Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Estonya
Meistriliiga •
08.03.2026 — 15:30
Tammeka
Elo: 1462λ (Beklenen Gol): 0.95
0 - 1
Tamamlandı
İY: 0 - 1
Kalju Nomme
Elo: 1640λ (Beklenen Gol): 2.06
Model Güven Derecesi:
%89
Tammeka - Kalju Nomme mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 0.95, Dep: 2.06 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Kalju Nomme %62.2 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %58.0, Karşılıklı Gol Var olasılığı %54.4, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %21.9 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %72.4
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 2 (Deplasman Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%55.3
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Tammeka xG
1.51
🔥 Pozitif Sıçrama Bekleniyor
Kalju Nomme xG
2.04
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takım yüksek gol beklentisi (1.51 xG) üretmesine rağmen son vuruşlarda şanssızlık yaşamış (0.95 gol). Pozisyon üretme gücü yüksek olduğu için yakın zamanda gol patlaması bekleniyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%15.9
X (Beraberlik)
%21.9
2 (Deplasman)
%62.2
Çifte Şans 1X: %37.8
Çifte Şans X2: %84.1
Çifte Şans 12: %78.1
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %94.3
0.5 Alt: %5.7
1.5 Üst: %81.0
1.5 Alt: %19.0
2.5 Üst: %58.0
2.5 Alt: %42.0
3.5 Üst: %35.6
3.5 Alt: %64.4
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%54.4
KG Yok
%45.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor0-2
%10.4
1-1
%10.4
1-2
%9.9
0-1
%9.4
0-3
%7.2
1-3
%6.8
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %15.8
İY X: %38.7
İY 2: %45.5
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %73.4
İY 0.5 Alt: %26.6
İY 1.5 Üst: %39.9
İY 1.5 Alt: %60.1
İY 2.5 Üst: %15.4
İY 2.5 Alt: %84.6
İY 3.5 Üst: %4.6
İY 3.5 Alt: %95.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4
+
Dep
6.15
=
Toplam
10.15
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %68.4
8.5 Alt: %31.6
9.5 Üst: %56.1
9.5 Alt: %43.9
10.5 Üst: %43.6
10.5 Alt: %56.4
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 4.67 Korner (Ev: 1.84, Dep: 2.83)
İY 4.5 Üst: %50.0
İY 4.5 Alt: %50.0
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %20.0 |
Eşit: %10.2 |
Dep: %69.8
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
25.6
Ev: 9.9 • Dep: 15.8
İsabetli Şut
8.9
Ev: 3.5 • Dep: 5.4
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %79.0
21.5 Alt: %21.0
23.5 Şut Üst: %65.4
23.5 Alt: %34.6
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %66.6
7.5 Alt: %33.4
8.5 İsabetli Üst: %53.3
8.5 Alt: %46.7
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiTammeka
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Kalju Nomme
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Tammeka (+1.00)
@1.99
%50.3 İhtimal
İade (Push): %23.6
Kalju Nomme (-1.00)
@2.01
%49.7 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+2.75 Gol Üst
@1.94
%51.7 İhtimal
İade (Push): %0.0
+2.75 Gol Alt
@2.07
%48.3 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @17.89 | %5.6 | %0.0 | @1.06 | %94.4 |
| -1.25 | @16.95 | %5.9 | %0.0 | @1.06 | %94.1 |
| -1.00 | @16.01 | %6.3 | %10.5 | @1.07 | %93.8 |
| -0.75 | @8.73 | %11.5 | %0.0 | @1.13 | %88.6 |
| -0.50 | @6.21 | %16.1 | %0.0 | @1.19 | %83.9 |
| -0.25 | @5.51 | %18.1 | %0.0 | @1.22 | %81.9 |
| 0.0 | @4.82 | %20.7 | %22.3 | @1.26 | %79.3 |
| +0.25 | @3.26 | %30.7 | %0.0 | @1.44 | %69.3 |
| +0.50 | @2.60 | %38.4 | %0.0 | @1.62 | %61.6 |
| +0.75 | @2.29 | %43.6 | %0.0 | @1.77 | %56.4 |
| +1.00 Ana Hat | @1.99 | %50.3 | %23.6 | @2.01 | %49.7 |
| +1.25 | @1.75 | %57.0 | %0.0 | @2.32 | %43.0 |
| +1.50 | @1.61 | %62.1 | %0.0 | @2.64 | %37.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.28 | %78.1 | %0.0 | @4.56 | %21.9 |
| +2.00 | @1.34 | %74.7 | %23.5 | @3.96 | %25.3 |
| +2.25 | @1.54 | %64.8 | %0.0 | @2.84 | %35.2 |
| +2.50 | @1.75 | %57.2 | %0.0 | @2.34 | %42.8 |
| +2.75 Ana Hat | @1.94 | %51.7 | %0.0 | @2.07 | %48.3 |
| +3.00 | @2.25 | %44.5 | %22.9 | @1.80 | %55.5 |
| +3.25 | @2.58 | %38.8 | %0.0 | @1.63 | %61.2 |
| +3.50 | @2.91 | %34.3 | %0.0 | @1.52 | %65.7 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 5.7% | 9.6% | 10.6% | 7.3% | 3.8% | 1.6% |
| 1 Gol | 4.0% | 10.6% | 10.1% | 7.0% | 3.6% | 1.5% |
| 2 Gol | 2.3% | 4.7% | 4.8% | 3.3% | 1.7% | 0.7% |
| 3 Gol | 0.7% | 1.5% | 1.5% | 1.1% | 0.5% | 0.2% |
| 4 Gol | 0.2% | 0.4% | 0.4% | 0.3% | 0.1% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.0% | 0.1% | 0.1% | 0.0% | 0.0% | 0.0% |
Tammeka — Son 5 Maç
M
vs Kalju Nomme (D)
2 - 1
G
vs Flora III (D)
1 - 8
M
vs Kalju Nomme (E)
1 - 3
M
vs Kalju Nomme (E)
0 - 1
B
vs Kalju Nomme (D)
2 - 2
Kalju Nomme — Son 5 Maç
G
vs Tammeka (E)
2 - 1
G
vs Kuressaare (D)
0 - 1
G
vs Kuressaare (E)
2 - 0
G
vs Tammeka (D)
1 - 3
G
vs Kuressaare (E)
4 - 0
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
6 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 02.11.2025 | Meistriliiga | Kalju Nomme | 2 - 1 | Tammeka |
| 03.08.2025 | Meistriliiga | Tammeka | 1 - 3 | Kalju Nomme |
| 10.05.2025 | Meistriliiga | Tammeka | 0 - 1 | Kalju Nomme |
| 16.03.2025 | Meistriliiga | Kalju Nomme | 2 - 2 | Tammeka |
| 29.09.2024 | Meistriliiga | Tammeka | 2 - 3 | Kalju Nomme |
| 27.07.2024 | Meistriliiga | Kalju Nomme | 3 - 0 | Tammeka |