
| +0.75 | @1.20 | %83.4 | %0.0 | @6.04 | %16.6 |
| +1.00 | @1.08 | %92.6 | %18.0 | @13.50 | %7.4 |
| +1.25 | @1.07 | %93.3 | %0.0 | @14.99 | %6.7 |
| +1.50 | @1.06 | %93.9 | %0.0 | @16.47 | %6.1 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @3.33 | %30.0 | %0.0 | @1.43 | %70.0 |
| +2.00 | @5.28 | %19.0 | %24.0 | @1.23 | %81.0 |
| +2.25 | @6.11 | %16.4 | %0.0 | @1.20 | %83.6 |
| +2.50 | @6.94 | %14.4 | %0.0 | @1.17 | %85.6 |
| +2.75 | @10.12 | %9.9 | %0.0 | @1.11 | %90.1 |
| +3.00 | @20.65 | %4.8 | %10.1 | @1.05 | %95.2 |
| +3.25 | @21.80 | %4.6 | %0.0 | @1.05 | %95.4 |
| +3.50 | @22.96 | %4.4 | %0.0 | @1.05 | %95.6 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 27.9% | 14.5% | 4.4% | 0.8% | 0.1% | 0.0% |
| 1 Gol | 19.1% | 12.2% | 3.2% | 0.6% | 0.1% | 0.0% |
| 2 Gol | 7.4% | 4.2% | 1.2% | 0.2% | 0.0% | 0.0% |
| 3 Gol | 1.8% | 1.0% | 0.3% | 0.1% | 0.0% | 0.0% |
| 4 Gol | 0.3% | 0.2% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
FC Racing — Son 5 Maç
B
vs Deportivo Ayense (D)
1 - 1
B
vs Deportivo Ayense (D)
1 - 1
B
vs Artesanos Metepec (E)
1 - 1
M
vs Caja Oblatos CFD (D)
1 - 0
B
vs Aguacateros CDU (D)
0 - 0
Deportivo Ayense — Son 5 Maç
B
vs FC Racing (E)
1 - 1
B
vs FC Racing (E)
1 - 1
B
vs Gorilas de Juanacatlan (D)
0 - 0
G
vs Huracanes Izcalli (E)
3 - 0
M
vs FC Racing (D)
1 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
3 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 26.03.2026 | Liga Premier Serie B | Deportivo Ayense | 1 - 1 | FC Racing |
| 15.03.2026 | Liga Premier Serie B | Deportivo Ayense | 1 - 1 | FC Racing |
| 16.11.2025 | Liga Premier Serie B | FC Racing | 1 - 0 | Deportivo Ayense |