Maç istatistikleri ve Poisson tahmini başarıyla yeniden hesaplandı.
Özbekistan
Super League •
28.02.2026 — 22:30
Servette FC
Elo: 1545λ (Beklenen Gol): 2.68
0 - 0
Tamamlandı
İY: 0 - 0
FC Sion
Elo: 1458λ (Beklenen Gol): 1.95
Model Güven Derecesi:
%80
Servette FC - FC Sion mücadelesinde Dixon-Coles ve Zamansal Ağırlıklı (Time Decay) Poisson modeli beklenen gol değerlerini Ev: 2.68, Dep: 1.95 olarak öngörmektedir. Model simülasyonuna göre Servette FC %53.4 olasılıkla önde görünmektedir. 2.5 Üst olasılığı %84.1, Karşılıklı Gol Var olasılığı %80.3, Beraberlik ihtimali (Dixon-Coles τ düzeltmeli) ise %19.0 düzeyindedir.
AI Ensemble (Çoklu Model Karar Katmanı)
Mutabakat: %74.2
AI Sharp Pick (Yüksek Model Mutabakatı)
MS 1 (Ev Sahibi Galibiyeti)
Hibrit İhtimal
%52.7
Aktif Ensemble Bileşenleri:
Dixon coles: 51.4%
Elo: 32.4%
Xg: 16.2%
xG (Expected Goals) & Şans Regresyonu
Opta / StatsBomb Modeli
Servette FC xG
2.75
Dengeli
FC Sion xG
2.00
Dengeli
xG Regresyon Notu: Takımın gol üretimi ve bitiricilik kalitesi istatistiksel xG beklentisiyle paralel seyrediyor.
Maç Sonucu (1-X-2)
Toplam: %100
1 (Ev Sahibi)
%53.4
X (Beraberlik)
%19.0
2 (Deplasman)
%27.7
Çifte Şans 1X: %72.4
Çifte Şans X2: %46.6
Çifte Şans 12: %81.0
Toplam Gol Alt / Üst
Poisson
0.5 Üst: %98.6
0.5 Alt: %1.5
1.5 Üst: %94.9
1.5 Alt: %5.1
2.5 Üst: %84.1
2.5 Alt: %15.9
3.5 Üst: %68.0
3.5 Alt: %32.1
KARŞILIKLI GOL (BTTS)
KG Var
%80.3
KG Yok
%19.7
En Olası Skorlar
Top 6 Skor2-1
%6.8
2-2
%6.7
3-1
%6.1
3-2
%6.0
1-1
%5.5
1-2
%5.0
İLK YARI 1-X-2 TAHMİNİ (HT)
İY 1: %42.3
İY X: %31.8
İY 2: %25.9
İLK YARI GOL ANALİZİ (HT GOALS)
İY 0.5 Üst: %86.5
İY 0.5 Alt: %13.5
İY 1.5 Üst: %62.3
İY 1.5 Alt: %37.7
İY 2.5 Üst: %34.0
İY 2.5 Alt: %66.0
İY 3.5 Üst: %15.0
İY 3.5 Alt: %85.0
Korner Analizi (İY & MS)
PoissonToplam Beklenen Korner (λ)
Ev
7.48
+
Dep
5.92
=
Toplam
13.4
MAÇ SONU KORNER ÇİZGİLERİ
8.5 Üst: %91.7
8.5 Alt: %8.3
9.5 Üst: %85.9
9.5 Alt: %14.1
10.5 Üst: %78.1
10.5 Alt: %21.9
İLK YARI KORNERLERİ
İY Beklenen: 6.16 Korner (Ev: 3.44, Dep: 2.72)
İY 4.5 Üst: %73.6
İY 4.5 Alt: %26.4
Korner Galibiyeti (1-X-2)
Ev: %61.3 |
Eşit: %10.1 |
Dep: %28.6
Kart Analizi (Sarı & Kırmızı)
Disiplin / FaulBeklenen Sarı Kart Dağılımı
Ev
~1.95
+
Dep
~2.3
=
Toplam
~4.25
TOPLAM SARI KART ÇİZGİLERİ
3.5 Kart Üst: %61.4
3.5 Kart Alt: %38.6
4.5 Kart Üst: %42.0
4.5 Kart Alt: %58.0
5.5 Kart Üst: %25.5
5.5 Kart Alt: %74.5
KIRMIZI KART RİSK ANALİZİ
Maçta Kırmızı Kart Çıkma İhtimali:
%17.3
Ev KK: %7.7
Orta Risk
Dep KK: %10.4
Şut & İsabetli Vuruş Analizi
Hücum HacmiBeklenen Toplam Şut & İsabetli Vuruş
Toplam Şut
35.5
Ev: 20.4 • Dep: 15.1
İsabetli Şut
12.4
Ev: 7.3 • Dep: 5.2
TOPLAM ŞUT ÇİZGİLERİ
21.5 Şut Üst: %99.4
21.5 Alt: %0.6
23.5 Şut Üst: %98.3
23.5 Alt: %1.7
İSABETLİ VURUŞ ÇİZGİLERİ (ON-TARGET)
7.5 İsabetli Üst: %92.8
7.5 Alt: %7.2
8.5 İsabetli Üst: %87.2
8.5 Alt: %12.8
Kadro Eksiklikleri, Sakatlık & Cezalı Etkisi (Lineup Impact)
Pozisyonel λ Çarpanı & Model DüzeltmesiServette FC
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
FC Sion
Tam Kadro
Hücum Gücü Kaybı: -%0.0
Savunma Zaafı: +%0.0
λ Çarpanı: ×1
Kritik as oyuncu sakatlığı veya cezası bildirilmedi. Temel gol beklentisi tam güçte.
