Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Cyprus
1. Division •
30.05.2026 — 15:00
Orsha
Elo: 1449λ (Beklenen Gol): 1.27
0 - 2
Tamamlandı
İY: 0 - 0
FC Energetik-Bgu Minsk
Elo: 1643λ (Beklenen Gol): 2.13
Model Güven Derecesi:
%85
Orsha - FC Energetik-Bgu Minsk mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 1.27, Dep: 2.12 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre FC Energetik-Bgu Minsk %56.3 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %65.9, Karşılıklı Gol Var olasılığı %64.0, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %22.1 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %84.1
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 2 (Deplasman Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%53.4
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Orsha xG
1.60
Dengeli
FC Energetik-Bgu Minsk xG
2.31
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%21.7
X (Beraberlik)
%22.1
2 (Deplasman)
%56.3
Çifte Şans 1X: %43.7
Çifte Şans X2: %78.3
Çifte Şans 12: %78.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %95.9
0.5 Alt: %4.1
1.5 Üst: %85.9
1.5 Alt: %14.1
2.5 Üst: %65.9
2.5 Alt: %34.1
3.5 Üst: %44.1
3.5 Alt: %56.0
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%64.0
KG Yok
%36.0
En Olası Skorlar
Top 6 Skor1-1
%9.7
1-2
%9.6
0-2
%7.6
1-3
%6.8
0-1
%6.5
2-2
%6.1
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %20.4
İY X: %37.2
İY 2: %42.4
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %77.3
İY 0.5 Alt: %22.7
İY 1.5 Üst: %45.9
İY 1.5 Alt: %54.2
İY 2.5 Üst: %19.6
İY 2.5 Alt: %80.5
İY 3.5 Üst: %6.6
İY 3.5 Alt: %93.4
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
4.64
+
Dep
6.29
=
Toplam
10.93
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %76.1
8.5 Alt: %23.9
9.5 Üst: %65.1
9.5 Alt: %34.9
10.5 Üst: %53.1
10.5 Alt: %46.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 5.03 Korner (Ev: 2.13, Dep: 2.89)
İY 4.5 Üst: %56.4
İY 4.5 Alt: %43.6
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %25.6 |
Eşit: %10.8 |
Dep: %63.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
28
Ev: 11.8 • Dep: 16.2
İsabetli Şut
9.7
Ev: 4.2 • Dep: 5.5
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %89.3
21.5 Alt: %10.7
23.5 Şut Üst: %79.8
23.5 Alt: %20.2
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %75.5
7.5 Alt: %24.5
8.5 İsabetli Üst: %63.7
8.5 Alt: %36.3
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiOrsha
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
FC Energetik-Bgu Minsk
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Orsha (+0.75)
@2.00
%50.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
FC Energetik-Bgu Minsk (-0.75)
@2.00
%49.9 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+3.25 Gol Üst
@2.08
%48.1 İhtimal
İade (Push): %0.0
+3.25 Gol Alt
@1.93
%51.9 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @10.99 | %9.1 | %0.0 | @1.10 | %90.9 |
| -1.25 | @10.28 | %9.7 | %0.0 | @1.11 | %90.3 |
| -1.00 | @9.58 | %10.4 | %12.9 | @1.12 | %89.6 |
| -0.75 | @6.02 | %16.6 | %0.0 | @1.20 | %83.4 |
| -0.50 | @4.55 | %22.0 | %0.0 | @1.28 | %78.0 |
| -0.25 | @4.04 | %24.8 | %0.0 | @1.33 | %75.2 |
| 0.0 | @3.52 | %28.4 | %22.6 | @1.40 | %71.6 |
| +0.25 | @2.67 | %37.5 | %0.0 | @1.60 | %62.5 |
| +0.50 | @2.24 | %44.6 | %0.0 | @1.80 | %55.5 |
| +0.75 Ana Hat | @2.00 | %50.1 | %0.0 | @2.00 | %49.9 |
| +1.00 | @1.75 | %57.1 | %22.0 | @2.33 | %42.9 |
| +1.25 | @1.60 | %62.4 | %0.0 | @2.66 | %37.6 |
| +1.50 | @1.50 | %66.6 | %0.0 | @2.99 | %33.4 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.19 | %84.0 | %0.0 | @6.23 | %16.0 |
| +2.00 | @1.22 | %81.9 | %20.5 | @5.52 | %18.1 |
| +2.25 | @1.38 | %72.5 | %0.0 | @3.64 | %27.5 |
| +2.50 | @1.54 | %65.1 | %0.0 | @2.87 | %34.9 |
| +2.75 | @1.65 | %60.7 | %0.0 | @2.55 | %39.3 |
| +3.00 | @1.82 | %55.0 | %22.4 | @2.22 | %45.0 |
| +3.25 Ana Hat | @2.08 | %48.1 | %0.0 | @1.93 | %51.9 |
| +3.50 | @2.34 | %42.7 | %0.0 | @1.75 | %57.3 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 4.1% | 6.6% | 7.8% | 5.5% | 2.9% | 1.2% |
| 1 Gol | 3.7% | 10.0% | 9.8% | 7.0% | 3.7% | 1.6% |
| 2 Gol | 2.8% | 5.9% | 6.3% | 4.4% | 2.4% | 1.0% |
| 3 Gol | 1.2% | 2.5% | 2.6% | 1.9% | 1.0% | 0.4% |
| 4 Gol | 0.4% | 0.8% | 0.8% | 0.6% | 0.3% | 0.1% |
| 5 Gol | 0.1% | 0.2% | 0.2% | 0.2% | 0.1% | 0.0% |
Orsha — Son 5 Maç
B
vs FC Energetik-Bgu Minsk (D)
1 - 1
B
vs FC Energetik-Bgu Minsk (E)
2 - 2
M
vs FC Energetik-Bgu Minsk (E)
1 - 6
M
vs FC Energetik-Bgu Minsk (E)
0 - 1
M
vs FC Energetik-Bgu Minsk (D)
4 - 0
FC Energetik-Bgu Minsk — Son 5 Maç
G
vs Slonim (E)
6 - 0
B
vs Orsha (E)
1 - 1
G
vs Slonim (D)
2 - 3
B
vs Orsha (D)
2 - 2
G
vs Orsha (D)
1 - 6
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
5 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 27.10.2024 | 1. Division | FC Energetik-Bgu Minsk | 1 - 1 | Orsha |
| 29.06.2024 | 1. Division | Orsha | 2 - 2 | FC Energetik-Bgu Minsk |
| 28.08.2020 | Coppa | Orsha | 1 - 6 | FC Energetik-Bgu Minsk |
| 01.09.2018 | 1. Division | Orsha | 0 - 1 | FC Energetik-Bgu Minsk |
| 05.05.2018 | 1. Division | FC Energetik-Bgu Minsk | 4 - 0 | Orsha |