Asya Handikapları & Asya Gol Çizgileri (Asian Handicap Engine)
Pinnacle / Sendika Standartları
Quarter-Line & Push Modellemesi
🎯 Ana Handikap Çizgisi
Dengeli Sendika Hattı
Servette FC (-0.50)
@1.94
%51.6 İhtimal
İade (Push): %0.0
FC Sion (+0.50)
@2.07
%48.4 İhtimal
🎯 Ana Asya Gol Çizgisi
Dengeli Gol Hattı
+4.00 Gol Üst
@1.75
%57.0 İhtimal
İade (Push): %20.1
+4.00 Gol Alt
@2.33
%43.0 İhtimal
ASYA HANDİKAP TABLOSU (SPREAD LINES)
| Handikap Çizgisi | Ev Adil Oran | Ev Şans (%) | İade (Push) | Dep Adil Oran | Dep Şans (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| -1.50 | @3.13 | %32.0 | %0.0 | @1.47 | %68.0 |
| -1.25 | @2.82 | %35.4 | %0.0 | @1.55 | %64.6 |
| -1.00 | @2.51 | %39.8 | %19.6 | @1.66 | %60.2 |
| -0.75 | @2.16 | %46.3 | %0.0 | @1.86 | %53.7 |
| -0.50 Ana Hat | @1.94 | %51.6 | %0.0 | @2.07 | %48.4 |
| -0.25 | @1.74 | %57.4 | %0.0 | @2.35 | %42.6 |
| 0.0 | @1.55 | %64.7 | %20.3 | @2.83 | %35.3 |
| +0.25 | @1.46 | %68.7 | %0.0 | @3.20 | %31.3 |
| +0.50 | @1.39 | %71.9 | %0.0 | @3.56 | %28.1 |
| +0.75 | @1.29 | %77.4 | %0.0 | @4.42 | %22.6 |
| +1.00 | @1.19 | %83.8 | %14.2 | @6.16 | %16.3 |
| +1.25 | @1.18 | %85.0 | %0.0 | @6.66 | %15.0 |
| +1.50 | @1.16 | %86.1 | %0.0 | @7.17 | %13.9 |
ASYA GOL ALT / ÜST TABLOSU (TOTAL LINES)
| Gol Çizgisi | Üst Oran | Üst (%) | İade | Alt Oran | Alt (%) |
|---|---|---|---|---|---|
| +1.75 | @1.06 | %94.2 | %0.0 | @17.24 | %5.8 |
| +2.00 | @1.07 | %93.8 | %11.6 | @16.18 | %6.2 |
| +2.25 | @1.14 | %88.0 | %0.0 | @8.36 | %12.0 |
| +2.50 | @1.21 | %82.9 | %0.0 | @5.86 | %17.1 |
| +2.75 | @1.23 | %81.3 | %0.0 | @5.35 | %18.7 |
| +3.00 | @1.26 | %79.4 | %17.3 | @4.84 | %20.6 |
| +3.25 | @1.39 | %71.8 | %0.0 | @3.55 | %28.2 |
| +3.50 | @1.52 | %65.6 | %0.0 | @2.91 | %34.4 |
Asya Handikapları beraberlik riskini elimine eder. ±0.25 ve ±0.75 çeyrek çizgilerinde yarı kazanma / yarı iade kuralı sendika matematiğine göre hesaplanmıştır.
Dixon-Coles & Poisson Skor Dağılım Matrisi (Isı Haritası)
Dixon-Coles τ Düzeltmeli (ρ = -0.075)| Ev \ Dep | 0 Gol | 1 Gol | 2 Gol | 3 Gol | 4 Gol | 5 Gol |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 Gol | 1.5% | 1.6% | 2.0% | 1.3% | 0.6% | 0.2% |
| 1 Gol | 2.4% | 5.9% | 5.3% | 3.5% | 1.7% | 0.7% |
| 2 Gol | 3.8% | 7.3% | 7.2% | 4.7% | 2.3% | 0.9% |
| 3 Gol | 3.4% | 6.6% | 6.4% | 4.2% | 2.0% | 0.8% |
| 4 Gol | 2.2% | 4.4% | 4.3% | 2.8% | 1.4% | 0.5% |
| 5 Gol | 1.2% | 2.4% | 2.3% | 1.5% | 0.7% | 0.3% |
Servette FC — Son 5 Maç
B
vs FC Sion (E)
3 - 3
G
vs FC Sion (D)
0 - 2
B
vs FC Sion (D)
1 - 1
B
vs FC Sion (D)
3 - 3
G
vs FC Sion (E)
3 - 0
FC Sion — Son 5 Maç
B
vs FC Luzern (E)
0 - 0
B
vs Servette FC (D)
3 - 3
B
vs FC Luzern (E)
1 - 1
B
vs FC Luzern (D)
3 - 3
M
vs Servette FC (E)
0 - 2
Karşılıklı Karşılaşmalar (H2H)
8 Maç| Tarih | Lig | Ev Sahibi | Skor | Deplasman |
|---|---|---|---|---|
| 31.01.2026 | Super League | Servette FC | 3 - 3 | FC Sion |
| 17.09.2025 | Super League | FC Sion | 0 - 2 | Servette FC |
| 13.04.2025 | Super League | FC Sion | 1 - 1 | Servette FC |
| 04.02.2025 | Super League | FC Sion | 3 - 3 | Servette FC |
| 19.10.2024 | Super League | Servette FC | 3 - 0 | FC Sion |
| 13.05.2023 | Super League | Servette FC | 5 - 0 | FC Sion |
| 08.04.2023 | Super League | FC Sion | 2 - 2 | Servette FC |
| 29.01.2023 | Super League | Servette FC | 2 - 2 | FC Sion |